Van egy örökbeadott kisfiam. Nyílt örökbe adás volt alapítványon keresztül! Amit nem értek. Hívom az alapítványt, néha van válasz néha nincs. Mégis miért érzem azt, hogy nekik csak addig volt fontos amíg alá nem írtuk a papírokat!?

Figyelt kérdés

Az alapítvános hölgy vagy beszél velem vagy nem, mikor hogy.

Mióta meg történt a papírok alá írása senkit nem érdekel, hogy szeretnék tudni, hogy kértem képet. Elsikerült érnem a szív szerinti anyát ő meg tőle távol álló hang nemben közölte, hogy nem beszélhetünk. Nagyon rosszul esett, én azt gondoltam, hogy ha ennyire jó emberekre találtam, néha azért beszélhetünk, hát nem. Rossz mert eddig azt gondoltam a legjobb döntés volt az örökbe adás, nekem főként anyagi szemponból nem volt kívánt ez a terhesség, mert senkire se számíthattam. Mikor megismertem őket azt gondoltam tőlük a legjobbat és legtőbbet kapja majd sőt jobban fogja majd szeretni mint én tenném, már nem vagyok ennyire biztos ebben. Bár mást tettem volna. :'(:'(:'(


2014. júl. 1. 10:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket szeretik. Az örökbefogadással őt fogadták örökbe, és nem téged. Nem a te érzéseidre vannak tekintettel, családként élnek ők külön. A gyerekről lemondtál, amikor örökbeadtad. Tény, hogy kérhetsz róla képet, és információt, de azzal, hogy jelen vagy folyton az életükben, azt a fenyegetettséget mutatod, hogy ő a te gyereked és nem az övék. Jól döntöttél, mert ha nem tudod eltartani, akkor bizony lépni kell. De nem azért fogadták örökbe, hogy válallják az anyagi terheket és utána teret és időt biztosítsanak neked és a gyereknek, hogy családként éljetek. Sajnos te nem vagy a családjuk része, a biológiai anya vagy, de ezek után ennyi. Őszintén sajnálom, de teljesen érthető, hogy nem akarnak veled szorosabb kapcsolatot azon túl, amennyit mindenképpen muszáj.
2014. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobbat akkor teszed, ha békén hagyod őket. Nem bántani akarlak, ne érts félre, csak könnyebben ki tudják alakítani a közös életüket. Ha akkor bíztál a döntésedben, akkor most is tedd azt. Kitartást neked!
2014. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadók a legjobbat és a legtöbbet fogják adni a gyereknek, hiszen régóta vártak rá és ez az egy esélyük volt. Az egy másik dolog, hogy te ebből semmit sem érzel, mert nem neked adják a szeretett, a jót, hanem a gyerekednek.Valószínűleg nem nézik jó szemmel, hogy fel akarod venni a kapcsolatot velük, ha már lemondtál a gyerekedről. Ők nevelik, ők vállalnak érte felelősséget, nem te... Nem tudom, mik szerepeltek abban a papírban, amit aláírtál, abban részletesen le vannak írva, milyen jogaid vannak...Lehet, egy elhamarkodott döntés volt ez az örökbeadás...
2014. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Durva, de igaz. Csak....tudom, hogy ez volt a jo döntés és ők a legjobb szülők a legeslegjobbak. Elkell engednem ezt az egészet de bazi nehéz.
2014. júl. 1. 10:53
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

Intelligens nőnek tűnsz számomra, és tudod is, mit kell tenned... írtad a kommentedben. Elhiszem hogy bazi nehéz... El se tudom képzelni, min mész most keresztül. De tényleg hagynod kell őket, mert ahogy mindegyik válaszoló írta, ez már az ő életük, és tényleg fenyegetettség érzésük lehet, ha folyton keresed őket. Gondolj bele, te mit tennél fordított helyzetben.


Remélem megtalálod az életben a számításodat, lesz majd családod, és boldog is leszel. A kisfiad is az lesz, ne aggódj.

2014. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát..én mint örökbefogadott gyerek, így 27 év után azt tudom, hogy annak is nehéz aki a másik oldalon áll. Nyilván, mert ragaszkodnak a kicsihez, mintha saját lenne és biztosan nehéz, hogy mégsem. Idővel pár év múlva biztosan jobb lesz a helyzet, talán akkor próbáld meg.

Nekem a legborzasztóbb az volt, hogy későn tudtam meg, rádöbbentettek, hogy tulajdonképpen nem is akart az anyám és még meg sem nézett. Szerintem picit hagyd lenyugodni őket és amikor már nagyjából sikerült összecsiszolódni, akkor próbálj kapcsolatot teremteni. A kicsivel szerintem majd csak még később tudsz, hiszen kell idő amíg fölfogja és meg tudja érteni, azt a tényt, hogy miért és hogyan. Csak ne hagyjatok benne kétségeket, minden kérdésére kapjon választ és nagyon-nagyon legyen szeretve......Nem, nem küzdök kissebbségi érzésekkel, mielőtt lepontoztok, de nem-nem esett jól...

2014. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

6-os, nagyon szépen írtál. :)

És kiderült miért lettél örökbeadva? Így is nehéz volt megértened és megélned, ha tudtad az okokat? (Csak mert legtöbbször a szülő jót akar a gyerekének.... de a gyerek szempontja is teljesen érthető) :(

2014. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én az örökbefogadó szülőket és a babát békén hagynám, de az alapítványt nem. Nekik kötelességük közvetítőnek lenniük, információt adni neked, fényképet mutatni. Ha telefonon leráznak, menj be személyesen.
2014. júl. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Mivel már felnőttél, biztosan már tùl vagy minden gondolaton. Te találkoztál az élet adóddal? Milyen érzéseid voltak? Vannak? A szív szerinti szüleid jók voltak hozzad? Tudom mit kell tennem már lassan eltellik egy év...
2014. júl. 1. 13:32
 10/24 A kérdező kommentje:
Soha nem tolakodnek ugy hogy ez rosszul vegye ki magat, szerintem nem is tettem! Talan csak az a baj, hogy nem volt eddig alkalmam meg gyaszolni ezt az egeszet, az en dontesem volt es a legjobb. A leges legjobb helyen van egy csodas nonel aki ketseg kivul imadja! ;-)
2014. júl. 1. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!