Van egy örökbeadott kisfiam. Nyílt örökbe adás volt alapítványon keresztül! Amit nem értek. Hívom az alapítványt, néha van válasz néha nincs. Mégis miért érzem azt, hogy nekik csak addig volt fontos amíg alá nem írtuk a papírokat!?

Figyelt kérdés

Az alapítvános hölgy vagy beszél velem vagy nem, mikor hogy.

Mióta meg történt a papírok alá írása senkit nem érdekel, hogy szeretnék tudni, hogy kértem képet. Elsikerült érnem a szív szerinti anyát ő meg tőle távol álló hang nemben közölte, hogy nem beszélhetünk. Nagyon rosszul esett, én azt gondoltam, hogy ha ennyire jó emberekre találtam, néha azért beszélhetünk, hát nem. Rossz mert eddig azt gondoltam a legjobb döntés volt az örökbe adás, nekem főként anyagi szemponból nem volt kívánt ez a terhesség, mert senkire se számíthattam. Mikor megismertem őket azt gondoltam tőlük a legjobbat és legtőbbet kapja majd sőt jobban fogja majd szeretni mint én tenném, már nem vagyok ennyire biztos ebben. Bár mást tettem volna. :'(:'(:'(


2014. júl. 1. 10:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Túl vagyok-e rajta? Nem, sosem leszek túl!

A biológiai édesanyám, rajtam kívül 7 gyermeket hozott a világra, mindenki intézetben nőtt fel, egyetlen öcsémet ismerem csupán, aki szerint az anyám, összejárt az apámmal és sorban szülte a gyerekeket. Sosem fogom megérteni, hogy miért.

Mire találkozhattam volna velük, sajnos addigra már nem éltek. Mindkét édes szülőm öngyilkosságot követett el.

Az örökbefogadó szülőkről:

Nem volt jó a kapcsolatuk, édesanyám mint családi összetartót, édesapám pedig mint elfoglaltságot akart magához venni. (Édesapám, nem volt sosem hűséges, így úgy gondolta, hogy a szintén örökbefogadott tesóm mellé jó leszek, mert így nem tud majd utána "szaglászni")

Később elváltak, eléggé elmérgesedett volt a viszony és egy elég nagy verekedős-veszekedő kifakadás alkalmával tudtam meg az igazat.

Apám kezdte, azzal, hogy én a saját lánya vagyok, de anyám nem az igazi anyám. (nyilván lövésem se volt mire akar célozni, 10 éves vltam)

Anyukám tagadta, és végül elmondta.

2 napig nem beszéltem velük, sírtam, kiborultam, nem engedték, hogy fölkeressem az igazi szülőket és valószínű ezért, éveken át őrlődtem rajta.

Fájt, hogy "hazudtak", hogy azt éreztem én senkinek nem kellek, csak mint egy tárgy pakolgatnak. Hiába kérdeztem nem válaszoltak.

Ma már tudom, hogy nyilván meg volt az okuk erre.

Az örökbefogadóimnak köszönöm, hogy elhoztak, hogy jobb életet biztosítottak és akárhogyan, de legalább az anyukám fogta a kezem.

Az örökbe adó szüleimnek csak azt mondanám, hogy köszönöm! Köszönöm, hogy nem vetettek el, nem öltek meg és köszönöm a testvéreimet, a jobb élet és kitörés lehetőségét.

Hálás vagyok a sorsnak és a szülőknek mindkét oldalon, mert sokat tanultam belőle, teljesen másképp nevelem a lányom, és a születendő még csak babácskának nevezhető pocaklakót :)

Lehet, hogy egyedül vagyok, lehet hogy nagyon szerényen élek, lehet, hogy vért fogok izzadni, de a lecke az lecke:

Ha őszinték vagyunk és szívből, igazán szeretünk, még olyan problémákat is le tudunk győzni ami akkora mint a Himalája :)


Remélem választ kaptatok :)

2014. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod...ennél többet nem tudok hozzá fűzni. Boldog vagyok mert jó szülőkhöz vitte a gólya ezt a fiúkát. Egy örök életre hálásak leszünk egymásnak én azért mert szereti ő azért mert szeretheti.
2014. júl. 1. 15:52
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is választ kaptam 6-os, köszönöm! :) Rendkívüli Emberke vagy Te is! Sok boldogságot Nektek is! :)
2014. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem vagy B. Zitáról vagy B. Ágnesről van szó, akik nem válaszolnak Neked, pedig jó lenne. Tudom, hogy az örökbeadóknak nagy nagy szükségük van segítségre a gyászhoz. Nincs kivel beszélni, nincs kinek kiönteni a szívet... Az örökbefogadók erre nem alkalmasak, talán meg is ijedtek, amikor felhívtad őket, bár nem tudom, miben állapodtatok meg , keresitek (kereshetitek e) egymást. Az esetek többségében az a legcélszerűbb, és mindenki számára legmegnyugtatóbb, ha nem tartjátok fenn a kapcsolatot. Az alapítványnak meg igazán illene segíteni neked, de lehet h nem felkészültek erre, nem tudom. Akiket én ismerek, azok fel-felhívják az örökbeadókat utána (már amennyiben nem bánják), hogy vannak, tudnak e segíteni nekik vmiben, de ők védőnők, ez a hivatásuk is. Az alapelv pedig az, arra bíztatnak mindenkit, hogy próbálja lezárni a történetek, elengedni a gyermeket, mert az újabb információk róla, képek, újból és újból felszakíthatják a sebeket. Kívánom neked a legjobbakat!!!
2014. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Miert fontos a szemely? Nem tudom kik azok akiket felsoroltal...
2014. júl. 2. 19:44
 16/24 anonim ***** válasza:
Az örökbeadás/örökbefogadás nem rólad szól, hanem a babáról. Rosszul döntöttél, mert nem foglalkoznak veled??! Ugyanmár! Jól döntöttél, mert szeretettel nevelik a fiadat és a gyerekre koncentrálnak, nem rád. Ha jót akarsz a kisfiadnak, tedd félre az önzésedet és hagyd ôket békén!
2014. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Igazad van utolso! A dontes megfontolt volt tudtam mi a kovetkezmeny...Boldogga teszik a gyermeket es imadjak. Ez a fontos!
2014. júl. 4. 13:24
 18/24 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Sajnos nálunk egyelőre a vér szerinti szülőket „páriaként” kezelik, még nincs olyan fórum (nem internetes fórumra gondolok), ahol segíteni tudnának egymásnak, ha mással nem, legalább azzal, hogy megosztják az érzéseiket, és látják, hogy nincsenek egyedül a problémáikkal.

Javaslom neked, hogy olvasd el Joyce Pavao Az örökbefogadás háromszöge c. könyvét, sokat ír benne a vér szerinti szülőkről is, életből vett példákon keresztül mutatja be a témát (ő egy amerikai pszichológusnő, aki örökbefogadottként nőtt fel, felnőttként maga is fogadott örökbe gyerekeket, illetve pszichológusként segíti az örökbefogadások szereplőit), szerintem nagyon fontos könyv etéren.

Mellesleg kiderült belőle Amerikában vannak klubok a vér szerinti szülőknek. Hazánkban egyelőre ott tartunk, hogy az új szabályozás lehetővé teszi, hogy a gyerek születése után 6 héten belül meggondolja magát a vér szerinti szülő az örökbefogadással kapcsolatban – és az alapítványok többsége ez ellen is ágál! Pedig ha valóban a gyerekek érdekét néznék (ahogy mondják), és nem az örökbefogadókét csupán, akkor nem tennék.

2014. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
.
2014. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves 18 !


Teljesen igazad van,

2014. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!