Magyar országon lehet kábé 10-11 éves néger vagy fél néger kislányt örökbe fogadni?
Ez rengeteg dologtól függ, így nem lehet megmondani. Az örökbefogadás nem egyszerű dolog, nagyon sok felkészülés kell hozzá (ez nem egy "sürgős" dolog), ráadásul meg 10-11 éves gyerektől (miért fontos az, hogy néger?) már meg lehet kérdezni azt is, hogy ő akarja-e. Árva a kisgyerek? Ha igen, akkor az adott ország gyámügyi hatóságával is fel kell venni a kapcsolatot. Ha nem, akkor nyilván a szülőknek is lesz beleszólásuk.
Ez egy borzasztóan bonyolult ügy, te sem gondolhatod komolyan, hogy itt ennyi információ alapján hasznos választ kapsz.
Pár helyesírási és fogalmazási hibát javítanék:
-Magyarország EGYBE írandó,
-"kábé" helyett talán "kb." vagy körülbelül szó használatos,
-sürgős hosszú Ő-vel és EGY S-sel írandó,
-negatív hosszú í,
-köszönöm után vesszőt kéne rakni itt.
Fél néger kislány az fél darab kislány?
Néger szót jó kerülni, mert sértő lehet, főleg külföldön azonnal félreértik és azt hiszik, sértő módon beszélsz. Esetleg afrikai vagy fekete, sötét bőrű megnevezés sokkal szolidabb.
Amúgy pedig fogalmam sincs, hogy honnan lehetne Magyarországon kifejezetten fekete bőrű gyermeket örökbe fogadni. Roma származású gyermeket biztosan könnyen örökbe fogadhatsz.
Az örökbefogadásoknál elsődleges szempont a gyerek érdeke. Nem hiszem, hogy épeszű gyerekvédelmi szakember örökbe adna bárkit valakinek, akinek „sürgősen szüksége van egy 10 év körüli néger (sic!) kislányra”.
Ez úgy hangzik, mintha nem egy emberről beszélnénk, hanem egy új pólóról. Borzasztó.
Egyébként mielőtt bárki is jelentkezne örökbefogadónak, nagyon ajánlom, hogy olvasgasson kicsit utána a témának. Más kultúrájú, más bőrszínű gyerekek örökbefogadásánál különösen fontos figyelembe venni, hogy elfogadod a származását, segítesz-e majd neki megtalálni az identitását, ami nyilvánvalóan nehezebb, ha elsőre feltűnően különbözik a körülötte élőktől. A legjobb, ha az adott gyerek környezetében van hozzá hasonló ember, aki minta lehet számára. (Nagyon ajánlom Joyce Pavao: Az örökbefogadás háromszöge c. könyvét, életből vett példákon keresztül mutatja be az örökbefogadást, annak minden résztvevőjének szempontjából.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!