Milyen érzés lemondani a babádról és hazajönni nélküle?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka, amiért így döntöttél?
aug. 14. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom nem olvassák ezt a topicot/kategóriát. Nem véletlen hagyták ott a babájukat, a gyerekvállalás gondolatát is kerülik.
aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Anyám a 6. gyerekét hagyta a kórházban. Azt nem tudom milyen volt neki, de akármilyen ember is ő, biztos vagyok benne, hogy még számára is pokoli volt. Úgy lett terhes, hogy mi már nem voltunk vele. A párja lelkes volt állítólag, simogatta a hasát stb. Ott laktak egy telken csak másik házban a párja szüleinél. Aztán kiderult, hogy az anyós nem engedi, hogy oda gyereket vigyenek. Ennyit tudok.

De nekem még ennyitől is bekonnyezzik a szemem. Egyszer láttam azt a kislányt, egy kis boldogság volt, ahogy a gondozono kezében teli vigyorral kopogott ki az uvegajton. Csak bízni tudok benne, hogy jó családhoz került.

Bocsánat, elkanyarodtam.

aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

2, anyádnak 5 gyereke volt és senki nem ajánlotta fel, hogy esetleg oda költözhet egyikotokhoz a gyerekkel?

Gyönyörű

Anyád is kérhetett volna segítséget...

aug. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
3-as, ha anyuka tudott szülni, akkor feltehetően még olyan fiatal, 20-25 éves gyerekei voltak, akik esetleg albérletben laktak vagy maguk is gyereket neveltek és nem volt sem helyük, sem pénzük rá, hogy évekig ott lakjon velük még egy csecsemővel az anyjuk, akinek leírás alapján semmi ingatlana, pénzd nem volt, azaz 15 év múlva is a nyakukon élt volna.
aug. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

4 akkor is hülye kifogás, hogy az anyós nem engedte oda a gyereket.

Itt több megoldást is lehetett volna találni, de nem is keresték a megoldást, inkább lemondtak a gyerekről

Számomra ez felfoghatatlan.

aug. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5: és lehet hogy annak a gyereknek sokkal jobb helye lett.


Nekem a barátaim épp pár hónapja fogadtak örökbe egy csecsemőt, akiről lemondott a 18 éves anyja. Nyílt örökbefogadás volt. Találkoztak a lánnyal. Nagyon egyszerű, iszonyú sorsú teremtés volt. Belátta, hogy a gyerekének így adja a legtöbbet. Azért kifejezetten hálás volt, hogy az általa adott nevet megtartották második névként. Viszont ő a létminimum alatt küzd, az utcára ment vissza, így szinte biztos nem ezen agyal nap mint nap. Fellélegzett, hogy nem kell ezt a terhet cipelnie.

aug. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 legnagyobb testvérünk 17 volt, mikor született a kicsi. Mi előtte intézetben voltunk. Utána a bátyáim az apai nagynenenknel, én az anyai nagyszülőknél, akik eleve idősek voltak. A 2 idősebb tesóm, akik anyai ágon feltesoim, ők egy darabig az apjukkal laktak, aztán intézetben.

Én ennyit tudok, biztos sok minden volt még. Anyánknak mindig is fontosabb volt, mit akar az aktuális pasija, mint ő. Nyilván lehetett volna más megoldás, de így alakult sajnos. Anyámon múlt a dolog. Aki tudott, az már így is segített neki akkor, vagyis inkább a gyerekeinek.

aug. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy én pl 4 éves voltam, mikor a húgom született. Azt sem tudtam, hogy született testvérem. Amikor meglatogatattuk, akkor sem tudtam, hogy ő ki. Később kérdeztem rá, és akkor mondták.

#2

aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki való anyának. Nekem az egyik szobatársam szülés másnapján gondolt egyet és hazament. Arra se vette a fáradtságot, hogy betolja a babát a csecsemősöknek, otthagyta a szobában. Eltelt egy óra, mire rájöttünk, hogy teljesen lelépett. Addig én meg a másik anyuka próbáltuk megnyugtatni, és mikor rájöttünk, hogy nem fog visszajönni, szóltunk a csecsemősöknek. Még ők se siettek amúgy elvinni a babát, mert aznap rengetegen jöttek szülni, nem volt elég ember, fél óráig keresgélték a nőt, azután tolták csak el. Én adtam rá tiszta ruhát, meg pelenkát, mert egy csurom pisis ruha volt rajta, a szobatársam meg kérte, hogy adjanak neki tápszert, mert a nő egyszer se próbálta szoptatni. Na ő szerintem nem izgatta magát mi lesz vele. Sokszor eszembe jut a baba, remélem jól van azóta.
aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9: hát ha megtalálták az anyát és lemondott róla, akkor biztos jól van. Ha ezt nem tette meg, akkor bekerült a rendszerbe, gyerekotthonba és x ideig nem örökbefogadható...
aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!