Létezik olyan, hogy odaadja az anya a születendő babáját egy párnak?

Figyelt kérdés

Baratnomek 10 éve küzdenek babáért, sajnos nem jön össze lombikkal sem.

Már listán vannak örökbefogadáson.

A barátnőmnek egy ismerőse nem tudja vállalni a kisbabát és konkrétan beszélt vele, hogy szeretnék e.

Ilyen létezik törvényes keretek között?


júl. 19. 13:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
44%

A nő azt sem tudta ki az igazi apuka...nem éppen a jóéletű emberek közül való.

Csúnya amit írok de örült neki hogy nem lesz rá gondja...sajnos vannak ilyenek

júl. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nevezik nyílt örökbe adásnak. Nekünk is így lett a fiúnk. De igen, be kell vonni vagy alapítványt, vagy a tegyesz-t mi a tegyesz-en keresztül intéztük. Az szülőanyukának el kell mennie szülés előtt egy tanácsadásra az adott "szervhez" akin keresztül intézni szeretnék, enélkül nem adhatja nyíltan örökbe a babáját. Szóval ez fontos! Majd szülés után együtt mennek el a gyámügyre, és a szülőanyuka az adott pár javára lemond a babáról. Mi 1 hét után haza is tudtuk hozni a kórházból a fiamat, gyorsan intézik ezeket, a gyermek ne legyen sokáig a kórházba. A szülés után 6 hete van az anyukának, hogy meggondolja-e magát, 6 hétig bármikor visszamondhatja az örökbeadást. 6 hét után még egyszer be kell mennie a gyámügyre megerősítenie a szándékát, majd ha ez megtörtént az örökbefogadó párnak is be kell mennie, megerősíteni, hogy tényleg ezt a babát szeretnék. Ennyi így történik. Minden törvényes .
júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen, létezik, törvényesen, volt a családunkban is ilyen eset. Gyerek voltam akkor, már nem élnek, akiktől megkérdezhetném, és nem tudom, hogy kell lebonyolítani. Én ügyvédtől kérnék tanácsot, vagy a gyámhatósághoz fordulnék.
júl. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!