Létezik olyan, hogy odaadja az anya a születendő babáját egy párnak?

Figyelt kérdés

Baratnomek 10 éve küzdenek babáért, sajnos nem jön össze lombikkal sem.

Már listán vannak örökbefogadáson.

A barátnőmnek egy ismerőse nem tudja vállalni a kisbabát és konkrétan beszélt vele, hogy szeretnék e.

Ilyen létezik törvényes keretek között?


júl. 19. 13:30
1 2
 1/13 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, nyílt örökbefogadás. Alapítványi keretek között zajlik legtöbbször, nem csak úgy odaadja a gyereket az illető.
júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Hát állítólag nem olyan egyszerű, én is próbáltam egyszer hasonló ügyben segíteni egy ismerős párnak, de utána jártak a gyamügyön és elég necces lett volna
júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Létezik, de azért necces így, hac még alapítvány sincs bevonva, mert ki tudja, lesz-e ellenszolgáltatás vagy az utolsó pillanatban nem próbálnak pénzt kisajtolni a párból. Ha meg maguk adnak, az is bűncselekmény.

Én nem mennék bele ilyen szituációba.


Olyanról meg már hallottam, hogy a biológiai anyát szülés előtt rábeszélte egy alapítvány, adja inkább rajtuk keresztül örökbe, természetesen másik párnak.

júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapítványon keresztül, igen.

Másképp emberkereskedelem.

júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Ismerősi körben egy család úgy tudta megoldani hogy a férj tett egy apasági elismerő nyilatkozatot mintha megcsalta volna a feleségét.

Szülés után pedig a nő lemondott a gyerekről

júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ismerőseimnek így lett nyílt örökbefogadással babája, de kellett hozzá egy alapítvány, hogy törvényes legyen teljesen. De amúgy megegyeztek az anyával pénzben, nyilván ezt nem reklámozták az alapítványnál, de fizettek elég sok pénzt neki.
júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
5-ös válaszoló szerintem jó ötletet írt. Persze, ha nem csináltak még az igazi apával apasági nyilatkozatot vagy nem házasok.
júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#5


Csak ennek az a buktatója, ha az anyuka nem mond le a jogairól, megtartja a gyereket, a férj meg minimum 18 évig köteles fizetni, mint a katonatiszt egy gyerek után, akihez semmi köze nem lesz. Mert utólag nem mondhatja, hogy ja, nem az enyém.

júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#6


Emberkereskedelem. Elég ostobák az ismerősök, ha ezt reklámozzák is.

júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as, bármikor kérhet DNS vizsgálatot.
júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!