Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anya dönti el hogy fogják...

Az anya dönti el hogy fogják hívni a születendő gyermeket?

Figyelt kérdés

Itt most arra gondolok, hogy a terhes nők általában totál átmennek érzelmi lénnyé és minden logikát elkezdenek mellőzni, sokan már az esküvőre való készülésnél kezdenek szétesni ilyen téren.


És nyilvánvalóan amikor jön a gyerek, akkor elkezd azon álmodozni, hogy Ő belőle milyen érzéseket váltanak ki az egyes nevek. És akkor gondolom magában mondogatja az elképzelt neveket, és nézi hogy milyen milyen érzéseket vált ki belőle, avagy "melyik TECCCCIK"


És a gyerek igazából itt nem is számít, csak hogy az anyukából milyen érzéseket vált ki a választott név.


Az apuka meg akármit mondhat, az anyuka majd valami sunyi, tetten érhetetlen érzelmi manipulációval, vagy privilegizált női hisztivel leugatja a férfit.


És akkor ilyenkor jönnek ki ezek a beteg újhullámos nevek, hogy honorka meg amina meg társai.


A gyerek nevét nem úgy kell megválasztani, hogy a lakóparkban irigy legyen a többi anyuka, hogy nekik sajnos nem olyan menő a gyerek neve.


Egy emberről beszélünk, nem státusszimbólumról.


2021. okt. 24. 11:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Rengeteg babás ismerősünk van, nekünk is 2 gyerek (4 hetes a kicsi), de egy olyan családot nem ismerek, ahol így történt a névválasztás...

Apuka ÉS anyuka együtt dönti el...

Ha nem, akkor az rég rossz, nem egy normális kapcsolat.

2021. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Amennyiben a leendő anya egomanias, akkor igen, ő dönti el. Ha normális, akkor az apával egyetértésben. Az első esetben nem kellene azon se csodálkoznia, ha apuka teljesen átadja neki a gyerekkel kapcsolatos összes feladatot, hiszen ha a véleménye nem számít, akkor a segitepsege se kelljen.
2021. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak az anya dönti el.
2021. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

az apuka logikusan áll a névválasztáshoz


az anyuka érzelmi alapon


egy házasság mindennapi működésében az érzelem kormányoz, az apuka meg hazahordja a pénzt.


tehát akármit mondhat az apuka, az anyuka addig zsarol és hisztizik, amig nem lesz az amit ő akar.

2021. okt. 24. 11:27
 5/29 anonim ***** válasza:
98%

Hogy mi? Ez most veled megtörtént, vagy ezzel a gondolattal keltél fel? Ismerőseimnél, akik idióta nevet adtak, a férfinek is az tetszett.


Mégis hogy működik az a kapcsolat, ahol ebben sem tudnak megegyezni? Sokszor kérdezik a nőket, hogy miért ment hozzá olyan pasihoz, aki x dolgot csinál/nem csinál. Most feltenném fordítva: ilyen nővel miért vagy együtt?

2021. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
ahol én születtem meg ahol felnőttem, illetve a korosztályomból kifolyólag egyszerűen történtek a dolgok, mert mindenki az apja keresztnevét adta az elsőszülött gyereknek, a másodiknál meg kitaláltak valami egyszerűt.
2021. okt. 24. 11:28
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez meg miféle hülyeség? Senkit nem ismerek, akinél így adtak volna nevet, mert minden ismerősöm normális értelmes ember. Anya es apa együtt döntenek.


(És ha lány az elsőszülött, akkor hogy adták az apja keresztnevét, azt azért mondd már meg, kívancsi vagyok.)

2021. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk pont apuka próbálja cifrázni a neveket én szimplán valami nem túl gyakorit de szépet szeretnék. Ne legyen benne az első 50 leggyakoribba, ne legyen túl hosszú és ne lehessen valami hülyeséget összeolvasni a vezetéknévből (nálunk KA a vezetéknév vége, tehát ne kezdődjön a keresztnév KA-val)

Nekem olyan neveim vannak, hogy Flóra, Lejla, míg apukának Dzsesszika, Nenszi… és nem vagyunk cigányok :’D

2021. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekünk van, egyik se így kapta a nevét.

Az elsőt már a terhesség előtt kitaláltuk. A második közös keresgélés után lett meg, a harmadiknak a férjem találta ki a nevét.

Saját tapasztalat alapján beszélsz?

Vagy milyen körökben mozogsz, hogy ezt látod?

2021. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

Te hülye vagy.

Az első gyerek azt a nevet kapta, ami nekem TECCETT évek óta, szóval hormonmentesen. A második azt, ami apjának TECCETT évtizedek óta, pedig neki még petefészke sincsen. :) A harmadiknak meg szintén apja megálmodott egy meglehetősen ritka nevet. Nekem meg hormongőzösen, nyilván, megtetszett.

Amúgy technikailag valóban az anya fog dönteni, mert a kórházi napok alatt szokott bekopogtatni az anyakönyvvezető, és az apukák olyankor általában nincsenek ott.

2021. okt. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!