Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anya dönti el hogy fogják...

Az anya dönti el hogy fogják hívni a születendő gyermeket?

Figyelt kérdés

Itt most arra gondolok, hogy a terhes nők általában totál átmennek érzelmi lénnyé és minden logikát elkezdenek mellőzni, sokan már az esküvőre való készülésnél kezdenek szétesni ilyen téren.


És nyilvánvalóan amikor jön a gyerek, akkor elkezd azon álmodozni, hogy Ő belőle milyen érzéseket váltanak ki az egyes nevek. És akkor gondolom magában mondogatja az elképzelt neveket, és nézi hogy milyen milyen érzéseket vált ki belőle, avagy "melyik TECCCCIK"


És a gyerek igazából itt nem is számít, csak hogy az anyukából milyen érzéseket vált ki a választott név.


Az apuka meg akármit mondhat, az anyuka majd valami sunyi, tetten érhetetlen érzelmi manipulációval, vagy privilegizált női hisztivel leugatja a férfit.


És akkor ilyenkor jönnek ki ezek a beteg újhullámos nevek, hogy honorka meg amina meg társai.


A gyerek nevét nem úgy kell megválasztani, hogy a lakóparkban irigy legyen a többi anyuka, hogy nekik sajnos nem olyan menő a gyerek neve.


Egy emberről beszélünk, nem státusszimbólumról.


2021. okt. 24. 11:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is Csongornak szerettem volna elnevezni a fiamat.

Mivel a páromnak nem tetszik ez a név kicsit sem, így nem ez lett a kisfiunk neve.

Ő is mondott neveket, hogy neki mi tetszik, én is, és közösen kiválasztottuk azt, ami mindkettőnknek tetszik. Normális családokban ez így működik.

Azt mondta, hogy a második fiunk ha lesz, ő lehet Csongor, de így, hogy ennyire rosszul van ettől a névtől, nem adnám neki soha.

Süt belőled a rosszindulat, kedves kérdező. Azt hiszed, most megmondtad a tutit?

2021. okt. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szánalmas a negyedik Jóska vagy a hatodik generációs Mária a családban, ahogy az is gáz, hogy "apád csőszerelő volt,te is az leszel fiam"


Én a többiekhez hasonlóan nem ismerek ilyen párokat ahol anyuka önkényesen, apa akarata ellenére nevezte volna el valami fura néven a gyereket.

Nálunk is régi (meg várandósság előtti) kedvenc lett a befutó a fiú és a lány gyerekünknel is, egész pontosan a fiunkat a férjem a lanyunkat én neveztem el.

2021. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
14es. Annyi ideje figyelem már én is ezt a felhasználót (meg van még egy). Provokál.
2021. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Hat, picit melle lottel,de koszonjuk, a lanyom tokeletesen meg van az "ujhullamu" ezer eves Amina nevvel, tehat mielott hulyeseget beszelsz tajekozodni is kellene. Azert mert a sok bolond aki valoban adja ezt es az ehhez hasonlo neveket egy "Kovacs es Szabo" vezeteknev melle es valoban iszonyatosan nez ki egyutt a ketto,de ettol fuggetlenul ezer eves nev.
2021. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
82%
Ezek szerint Te nem adhattal olyan nevet a gyereknek amilyet akartal, ami nyilvan pont egy kulonlegesebb nev lett volna, ezert most halal mergesen vered a billentyuzetet,hogy masokat provokalj, akik igen is adhattak olyan nevet a gyerekuknek, amilyet ok akartak vagy megalmodtak. Mellesleg, neked az anyukad milyen nevet adott? Talan o nem ugy valasztotta ki,hogy neki tetszett es nem arra gondolt kozben,hogy vajon neked mi lesz a velemenyed rola?! Vicc..
2021. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
24, én pl nem tudtam de most elolvastam. Ezek alapján, az Amina szórványosan fordult elő az elmúlt 30 évben. Ritka, arab eredetű név. Bár te nyilván ezt jól tudod, ha már a lányodnak is ez a neve. Valóban, elég fura egy Szabó vagy Kiss-Nagy stb vezetéknévvel. Gondolom a kérdező csak provokálni vagy ventillalni akar a kérdéssel. Pl el tudom képzelni, hogy a menye szeretne ilyen hangzatu nevet a fia meg Juliskanak akarja nevezni az onokát a nagyi után. ;)
2021. okt. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

26#


24-es vagyok.


Igen, mi inkabb azt kaptuk meg,hogy minek akarunk ilyen regi nevet adni a gyereknek, van ahol a modern es van ahol a regi nevvel akad masoknak problemajuk,de nekunk nagyon passzol a vezeteknevhez (Javed) es nekem ezert is tetszett meg annyira, bar a ferjem mondta, en az Azra-t szerettem volna eloszor,de aztan belattam,hogy ez sokkal szebb szamomra is.


Igen, szerintem nem kellene beleszolnia ebbe senkinek, minden nev szep tud lenni a maga modjan, vagy epp egy szemely teszi szeppe az adott nevet, es mint mindenben, ebben se fog egyezni minden ember velemenye, van akinek tetszik, van akinek nem es mindenkinek van joga azt adni,amit csak akar. Mar azt sem ertem mikor azt mondjak,hogy valaki egy adott hiresseg gyerekenek a nevet adja. Lehet onnan hallotta az illeto,de a gyakorlatban hany ember viseli ugyanazt a nevet meg az adott hiresseg gyermekenek a szuletese elott.. Szoval en szerintem ez az egesz ugy hulyeseg ahogy van, es tisztelni kene masok donteseit, nem pedig kotekedni.

2021. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Én ezzel maximálisan egyetértek 24es és nagyon szép a lányod neve. 26 vagyok.
2021. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig de nálunk fel sem merült hogy egyikünk önállóan döntsön a névről. Megbeszeltuk melyikunknek mi tetszik, annyiban allapodtunk meg hogy ha lány ő választja az első nevét én a masodikat, fiúknál forditva, de csak azon nevek közül amiket közösen válogattunk. Végül úgy alakult hogy fiunk lesz mégis az ő általa javasolt név lesz az első neve mert nekem is nagyon tetszik.
2021. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!