Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjam el egy három...

Hogy mondjam el egy három éves kislánynak, hogy anyuci nincs többé?

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 00:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom eldönteni én se, hogy kamu-e a kérdés, vagy valós, de érdemes válaszolni rá, mert mindenki számára tanulságos, és elgondolkodtató, hogyan lehet eljárni ilyen esetben. Ez egy nehéz helyzet érzelmileg, de a gyermekhez -az ő korosztályának megfelelő módon- őszintének kell lenni, máskülönben zavart keltenénk a lelkében.


Családja, szülője válogatja, ki mivel magyarázza a halál utáni létet, de ez talán megnyugtató lehet a gyermeknek, ha a szülő megosztja vele. Aki úgy véli, elmondhatja a 3 évesének, hogy "anya már máshol van, el kellett mennie messzire, olyan messzire, hogy már nem tud visszajönni, mégis mindig szeretettel gondol rád!". Vagy ha máshogy vélekedik (a még élő) szülő, akkor más verziót mondj neki, a lényeg a hitelesség, a kongruens közlés, azaz hogy azt mondd neki, amit valójában érzel, gondolsz, kivéve, ha a te verziód kifejezetten zaklatottá teheti a kicsit!


Pontosan azért nem lehet receptszerűen válaszolni erre, mert a felnőttek körében különböző vélekedések illetve hitrendszerek vannak a halál utáni létről. A lényeg az őszintén belülről fakadó közlés, de ez megszűrve egy ésszerű kíméletességgel, és a gyermek korához mért megfogalmazási móddal, stílussal, elemekkel (pl tündérré vált, angyal lett, köddé vált stb, melyik felnőtt melyik verziót váli valósnak). Továbbá javaslom finomítani megnyugtató -és egyúttal valószínűsíthető- vonásokkal (pl.:"...elment, mégis szeretettel gondol rád és tudja, hogy jó és okos, ügyes gyermek vagy").

2019. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon-nagyon sajnàlom! Temetésre nem szabad vinni ilyen kicsi gyereket, neki még sokkal félelmetesebb lenne. Vekerdy azt mondja, hogy nem szabad hazudni, a gyerek szintjén kell beszélni mindenről - persze ez egy nagyon speciàlis és nagyon tragikus dolog. Szerintem szakembertől kérj tanàcsot, hogy mit lehet tenni és hogyan. Talàn azt lehet mondani, vilàgnézettől függetlenül is, hogy anyuci felment az égbe és onnan làtja őt. Nagyon sok erőt nektek!
2019. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 3éves volt a Fiam mikor Keresztanyám meghalt. Olyan volt nekem mint egy Anya , Botond is hihetetlenül szerette. Mikor meghalt összetörtem teljesen , vele együtt meghalt egy részem is és ezt Botond is érezte. Mivel 3évesnek ijesztő a halál , a temetés ezért nem vittem el . Nem értette volna miért rakják a föld alá azt akit szeret. Azt mondtam neki , hogy Angyal lett és egycsillagon lakik , onnan néz minket. Hallja amit mondunk de sajnos nem válaszolhat , nem jöhet többé ide. Boti is összetört de minden este kimentünk megnézni a csillagokat és amelyik a legfényesebb volt ott "lakott". Ilyenkor beszéltünk hozzá , elmesélte mi történt aznap és hogy mennyire szereti. Ha hianyzott neki ez megnyugtatta. Sokat beszéltünk róla , hogy miket csináltak együtt emlékeztünk minden szépre.( rossz soha nem volt) a Temetőbe kijön velem , arra azt mondtam , hogy viszünk virágot , hogy boldog legyen és lássa sosem felejtjük el. De a mai napig(6) nem mondtam el neki , hogy mi az a temetés és mi lesz a testtel a halál után. Nem kérdezett még rá , ha kérdezné elmondanám. Neki a Keri ott lakik most is a legfényesebb csillagon :)
2019. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Lupati válasza:
61%
Uh ez nagyon szomorú. Nem is ide való kérdés. Kitartást a nehéz napokban :-(
2019. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 De La Cruse ***** válasza:
61%

Úgy, hogy meghalt.

A mennyben tudsz találkozni legközelebb anyuval de addog sok dolog van itt a földön.

Meg fogja érteni ha lassan is.

Nem tudod megspórolni a fájdalmat és a hiányát.

Pótolni persze lehet.

2019. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Igen, menyország, angyalkák...

Ateistaként...?

Többen írták hogy szerintük kamu, párra rewgáltam privátban.

Nem volt ott a temetésen, úgy gondoltam, hogy utánna viszem ki a sírhoz, amég frissek a koszorúk. az is lehet, hogy magamt féltem, hogy én félek megmutatni. az egyik volt tanárnőm felajánlotta, hogy kikiésér minket. nekem jobb lenn, de nek...?

2019. júl. 25. 03:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!