Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Téged nem örjít meg, hogy nem...

Téged nem örjít meg, hogy nem eszik?

Figyelt kérdés

Katasztrofális amit művel a 16 hónapos gyerkőcöm. Kb. 4 hónapja megy ez már... Szinte 000000 amit eszik. Ma például csak 1 db gold fischli halat és 2 kocka görögdinnyét evett.

Ha az etetőszékbe kerül akkor mindn kaját válogatás nélkül (!!!) ledobálja és szétpacsmagol mindent. Mintha utálna enni, mintha sosem lenne éhes. Ma már 3-szor adtam neki oda az ételt, hiszen ha éhes majd megeszi. Na, ő nem. Ő inkább egész nap semmit nem eszik. NEM ZAVARJA!!!! Minősíthetetlenül viselkedik az etetőszékben, szétfacsarja az ételt, ránkdobálja. Rengeteget mondtam szépen-kevésbé szépen, kapott már büntit a dobálásért, már mindent próbáltam de ez valami idegölő. És az meg a másik, hogy nem hiszem el, hogy egy 16 hónaposnak elég naponta 2 falat kenyér. Húst nem vesz a szájába, semmi olyat nem lehet neki adni ami kanalas, mert nem fogadja el azt sem. Kedvenc étele sincs... :( Teljesen kiborító a helyzet.


2010. júl. 7. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia.Az en kislanyom 2 eves, nagyon rossz evo, az etetoszekben csak egy par falatot eszik, aztan leszall es ugy eszik, hogy viszem utanna az etelt, tudom, hogy ez rossz szokas, de inkabb jarok utanna es jatszok vele kozben, minthogy ne egyen, persze va olyan, hogy meg akkor sem eszik, mar rettegek amikor eljon az etetesi idoszak, nagyon idegesito, de hatha valtozik, addig is kitartast nekunk, udv.
2010. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

mi próbáltuk már az járkálva etetést és a letesszük kistányérra és "lelopkodhatja" módszert is, meg azt is, hogy másoktól kapta az ételt, azt is hogy kanalazzon ő (csak hülyéskedik, pacsmagol, de a szájába semmit nem tesz és nem azért mert ügyetlen). Azt hiszem tulképpen mindent próbáltunk... :((((((((

Sokak szerint beteg, doki szerint el van kapatva és ha 3 napig nem kapna mást akkor bármit megenne ami előtte van, mások szerint nem szabadna egyáltalán kapnia tápszert mert azért nem eszik, védőnő szerint kapja csak mert az is legalább valami és szerinte anélkül sem enne jobban

2010. júl. 7. 15:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Probaltal mar neki valamilyen vitamnkeszitmenyt adni?Egy masik otlet, hogy kiultok a szabadba, az en kicsim peldaul a banant csak a jatszoteren eszi meg, amugy o is olyan, hogy soha nem ehes.Probalj probiotikumot adni neki, nalunk az szokott segiteni, mar en is mindent kiprobaltem.
2010. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Megint en vagyok, kepzeld el, hogy az en lanyom nem iszik tejet egyaltalan, 1 evig anyatejes vot, aztan par honapig itta a tejet, azota semmi.
2010. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen korszak,hogy nem akart enni a lányom, de így utólag már látom,hogy azért mert a foga jött, most eszik szépen.

Ha nagyon nem akart semmit enni, akkor én azért adtam olyat amit tudtam,hogy szeret.(joghurt,banán, túrórudi.) A tápszer egyébként biztos tényleg laktató neki,mert az én lánykám is ha megiszik reggel 2 dl babatejet akkor már ő sem éhes utána.

Kb egy hónapja már egyedül eszik,mert úgy nem fogadja el az ételt ha én adom, igaz így minden kaja után disznóól van, de legalább eszik.

Próbáld ki te is, hogy ehessen egyedül, ha hajigálja az ételt akkor nincs tovább kajálás, én akkor leveszem a székből és majd ha tud normálisan enni akkor ehet.

Amúgy ha valami nem ízlik nekik, a fene fenét ehet akkor sem eszik meg, inkább akkor nem esznek.

2010. júl. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én már örjöngtem az etetéskor, valami borzasztó, mit művelt! De ezt be kell fejezni! Tiszta fusztrált a kajálástól! Ezt nehéz lesz visszaforditani, de ne add fel! Legyél végtelen türelmes, ne tudjon kiakasztani. Sportot űznek ebből, ez az ebédműsoruk:) ne hagyd magad kikésziteni!!! Én ezt csinálom: odateszek kevés ételt elé az etetőszèkbe. Otthagyom, kicsit távolabb ülök tőle, bekapcsolom a rádiót és eszek. Közben hümmögök, hogy milyen finom az ebédem, hm hmmm... Ha egy falatot a szájába vesz, tapsviharban török ki, nagyon ügyes vagy felkiáltással. Felpattanok, mint egy pompomlány, na ez a műsor jött be:) 16-17 hósan így evett. Csak kézzel, csak egyedül. Minél jobban dicsértem és tapsoltam, annál többet evett. Ha dobált, szigorú arccal rászóltam. Mindig ugyanazt: nem dobáljuk az ételt! Ha nagyon bevadult, kikaptam a székből, lefogtam a kezeit, ugy magyaráztam. Kitartás! Most 20 hós és sokkal jobb a helyzet. Tarhonya kis szafttal, sültkrumli nagyon puha, kicsit fűszeres husokkal, rántott tengeri hal kukoricás rizzsel, virsli karikázva, bőr nélkül, ezek a topkajái. Mást ritkán eszik.
2010. júl. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

15:59-esnek: és ez mennyi ideig ment? Mert tény, hogy az enyémnek is jön a foga, 4 helyen kb. 2 hónapja és ez a dili a fogzás óta tart, de nálunk 4-5 hónapja(!!!!) folyamatosan.


Utolsónak: ahogy leírtad szinte 100%-ban így csinálom én is. Amikor megkapja a kaját akkor én mosogatógépet pakolok a háta mögött hogy ne lássa, hogy azon ácsingózok, h jajj vajon eszik-e... Hagyom, hogy kézzel egyen, nem erőltetek, nem csinálok belőle műsort. Amikor megevett max. 2 falatot utána elkezdi a kajadobálást és nálunk is jön a NEM DOBÁLJUK AZ ÉTELT! és a kivessszük a székből, de mintha csak röhögne rajtunk. Már olyat is csináltam, h kimentem a konyhából h azt higyje nem is látom a dobálást, hátha úgy nem érdekes ha nem vált ki reakciót, de akkor is dobál...


Annyira félek, hogy ha eszik is csak minimálisan és csupa "szart" (pl. virsli) hogy fog így felnőni, nem megy tönkre a szervezete? Most kéne megalapozni a szervezetét mindenféle gyümölccsel, főzelékkel...

2010. júl. 7. 20:42
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk azóta tart és már 3,5 éves. Egyszerűen nem tudom mitől nő. Reggel kakaó, napközben 1-2 falat alma, kenyér, zéró ebéd, se otthon, se mamánál, se vendégségben, sem oviban.

Nagyon változatosan főzünk, már részbenmiatta, hátha egyszer rákap valamire, de ő sírva kirohan ha terített asztalt lát :-(

Ja, és próbáltuk már a béres cseppet is, semmi :-(

Az se jön be, ha egyáltalán nem nasizhat, ő ugyanúgy nem eszi meg este amit otthagyott reggel, nem lesz az "éheztetéstől" jobb étvágya.

Kezdem elhinni, hogy ő "ilyen".

2010. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

20:28-as vagyok. Próbáld kívülről szemlélni a dolgot. Ha dobál és bohóckodik a kajával, biztos hogy volt korábban közönség, aki legalább egyszer nevetett a műsoron. Másban is szófogadatlan? Pl ne ugrálj az ágyon, ne dugd az ujjad a konekorba, ne fuss ki az útra, stb? Mert ha az ilyen alapkérésekben is kiröhög, akkor fegyelmezési gondok vannak. Vagy amúgy szófogadó és hallgat rád, csak a kajálásnál őrül meg? Mert akkor csak attól van fóbiàja.

Próbáltad már a nappaliban, mesenézés közben csendben etetni? Tudom, nem jó ilyenekre szokatni, de én ha azt szeretném, hogy többet vacsizzon, betolom a nappaliba. Próbáltál a darabos után üveges babakaját belekanalazni? Nekem csak igy fogad el főzit, hogy eszik vmennyi szilárdat, majd ha látom hogy kezdi a nem odafigyelést, nem evést, odaadok egy kupakot, kisautót és simán megeszik egy üvegest desszertként. A főztömet egy évig ette simán, majd egyik napról a másikra soha többet nem ette meg, amit én főzök főzit, csak az üvegest. Fogalmam sincs, miért.

2010. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

utolsónak: amúgy lehet fegyelmezni. csak az evés ilyen... :(((

a mesecsatornát már mi is próbáltuk, de attól sem eszik jbban, hogy azt nézi. a kisautó, kupak meg utoljára 7 hónaposan teelte el a figyelmét úg, hogy kajáljon mellette.


De köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!!

2010. júl. 8. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!