Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogyan kezeli, mit tesz és...

Ki hogyan kezeli, mit tesz és hogyan viselkedik, ha a 3 éves gyereke nem fogad szót, semmivel nem tud rá hatni, nem engedelmeskedik? Bevált trükkök, fortélyok?

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 15:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Végiggondolom, miért csinálja. A fürdőszobás kislánynál pl szerintem figyelemfelhívás és testvérféltékenység az ok. A negatív figyelem is figyelem.

Te nem írtál példákat, pedig azért helyzetfüggő.

Nagy vonalakban amit csinálni szoktam: elmondom a tette következményét. Pl ne kiabáljon ilyen hangosan: először csak mondom, hogy zavarja a fülemet. Ha folytatja, mondom, hogy mivel zavar, ezért ha nem hagyja abba, akkor be kell mennie a szobájába, mert onnan nem hallom. (Valami olyan következmény, ami tényleg indokolt, nem ilyen sarokba állítás.) És fontos, hogy ha továbbra is kiabál, akkor tényleg meg is csinálom, amit mondtam.

2019. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%

Hát pedig hidd el,kedves válaszoló,hogy egy 3 éves nem beszélő gyereknek könnyebb 2 alternatívát felajànlani,mint "megbeszèlni" vele,hogy mit ne csináljon,és miért.....


Megtudnád,ha a te gyereked se beszélne!!!!

2019. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%
Az én fiam már 4 éves. Egy éve még nagyon idegesített, hogy nem fogad szót. Aztán Lejjebb adtam az igényeimet. Nem kell, hogy szót fogadjon. Ha a család mind a 4 tagja túlélte a napot, akkor azt sikerként könyvelem el. Furcsa módon, amióta nem akarom mindenáron a gyerekre erőltetni az akaratomat, engedelmesebb lett. Ezzel együtt én egy fejlődési ugrást látok a gyereken. Sokkal koordináltabb lett a mozgása, észrevehetően figyel arra, mi a feladat. Kezdek kételkedni benne, hogy a szófogadás pusztán nevelés kérdése. Nyilván az is nagyon fontos. De ha az idegrendszere nem tart ott, hogy koncentráljon arra, amit kérsz, a fejed tetejére is állhatsz. Türelem, türelem, nagyon sok szeretet, még több szeretet és türelem. Nálunk ez segít.
2019. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az előző -"Filth"- nagyon jól írja, és a 6-os, 7-es is (bocsánat, a közte levőket nem olvastam el, puszta időbeosztás miatt). A 6-os és 7-es egyébként arra utal (nagyon is jól), hogy ALTERNATÍVÁKAT kell felajánlani a dackorszakban levő gyermeknek.


Azaz pl "légy szíves ezt ne csináld! Nézd csak, itt van amaz, ezt szabad". Nincs recept, van, amikor csak az utóbbi mondat a megfelelő (hogy mit szabad neki tennie). Rá kell érezni, mikor mi működik, de ez egy hosszútávú folyamat, szóval nem lehet következetlennek lenni..


(Ha nem mutatná a dackorszak jeleit, pl túl engedelmes, az arra utal, hogy korábban vagy a szülő nevelési hibát követett el, és/vagy trauma érte a gyermeket (bár első gyerekek többnyire kevésbé dacosak a dackorszakban, meg van az oka). Tehát áldásos, hogy ilyenek a gyerekek valamikor 1 és 3 éves kor között. Ez nem azt jelenti, hogy 2 éven át jellemző rájuk, hanem ki e között egy éven át, ki másfél éven át. Azonban nem szabad elkényeztetni, se rá hagyni, hanem az első bekezdéseben írtakkal egyensúlyozni szükséges.)

2019. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!