Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit játszol a 4 éves lányoddal?

Mit játszol a 4 éves lányoddal?

Figyelt kérdés

Adjatok nekem tippeket, mert egész nap csak mesét nézne, amit én nagyon nem szeretek.

Rajzolni, szituációs játékozni szeret, de azt már unja, minden nap ezek mennek.

Mit lehet EGYÜTT játszani?


2010. jún. 28. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy négy évessel már akár egyszerűbb társasjátékot is lehet játszani. Vagy mondj neki Te mesét, sokkal jobb, mint ha a tévében nézné a rajzfilmeket! Esetleg hívd meg néhány óvodás barátnőjét egy délutánra, hadd játsszanak együtt!
2010. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A rajzolás ne csak annyi legyen, hogy fog pár ceruzát, és leül a rajzlap mellé, hanem találjatok ki izgalmas dolgokat. Vegyetek elő üred dobozokat, fesse ki, vágjatok tajta ablakot, ajtót. Kisebb dobozokból egész város is ki lehet alakítani. Akár egy terepasztalt, fákkal (WVpapír guriga, kreppapír kell hozzá), tóval (kék reklámszatyor), fessek rá kövesutat, járdát, megépíthetitek a saját városotokat, azokat az épületeket, amiket ismer (ovi, házatok, bolt, barátnője háza), játssza el, hogy jut el othonról az oviba vagy a boltba.....meg ami még eszetekbe jut. Szerintem pár napra tuti lefoglalja!


Vagy készítsetek egyszerű jelmezeket, az én négyéves lányomnak most ez a mániája, imád beöltözni. Varrni nem tudok, így nagyonSK mindegyik jelmez, de a célnak tökéletesen megfelel. Bementünk a textilbontba, és vettünk pár érdekes anyagot, volt, amit csak úgy ideadtak, mert csak fél méter volt belőle. Egy sötétkék selyemanyagot felkötöttem a vállára, kék kartonból papírsüveget készítettünk rá alupapírból csillagokat, fakanalat bevontunk alufólia papírral, ez lett a varázspálca, ő pedig a varázsló. Akkor napokig azt játszotta, hogy elvarázsol minket például macskává, és akkor nyávogni kellett (közben tudtam csinálni a dolgom, mosogatás közben is lehet nyávogni :-)), aztán megint más állattá, nagyon élvezte.


A kék selyem a következő játéknál tenger lett, kartonból vágtunk ki halakat, gémkapcsot akasztottunk aszájához, egy másik gémkapcsot meg lelógattunk hurkapálcáról, és már lehet is pecázni.


Máskor meg a kis rajzos asztalát terítettük le valami ruhaanyaggal, ez lett a házikója, és beköltözött, bepakolta a kedvenc babáit....ilyenek.


Kicsit "meglököd" a fantáziáját, biztos, hogy utána elkezd sziporkázni magától is!

2010. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 e-dit válasza:

Kreatívkodjatok együtt! Gyerekek mindig örülnek az új játéknak, de nem kell feltétlenül venni. El is készíthetitek együtt. Aztán lehet vele játszani. Hasznos ötleteket találsz a [link] -oldalon.

Itt vannak ingyenes szabásminták, játékötletek. Kislányról lévén szó különösen a Varrjunk tortát!, a Dekoráljunk pólót! Lóhátra Cowboy! bejegyzéseket ajánlom. Ide folyamatosan kerülnek fel játékötletek és leírások.

2010. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Társasjátékok, amiket az én 3 és fél éves lányom szeret: Candyland (Cukorkaföld), Micimackós memóriajáték, Lotti Karotti, Romboló Rinocérosz.
2010. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Társasjáték pl. Csupa csupasz tyűkeszű, Lotti karotti, Bukfencező majmok, Logi geister, Figurix, Kocka móka mackó módra, Kicky ricky, Junior labirintus, Fekete Péter kártyajáték, memóriakártya stb. Ezenkívül lehet közösen kirakózni, vasalós gyöngyözni, gyurmázni, formákat kivágni és felragasztani, festegetni pl köveket, termésekből, falevelekből képeket készíteni, gyöngyöt fűzni stb. Mesét olvasni könyvből (Fésűs Éva könyvei nagyon jók, vagy hercegnős mesekönyvek stb.)
2010. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!