Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek hogy esne, ha a nagymam...

Nektek hogy esne, ha a nagymamanak kisgyereke lenne es ezert hanyagolna az unokat?

Figyelt kérdés
Nagymama 40en felul szult, nem a lanya szult koran. A kisgyerek iskolas koru (10+) es a nagymama egesz elete korulotte forog. Egy nagyszulo paros van csak a csaladban, a masik agon meghaltak. Alig segit valamit, de szerinte o mindent megtesz, semmilyen kritikat nem tur. Kicsit mintha bosszut akarna allni a lanyan, amiert az nem segitett eleget,amikor a gyereke (a lany testvere) megszuletett. A lany abban az idoben komoly depresszioval (kozeli hozzatartozo elvesztese+ szerelmi csalodas), anorexiaval kuzdott, ennek ellenere elkoltozott es sajat magat tartotta el, egyedul jutott tul az erzelmi melyponton, es sikerult boldog csaladot alapitania.
2018. nov. 3. 13:55
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
75%

"Konkretan szerintem 5x jart gyalog az utcaban ahol lakunk, mindenhova, meg az 5 percre levo boltba is kocsival furikazzak."

Nem lehet, hogy azért, mert anyukádék sem akarnak sétálni? Tőlünk gyalog 6-7 perc a Tesco, Spar, Aldi és Lidl, de autóval járunk, mert nem vagyok mazochista, hogy cipeljem haza a kg kenyeret, vizet, üdítőt, mosóport, öblítőt és egyéb nehezebb cuccokat a kezemben.

"Nyaron 3 honapos/ kulfoldi nyaralasokra viszi az anyam"

Ja, biztos csak a gyerek miatt mennek nyaralni, véletlenül sem azért, hogy ők is pihenjenek, világot lássanak, jól érezzék magukat. :D

"mig en terhes voltam ok akkor is nyaraltak, semmit sem segitettek"

Miért, mit kellett volna csinálniuk? Ülni a telefon mellett, hogy vajon mikor kell neked segíteni? Bekötni a cipődet? Borotválni a lábadat? Vagy mi?! "Legszivesebben megszakitanam veluk a kapcsolatot"

Tedd azt. Ilyen hárpia, irigy nő nem hiszem, hogy hiányozni fog nekik.

2018. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
72%
Te csak irigy vagy de nagyon. Miért ne nyaralhattak volna mikor terhes vagy. Mit kellett volna segíteni. Te vállaltál gyereket. Neked kell róla gondoskodni. Ő a saját kiskorú gyerekéről gondoskodik.
2018. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

:D ezen jot nevettem:)

Amig anyam a testveremmel nyaralt mig en terhes voltam, en foztem, takaritottam apamnak, aki a penzt keresi a mai napig. Mivel terhesen is dolgoztam a 8. honapig, igen, jol esett volna egy kis segitseg.


Szerintem fura, hogy egy gyerek 10 eves korara egyszer sem volt megkerve, hogy hozzon egy liter tejet a 150 meterre levo boltbol, de biztos en vagyok az onzo. Ennyi idosen alap volt, hogy segitek a szuleimnek. Valamiert tolem el is vartak h jarjak zoldsegeshez, postara, henteshez.


Szerintem egy nagymama koru nonek valahol erkolcsi kotelessege, hogy nagymamakent viselkedjen, de lehet h tevedek, csak magambol indultam ki. Tovabba en a sajat gyerekemet egy eletre vallaltam, nem csak 18 eves koraig, es igen, mellette akarok allni elete nehez eveiben nagykorusaga utan is. De bocsi biztos az onzes beszel belolem.

2018. nov. 3. 14:36
 14/47 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem egy nagymama koru nonek valahol erkolcsi kotelessege, hogy nagymamakent viselkedjen, de lehet h tevedek, csak magambol indultam ki.



Nehogy már te mond meg kinek hogy kellene viselkednie. Ennyi erővel anyukád szerint meg lehet egy te korodbeli felnőtt nőnek nem kéne hisztiznie meg a segítségre szülni. Magadnak szülted a gyereket nem neki. Míg nem a te nyakadba varrja(mint te varrnád az övébe tiédet) semmi közöd ahhoz hogy mit csinál.

2018. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Aki magas lorol beszel, nyilvan nincs gyereke, vagy mar elore elege van a sajat unokaibol, nincsenek nehezsegei, nem dolgozik, van nagyszuloi segitsege, szoval az egesz helyzetrol semmi se tud. Aki szerint nincsenek erkolcsi kotelessegei a nagyszuloknek, sajnalom a gyereket es az unokajat is. Nyilvan azert faj leginkabb, mert nekem csodalatos nagymamam volt, akinek sokkal, sokkal nehezebb elete volt, megis tudott nagymama lenni.
2018. nov. 3. 14:53
 16/47 anonim ***** válasza:
88%

Pedig nincs. Mivel gyereket nevel neki most az a dolga. Apád felnőtt ember eltudja magát látni.

Képzeld van gyerekem. Mellette öreg szüleim, akik nemhogy segíteni nem tudnak, de ápolásra szorulnak napi szinten és komoly felelősség teljes munkám is van.

2018. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
75%

Erkölcsi kötelessége? Mégis mi?

Nem azt a világot éljük már, hogy 45 fölött már csak kendővel, sötét színű ruhában lehet a háztartás és a kisbolt között járkálni.

De ez már ezelőtt 30 évvel sem volt már alapvető elvárás.

A mamám most 85 éves, de sosem volt az a tipikus nagyi. Sosem volt sütit sütő, befőttet elrakó, unokázós. Tesóim között egy sem aludt náluk, én is csak 1x.

Minden héten 2x megjelent nálunk, kb. 15percet volt ott, amíg megitta a kávét, és adott nekünk egy-egy csokit.

Az ünnepekkor anyámnak adott pénzt, hogy vegyen ajándékot, mert alig ismert minket, nem tudta, minek örülnénk.

Őt elfogadtuk ilyennek, attól még minden unokája, dédunokája látogatja ma is.

2018. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Ok, bar a gyerekednek azert szolj, hogy 18 eves koruk utan ne szamitsanak toled semmire:) Az enyem szerencsere szamithat majd ram, az unokam pedig plane.
2018. nov. 3. 15:01
 19/47 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, majd meglátjuk ezt ha unokád születik, és te mondjuk még dolgozol, és a gyereked ki akar használni mint te anyádat. Magadnak szültél, old meg egyedül. és tévedsz, van gyerekem, de nem lőcsölném rá a nagyszüleire, ha nekik dolguk van, vagy csak fáradtak, arra ott a bébiszitter.
2018. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
79%
Az eg aldjon meg kerdezo. Elvileg nagykoru, onallo felnott no vagy, akinek van sajat csaldja: ferje, gyereke. Nem anyád dolga téged pátyolgatni. Akkor se az ő dolga lenne, ha nem lenne kiskoru testvered. A férjed dolga neked segíteni. A kettőtök dolga a saját gyereketeket ellátni. Anyád dolga a saját kiskorú gyereket ellátni. Te elköltöztél, amikor neki segítség kellett volna, mert te nem segitesz mert nem neked szült, mert te felnőtt nő vagy. Hajra, akkor legyél az.
2018. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!