Régen az én gyerekkoromban is voltak "kacatok", amit hetente megkaptunk, meg voltak gyerekek akik mindent megkaptak amiért nyafogtak. Ez a "cikk" is egy mamiblogos nesze semmi amin az anyukák okoskodva eszmét cserélhetnek holott ha belegondolunk, butaság.
Amúgy extra butaság az is hogy a mai gyerekek nem vágyakoznak...a fenét nem. Az én fiam és a gyerek ismerőseim is ugyanolyan lelkesek egy Karácsonytól vagy Télapótól holott szoktak kapni "kacatot" bármikor csak úgy ok vagy jeles nap nélkül is. Szóval ja, azt gondolom hogy bár tudálékosan bólogatnom kellene hogy bezzegrégen, de nem. Nesze semmi anyucik rágódjatok rajta írás. Ennyi.
Azért nem egészen.
Nem szokásom a dicső múltat felisteníteni, mert sok tekintetben tudatlanabb volt a régi kor embere, mint ma, de azért nem csak a rosszat lehet kiemelni.
Régen nem volt ennyi hisztis gyerek, ez biztos.
Teljesen egyetértek az első hozzászólóval.
Szerintem neked még kicsi a gyereked. Majd fogod te is látni a vágyakozást a szemében.
A mi gyerekkorunkban azért nem tudtak egy gömb fagyi áráért játékot vásárolni nekünk.
Talán! kevesebbet hisztiztünk, de nem is kellett bevásárló központokban végigaszisztálni egy felnőttet is kiborító nagybevásárlást. Én is megveszem neki a párszáz forintos kisautót, ha végigcsinálta velem ezt az utat. Miért ne kaphatna?
Ettől még ugyanúgy vágyik a kedvenceire, amit szülinapra, karácsonyra...nagyobb alkalmakra kap.
A verés nem nevelés, hanem idomítás. A gyereket nevelni kell, nem idomítani, a hiszti pedig a gyerekkor természetes része.
A belinkelt firkálmány szintje amugy nulla.
Jajj annyira bírom ezeket a bezzeg régen típusú megmondó embereket, akik azt hiszik hogy valami nagyon különlegeset állapítottak meg.
Az ehhez hasonló baromságot meg max az nyomatja ennyire frusztráltan mint te, aki még a 100 ft-os kisautót sem engedheti meg magának (gyerekének), és megpróbálja megideogizálni, hogy amúgy ő mennyivel jobb anya már, mint aki meglepi ezzel azzal a gyereket.
A frusztrált pattogós stílusodból nekem nagyon is ez jön le.
Vagy ha engem hidegtartásba neveltek, akkor a büdös kölke is tanulja meg nézetek. Most neked ettől jobb? Szomorú.
Te nagyon kiakadtál....tán Te vagy a csodás cikk írója?
Régen is ennyi hisztis gyerek volt. Csak nem ADHD meg idegrendszeri éretlenség volt rájuk sütve hanem a valóság: neveletlen és szemtelen.
Régen is vettek a gyerekeknek minden szirszart csak akkor még Turbo rágó, matchbox, Magic baba meg ilyesmi volt a napi kikönyörgés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!