Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni más agresszív...

Mit lehet tenni más agresszív gyerekkel? Kisfiam így is fél a gyerekektől.

Figyelt kérdés

Rettentő báránylelkű gyerekem van,ő az a típus akinek kell idő hogy feloldódjon, mindenkit előre enged a játszótéren csúszdán pl, bárki elveheti tőle a játékokat és tök szomorú lesz, ha sok a gyerek inkább odébáll.

Anyaként őszintén nagyon nehéz ezt látni, igaz oviba nem de iskolába nagyon sokat bántottak, és félek hogy rá is ez vár.

Amire ki akarok lyukadni, hogy 2 éves, próbálom minél többet szocializálni, gyerekek közé vinni, de valahogy 90% -ba ilyen gyerekekbe botlunk, agresszívak, elveszik tőle a játékokat, tolakodnak, verekednek, és hiába próbálok rájuk szólni ha nincs ott az anyukájuk, ugye le se tojnak.

Ha ott van az anyjuk mint tegnap is, nyájasan mondja hogy , jajj kicsikém nem szabad elvenni a más játékát, majd a kisfia letojja őt is és elrohan a fiam játékával.

Előre félek az ovitól, így se tudom ezeket kivédeni ott mi lesz vele nélkülem? Teljesen el fogják nyomni? Hogy lehet egy ilyen típusú gyereket mint a fiam megerősíteni?

Tudom hogy azt mondják gyerekek megoldják ,de ezt én nem látom, akkor lenne megoldva ha a fiam megvédené magát de halvány szikráját nem látom ennek.

Ti rászóltok idegen gyerekre? Vagy hogy reagáljátok le ha elnyomják a gyerekedet? Anyját se tudom megkeresni hogy reagálja le hisz azt se tudom melyik az anyja.

Segítsetek légyszi!


2018. ápr. 18. 11:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
21%
Az ilyen nyámnyila, teszetosza gyerekeket, mint a tiéd, kihasználja a többi gyerek. Ez sajnos ilyen. Határozottnak kellene lennie, de mivel nem ezt a személyiséget dobta a gép, nem nagyon tudsz mit csinálni. Még kicsi, idővel változhat. De addig sok hiszti lesz még emiatt.
2018. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

Fiam is ilyen volt.

Gyakorlatilag azért jártunk játszótérre, hoyg ott is mi ketten játszunk egymással. Ő nem akkor "ha sok a gyerek inkább odébáll ", hanem ha 1 szem gyerek akart tőle valamit, akkor is inkább odébb állt.

Bölcsiben és oviban sincs gond vele. Még mindig nem egy bandavezér, de nem hagyja magát.


Tényleg a gyerekek között tudnak csak igazán szocializálódni, hidd el.

2018. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Engem is bántottak a suliban, és felnőtt koromra eljutottam oda, hogy az én gyerekemet senki nem bánthatja, se gyerek, se felnőtt, mert megtaposom.


Az én fiam is 2 éves kora előtt inkább kerülte a gyerekeket, félt és bújt hozzám, inkább elbújt a sarokba, és már attól is sírva fakadt, hacsak egy nála kisebb ránézett, és nem voltak vele agresszívek.

Akkor én is el voltam keseredve, hogy mi lesz, ezért úgy kezdtem el erősíteni, hogy mindig megerősítettem mindenben, vagy ha nem sikerült neki valami, akkor építő jellegű kritikát használtam (pl. nem baj, ha nem sikerült, legközelebb fog).

Amikor pl. a homokozóban el akarták venni a játékát, akkor nem adtuk oda. Mondtuk a másik gyereknek, hogy most a fiam játszik vele. (Persze a fiamnak is, hogy mástól nem vesszük el, hanem elkérjük stb.) Szóval nem volt rákényszerítve, hogy a játékot odaadja, ha nem akarja, és én ebben támogattam. Illetve, ha megvédte magát, akkor nem szóltam rá, hogy nem szabad. De, SZABAD! Hiszen mégsem várhatod el, hogy talpraesett legyen és megvédje magát, miközben mást kommunikálsz neki.

Ha pl. egy gyerek kikapta volna a kezéből a játékot, akkor akár a szülője szeme láttára rákiabálok, hogy azonnal adja vissza, és ha kell, elkapom a gyereket és visszaveszem tőle a játékot, és ha pampogni mert anyuka, akkor felhomályosítom erélyes hangon (ha kell durvulok), hogy kapjon a fejéhez, hogy ha a gyereke annyira sz'rik az ő fejére, nem érdekel, de az enyémre nem fog!


Aztán a fiam 2 évesen bölcsibe ment, és kezdett kinyílni, kezdte magát megvédeni. Mondjuk a saját kis csoportjában nem voltak vérre menő harcok, meg a dadák is szépen tanítják, terelgetik őket.


Szóval még kicsi ahhoz, hogy ne védd meg, hiszen belőled merít erőt. Ha te kiállsz érte és mellette, akkor látja, hogy szabad és ő is elkezdi majd kisebb-nagyobb sikerekkel.


Ahogy nő, egyre több dologban kell helyt állnia, de ez fokozatos, bizonyos helyzetekben még kisiskolásként is meg kell védened tűzön-vízen át, főleg akkor, ha tanár, igazgató tehetetlen.


Ezt a baromságot, hogy a gyerekek megoldják egymás közt, azt felejtsd el. A felnőttek között is végső esetben a bíróság tesz igazságot, mert nekik is szükségük van rá, hiszen itt is az "erősebb kutya b'szik" törvények uralkodnak, akárcsak a gyerekek között.

2018. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%
3-as vagyok, az lemaradt, hogy nyáron 3 éves lesz és korának megfelelően kiáll magáért, hangot ad akaratának.
2018. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így látom teljes mértékben. :)

És ha tegyük fel nem az ő játéka, hanem közösségben vagyunk, ahol sok a játék ,és a kisfiam gyűjtött utánfutóba gyümölcsöket, sokat dolgozott rajta, erre a kisfiú fogja és elveszi tőle, mondta a kisfiúnak férjem hogy ne vedd el ezzel mi játszunk de meg se hallotta, most még se csavarhatom ki a kezéből a játékot , de közbe meg olyan szomorú lett tőle kisfiam, persze hogy kudarcként éli meg ezeket.

Ez olyan mint ha te dolgoznál tök sokat egy projekten és a kolléganőd elveszi hogy ezt ő csinálja tovább és ő aratja le a sikert.

Nem tudom hogy viszonyuljak más gyerekekhez, volt kitől örökölnie, én se vagyok egy beolvasós típus, de nem is tehetem meg más gyerekével, nem?

2018. ápr. 18. 13:11
 6/28 anonim ***** válasza:
71%

A játszótéri közös játékra az az "íratlan szabály", hogy azé, aki játszik vele, ha leteszi, otthagyja, akkor a másik viheti.

Vagyis, hiába közös a lapát, akkor sem tekerheti ki senki fia a másik gyerek kezéből.


Mint, ahogy a hinta is egy közös játék, mégsem rugdossa ki egyik gyerek a másikat belőle, hogy most ő jön, hanem megvárja, szól, sorba áll, hogy amikor felszabadul, akkor lecsaphasson rá.

2018. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Igazad van, tegnapi példa amit írtam, az egy baba-mama klubba volt, ami hülye elnevezés rá mert 2-5 éves gyerekeknek volt, és ott történt ez az incidens, ami nem az első hanem a sokadik eset, ezért gondoltam hogy megkérdezzem hogy mennyire lehet fegyelmezni más gyerekét?

Az anyja mondom csak nyájasan gügyögve pesztrálta a kisfiút, nyílván erre nem reagált a gyerek, de közbe tök hülyén érzem magam hogy ott erősködjek egy idegen gyerekkel hogy igen is add vissza játékot.

2018. ápr. 18. 13:22
 8/28 anonim ***** válasza:
22%

Azt veszem észre, hogy el vagy tévedve a nagy elvárások, megfelelések tömegében, nem csodálom, hogy a gyerek is, mert látja rajtad a viselkedésed és hogy bizonytalan vagy.


Mint mondtam, de vagy neki a biztos pont. Ha azt látja, hogy nem tudod, hogy mi a helyes (számotokra), akkor ő sem fogja tudni.


Döntsd el, mit akarsz! Megfelelni másoknak, van néha konfrontálódni, de megvédeni magatok és érdekeiteket? Ha van egy elved a gyereknevelés és más gyerekekhez való viszonyulás terén, és ahhoz kitartóan ragaszkodsz és tartod magad és nem engedsz belőle azért, mert más csúnyán néz rád a játszón, akkor észre fogod venni, hogy te is magabiztosabb leszel és ezt a gyerek is idővel átveszi.


Maga a játszó nem elég a gyerek szocializálódására, mert mindig változik. Ezért is kell egy biztos csoport (bölcsi), hiszen ott a megszokott emberek, gyerekek vannak és azokhoz egymáshoz tudnak alkalmazkodni és együtt játszani, de ha folyton változnak a személyek és a közeg, akkor folyton alkalmazkodnia kell, ami megijeszti és ezért nem nyit, fél bújik.

2018. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Bölcsibe nem szeretném adni ,nem is indokolja, tanulok, jól érzem magam itthon, jól is élünk anyagilag is, még ovitól is féltem őt nagyon.

De tényleg magabiztosabbnak kéne lennem, pedig hidd el sokat fejlődtem ebbe, de még muszáj lesz fejlesztenem magam, csak nem bírom a konfrontálódást, képes vagyok napokig őrlődni pl azon hogy tegnap lecseszett egy apróságért a doktornő.

Megpróbálok erősebb lenni, és jobban kiállni magunkért, látom rajta is igen hogy bizonytalan hogy ilyenkor mit kell tenni, tényleg nekem kell irányt mutatnom neki.

Köszönönöm a segítséged!

2018. ápr. 18. 13:28
 10/28 anonim ***** válasza:

A bölcsit nem helyettesíti a baba-mama klub, meg ezek, mert heti 2-3 alkalom/óra. Az semmi, nem ismerik meg egymást, tök idegenek. Ugyanaz, mint a játszó.


A másik, a szitu, amit leírtál.

Szólsz az anyjának, hogy kérje vissza a játékot MOST(!), mert mi játszottunk vele. Ha nincs eredménye, vagy pattog, hogy nem, akkor mondod, hogy akkor te veszed el, mert ha az ő gyereke elveheti, akkor ezek szerint ez trendi náluk, így te is elveheted.


Szóval akár anyukával, akár anyuka nélkül odamennék a gyerekhez és határozottam mondanám neki, hogy mivel nem szép dolog elvenni más játékát, és el sem kérte, ezért vissza kell adnia.

A következő a gyerek reakciójától függ.

- Ha megszeppen és visszaadja, akkor oké és szépen megköszönjük és biztosítjuk, hogy visszaadjuk neki, ha befejeztük a játékot.

- Ha elkéri, hogy mégis hagy játszasson vele, akkor megkérem, hogy adja oda, a fiam gyorsan játszik vele, aztán szintén megígérem, hogy visszaadjuk neki (ez a fiam miatt fontos, hogy lássa, hogy az anyja visszaszerezte a játékot).

- Ha nem adja a kis srác, akkor megmondom neki, hogy elveszem és odaadom a tulajnak, hogy rakja el és senki nem játszhat vele.


Nagyon sok lehetőség hozható ki egy szituból. Neked kell a reakciókból leszűrnöd és eldöntened, hogy mi a helyes lépés, hogy mindenki a legjobban jöjjön ki belőle, de legfőképpen ti.

2018. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!