Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá az alábbi...

Hogyan vegyem rá az alábbi dolgokra a fiamat?

Figyelt kérdés

6 éves és vannak dolgok, amikre egyszrrűen nem hajlandó, pedig szerintem nem nagy dolgokat kérek tőle.

1. Összepakolás. Nem képes összeszedni maga után a játékokat, hiába kérem szépen, csúnyán, bűntetés, motíválás, együtt stb. Semmi nem hat rá, inkább ül mellette egész nap és néz, de nem szedi össze (óvodában sem pakol).

2. Öltözködés. Nem öltözik, csak ha pl azt mondom nem megyünk játszótérre, akkor igen, de szeretném, ha már a napi tutin része lenne, hogy egyedül öltözik, nem kisbaba már aki csak elfekszik én meg rángatom, mint egy rongybabát vagy a rosszabb, mikor el is szaladgál.

3. Nem köszön/ nem köszön meg semmit. Úgy értem magától, ha szólok megteszi, de azért szerintem ennyi idősen ezért sem kellene figyelmeztetni. Ha mondják neki "Szia" ő csak nézne ki a fejéből, erre mondom, hogy "kicsim köszönj" akkor köszön. Ugyanúgy, ha kap valamit, rá kell kérdeznem "mit mondunk ilyenkor?" akkor megköszöni. Egy 2 évesnél oké, de ennyi idősen?

Ezeken nagyon szeretnék változtatni, de sehogyan nem sikerül.

Meg a visítás is kikészít, pl megígértem neki, hogy veszek egy játékot, nem volt a boltban, hiába mondtam, hogy megnézzük máshol, nem neki azonnal kell és üvölt torkaszakadtából, nincs szégyenérzete. Kisebb korában nem csinálta ezt, most kezdi mikor már lassan iskolás.

Ötletek?


2018. ápr. 7. 07:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Nah a dirigálo zsarolo házisárkányok lepontoztak hogy kilogok a sorbol azzal hogy én pakolok a gyerekkel es helyette. Az én anyám reggelente engem kiüvöltött az ágybol hogy ágyazzak, takaritsak. Nem fogom ezeket továbbadni az biztos.
2018. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a választ, először én is úgy álltam hozzá mint te, csak tudod sehová nem haladtunk és azért egy ekkora gyereknél ezek már szerintem alapvető dolgok lennének. Ősztől iskola, szerintem már nem nekem kellene öltöztetni, inkább öltözne lassan, de mutatna hajlandóságot!
2018. ápr. 7. 09:25
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Senki nem írta, hogy üvölteni kell a gyerekkel. Ha te pakolsz helyette, a budos életben nem tanulja meg egyedul, aztán majd a jövendőbeli felesége szívja meg, hogy egy semmirekellőt neveltél. Nyilvánvaló, hogy gyorsabb, ha magad csinálod, de az nem gyereknevelés
2018. ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy anno mi más miatt jártunk gyermekpszichológushoz és ő a pozitív megerősítést javasolta. Ez egy kis füzet volt, amibe pecsételni vagy matricát ragasztani kellett napi 3 alkalommal. Nálunk az iskolai vislekedessel voltak gondok, így a 3 alkalom a délelőtti, délutáni tanítás alatti és az egesz napos szünetek beli viselkedés volt. Nálatok lehetne a pakolás és az öltözés, harmadiknak meg az udvarias viselkedés. A pontokat be lehetett váltani ajándékokra, ezekből volt több féle is. Az első hetekben már napi egy pontért is kapott valamit, később ezt fokozatosan megváltoztattuk napi 3ra. Amikor egy héten keresztül minimum 10 pontot szerzett, kapott valami kis extrát mellé, 15ert pedig általa valasztott program volt a jutalom. Nagyon gyorsan javult a viselkedése és pár hónap után már a jutalmazásra se volt szükség
2018. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%

13 a gyerekem magátol is pakol

Az hogy en neha besegitek ill helyette pakolok azert szukseges hogy preciz is legyen a rend.pl meglegyen mind a 11 hal,minden kirako,minden puzzle, stb.

2018. ápr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%
"Plusz alapbol elpakolok én mert szeretem a tempot azaz ha pikk pakk gyors rend van, nemigen csinálok ebből ügyet "
2018. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%

#15 Ügyes vagy, de a kérdezőnél nem pakol a gyerek, vagyis az általad leírtak nem hasznosak.

Suliban pedig nem fogja a tanár öltöztetni, ha addig nem tanulja meg, így az sem jó tanács, hogy "20 évesen úgyis fel fog tudni öltözni"

2018. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

16 ott van az a "plusz", annak van jelentese

17 a gyerekek minta után tanulnak. Ne mondd már hogy aki pl mindent megkoszon a gyerekének annak a gyereke nem fog köszönni

Es ha van türelem kivárni ott a gyerek öltözik is. Erdekes az oviban is feszt leülnek a szülők kivárni mig a gyerek szersncsetlenkedik a ruhával.ott kell ülni es nezni biztatni. Az hogy ehhez nekem nincs turelmem még nem jelenti azt hogy ez nem megoldás.

2018. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Elhiheted, hogy én is használom a köszöm szót, különben valószínű nem zavarna, hogy ő sem mondja.
2018. ápr. 7. 11:50
 20/23 anonim ***** válasza:

Készítsd ki a ruháit (válogassátok össze együtt este), és tűzz ki valami jutalmat, ha időre felöltözik. Állíts be neki egy konyhai csörgőórát, amin jól látja, hogy telik az idő. Ha nem végez, öltöztesd fel minden morgás nélkül, csak sajnálkozz, hogy nem kaphatja meg a csillagot, matricát, akármit amit ígértél. Lehet persze 5 csillagért matrica, 3 matricáért csoki vagy amit ki tudtok találni. A már megszerzett jutalmat soha ne vedd vissza, csak szomorkodj látványosan, ha egy nap nem adhatod oda a következőt.

Játéka lehet, hogy egyszerűen túl sok van. Ha nem bánja, hogy eltünteted a holmiját, tényleg pakolj össze helyette, rámold fel a játékokat a szekrény tetjére, és közöld, hogy ezekből akkor adsz vissza 3 darabot, ha 5 pakolás csillagot gyűjt. (Az arányok persze rajtatok múlnak, de ne legyen elérhetetlen távolságban a visszaszerzés.) Ilyet akkor kaphat, ha este 6-8 órára (vagy ami nálatok illik a napirendbe) elrámolja a játékait. Ha ez sikerül, akkor választhat 3 darabot a félrerakott holmik közül.

NE várj katonás rendet, ha a padlóról összeszedte a holmiját és a közös helyiségekből is eltüntette a játékait, rendben van a dolog. Persze ha másnap nem találja a szerszámoskészlete csavarhúzóját, csak sajnálkozunk, nem keressük meg helyette. Legközelebb hátha a megfelelő dobozba rakja...

Ha valamelyik este nincs kedve pakolni, ne veszekedj, csak szedd össze és rakd el a dolgokat. És persze ne vegyél új gyurmát, ha a szekrény tetején ott lapul a két hete azelőtt hanyag "ez nem kell" felkiáltással széthagyott doboz.

2018. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!