Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá az alábbi...

Hogyan vegyem rá az alábbi dolgokra a fiamat?

Figyelt kérdés

6 éves és vannak dolgok, amikre egyszrrűen nem hajlandó, pedig szerintem nem nagy dolgokat kérek tőle.

1. Összepakolás. Nem képes összeszedni maga után a játékokat, hiába kérem szépen, csúnyán, bűntetés, motíválás, együtt stb. Semmi nem hat rá, inkább ül mellette egész nap és néz, de nem szedi össze (óvodában sem pakol).

2. Öltözködés. Nem öltözik, csak ha pl azt mondom nem megyünk játszótérre, akkor igen, de szeretném, ha már a napi tutin része lenne, hogy egyedül öltözik, nem kisbaba már aki csak elfekszik én meg rángatom, mint egy rongybabát vagy a rosszabb, mikor el is szaladgál.

3. Nem köszön/ nem köszön meg semmit. Úgy értem magától, ha szólok megteszi, de azért szerintem ennyi idősen ezért sem kellene figyelmeztetni. Ha mondják neki "Szia" ő csak nézne ki a fejéből, erre mondom, hogy "kicsim köszönj" akkor köszön. Ugyanúgy, ha kap valamit, rá kell kérdeznem "mit mondunk ilyenkor?" akkor megköszöni. Egy 2 évesnél oké, de ennyi idősen?

Ezeken nagyon szeretnék változtatni, de sehogyan nem sikerül.

Meg a visítás is kikészít, pl megígértem neki, hogy veszek egy játékot, nem volt a boltban, hiába mondtam, hogy megnézzük máshol, nem neki azonnal kell és üvölt torkaszakadtából, nincs szégyenérzete. Kisebb korában nem csinálta ezt, most kezdi mikor már lassan iskolás.

Ötletek?


2018. ápr. 7. 07:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Fogj egy szemeteszsákot, kezdj el belepakolni és mondd neki, hogy ezt most kidobod, mert nem pakolja el. Ha nem kezd el pakolni, akkor csak tedd el valahova a zsákot, mintha tényleg kidobtad volna. Legközelebb elég lesz csak megemlíteni, hogy ha nem pakol, kidobálod.
2018. ápr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Összepakolás: közlöd vele, hogy ha nem pakol össze, a játékok mennek a kukába. Kétszer figyelmezteted, ha nem csinálja, aztán elkezded a játékokat egy kukás zsákba pakolni.

Öltözködés: addig nem kap enni, nem jatszhat, nem csinálhat semmit, amíg nem öltözik fel. Ha óvodába kell menni, akkor megy a pizsamában, ha nem öltözött fel.

Köszönésre nincs tippem, az én gyerekem kicsiiként koszont mindenkiknek, most hogy kamasz, leszokott róla- az összes altalam ismert hasonlo koru gyerekkel együtt, így egyenlőre ha a közelben vagyok szólok neki hogy hahó, köszönés

Megköszönés: ha nem köszöni meg, máris elveszed tőle.

2018. ápr. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A kukába dobós trükköt már bevetettem, de nem használ, nem kötődik annyira a játékaihoz, nem érdekli ha kidobom.

A többit kipróbálom, de mi van mondjuk, ha tényleg eljön pizsamában? :) ő elég nem törődöm gyerek, szerintem simán eljönne!

2018. ápr. 7. 07:43
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Akkor megy pizsamában. Neki lesz kellemetlen.

Az egy dolog, hogy nem kötődik a játékaihoz, ag meg egy másik, higy nem tud mit csinálni, ha nem lesz nekik egy se, mert mind a kukába kerül.

2018. ápr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Ajánlom Kane Nelsen-től a Pozitív fegyelmezés című könyvet. Nem mondom, hogy azonnali siker, de szerintem nagyon hasznos. És sok mindent meg is lehet érteni általa.
2018. ápr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
A kukazsákos nálunk úgy vált be, hogy *minden* ki lett pakolva a szobából. Szóval nem egyszerűen a játékhoz való kötődés miatt lett para, hanem hogy ki lett ürítve az összes polc, az egész szoba, és azért ez a látvány elég sokkoló akkor is, ha konkrétan a játékokhoz nem kötődik. :)
2018. ápr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ja, hát igen az úgy már más :D

Utánanézek a könyvnek, köszönöm!

2018. ápr. 7. 08:13
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a " verseny " vált be.

Elszámolok 5 - ig, legyen rajtad a nadrág... 3- ra vedd fel a pólót...50-ig elszámolok, pakold össze a legót... stb Ha nem versenyezhet, biztos, hogy nekem kell felöltöztetni, elpakolni, ugyanúgy viselkedik mint a tiéd.

Kicsit úgy érzem, mintha őrmester lennék, de a fiam nagyon élvezi és nem utolsó sorban, nem nekem kell helyette megcsinálni a dolgokat.

Ha nagyon gyorsan sikerül, megcsinálni a dolgait, kaphat jutalmat is.

2018. ápr. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

En ugy csinálom

1.végesetben:addig nincs vacsora/fürdés mig nem pakol össze. Pl a vacsival visszafordulok a konyhába obégatva a szeme láttára. Általában fontos neki a pocakja.Plusz kérem megteriteni a pakolas mellett es agyondicsergetem közben. De alapvetően együtt szoktunk pakolni plusz jatekok közben mindig megemlitem, pl látod azert nincs meg a kicsi mentőauto mert nem pakoltal pl tegnap jol, ezért is kell, hogy minden szépen a helyére keruljon szoval szembesitem a szomoru következmenyekkel. Plusz alapbol elpakolok én mert szeretem a tempot azaz ha pikk pakk gyors rend van, nemigen csinálok ebből ügyet

3. Irto egyszeru nalunk mert ugy utánoz pici kora ota mint a kis papagáj ha köszöngetek, ő is köszönget miota gagyogni tud :) ha nyujtott barmit nekem, ha puszit is adott azt is megköszöntem mindig. Amikor beütött egy csakazertse köszönök napja rögtön azzal oldottam meg hogy a köszönöm szot parodizáltam, vicces hangsullyal es ezzel szorakoztunk es azt is ismételgette nevetve vissza.

2. Öltözés, nincs megoldva még kicsi inkabb en öltöztetem mert ha csak zoknit vesz fel az is addig tart hogy beleőszülök. A facen is volt egy poszt rajta egy könyöklő csontváz, alatta : kb igy érzed magad amikor ugy döntesz megvárod mig egyedül felöltözik :D ez rám is nagyon igaz :) sajna alapvetően nem tudom kivárni inkabb segitek. Tudom helytelen de 20 evesen ugyis fel fog tudni öltözni :)

2018. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
Utolso vagyok, azt elfelejtettem irni hogy én ezekben pont kerülni probalom a szigort mert parancsra, megaláztatásra a pakolás köszönés stb nekem is nehezemre esne és nem válna szokásommá. Pl nálunk a dédi olyan, hogy néha megbök, hogy figyeljek oda, mert valamit mutatni akar, ez engem ugy irritál, szová is teszem. Szoval nem akarok a köszönesbol neki amolyan hatalmi-lealazott harcot csinalni
2018. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!