Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelhetőek a jogtalan...

Hogyan kezelhetőek a jogtalan beszolások, ha láthatoan emészti magát miatta a kisgyerek?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ilyeneket a gyermekben helytetenni és az adott szitut megoldani helyben, pl utcán beszol egy öregasszony
2018. ápr. 1. 17:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Például?
2018. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Miért és mit szólnak be, illetve ha sokan szólogatnak be, akkor nem lehet, hogy nem a másikakat kellene heylretenni, hanem a gyereket????
2018. ápr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

A gyerek előtt helyretenném a pofátlan felnőttet. A picurt pedig vigasztalnám a beszólásnak megfelelően

Utáltam az ilyen majmokat kisgyerekként. Csak engem nem védtek meg az idióta szüleim.

2018. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Én azt csinálnám, hogy ha tényleg f*ságot mond a néni, hogy jól hallhatóan megbeszélném a gyerekemmel, hogy akár a néni is hallja, hogy hallottad, kisfiam, milyen butaságot mondott a néni? Biztos azt hiszi, hogy blbablabla <--- az adott téma, pedig ez úgy van, hogy....stb. Szóval a nénit ignorálnám, és a fiammal ott helyben tisztáznám a dolgot, hogy egy percig se rágódjon ezen.
2018. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom mi lehetett az. Nálunk a jajj hazaviszlek magammal stb megjegyzések kavarják fel a gyereket. Főleg a középső fiamat visel meg ő szorongóbb típus. Én viccesen megjegyzem nem adom, mert számon kérnek otthon stb. De van olyan amikor a hétévesem mondja ő nem engedi a tesóit, mert nélkülük nem tud játszani és anyával akar lenni.
2018. ápr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem írod meg, mit mondanak, addig nem lehet válaszolni arra, hogy hogyan reagálj.
2018. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Nagy gyerek már iskolás, most fog tesó születni. Sokat dolgozunk rajta, hogy megkönnyítsük neki a váltást, mert nyilván a gyerek is izgul, meg fél kicsit hogy milyen lesz. Tanárnéni meg erre beszólt neki, hogy "ha tesó lesz már nem fognak tudni foglalkozni veled a szüleid", máskor összeveszett az osztálytársával valamin, akkor meg "a tesóval is ilyen gonoszul fogsz viselkedni?" Én nem tudok rá jó megoldást, mert nem vagyok ott amikor történik, de megbeszéltük, hogy Tanárnéni hülyeségeket beszél, neki is lehet rossz napja, illetve az ilyen helyzetekben engedje el a füle mellett, ne vegye magára. Sajnos sok hasonló helyzet lesz még az életben, meg kell tanulni azt is, kinek a véleményét és mennyire kell komolyan venni.
2018. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kicsit hosszú:

A társasházunk, a környék olyan, hogy többet jár erre a rendőrség mint a civil állampolgárok

A társasház ajtajáról hol a lengéscsillapító tűnik el, hol az üveg törik ki, hol vércseppek a lépcsőházban, a kódos kaputelefon mindig ki van belezve, kb negyedévente javítják.

Most javított. A gyerekem ahogy látja tőlem, ő is szeretné nyitni (mint máshol hogy pl liftet hívhat a gyerek stb)néha tanítgatom a kódra, de a delete -t ismeri még, amit a végén ha megnyom, mindent töröl és nem csenget fel senkihez.

Egyszer ugy értünk be, hogy nem volt kedvem kódozni, ajto nyitva, szóltam, gyere haladjunk, de a kisgyerek mégiscsak leállt nyomogatni, ahogy mrgindultam felé, gyorsan delete-t nyomott és indult be, mire az öregasszony aki amugy is gyakran rosszmáju (ezt méghosszabb lenne leírni), beszól mintha csak ő fizetné az ajtonyitót, hogy biztos te fogod elrontani, miattad lesz rossz, stb, holott az én gyerekem alapbol pont a jó és félénkebbek közé tartozik, nem a garázdaságrol és bunyókról híres, kicsi még amugy is, csak azt szeretné tanulni amit a felnőttek is csinálnak, büszkén nyitja a postaládát is, kapcsolja a villanyt mert már eléri, hogy ő már nagy óvodás.


Hát ebben a házban pont nem ő az, akitől károkat lehetne várni, itt példát vehetnének rola a felnőttek is.és amiért ilyen kis jolelkű nem is úgy vette fel a beszolást mint más csintalan gyerek, hogy nevetve elszalad, hanem megszeppenve megijedve bámult.


És mindezt azután hogy rokonoktol jöttünk haza ahol senki nem játszott vele, csak mi, viszont dorgálást az kapott. Kb ez is olyan volt hogy nagypapáját távolság miatt évente kétszer látja, soha nem lovacskáznak, nincsenek hánorus sztorik, de szégyelld magad és hasonlok amikor csak a figyelmét akarta kivivni, annál több.


Ez az ajtonyiton problémázo öregasszony nekem az utolso csepp volt már aznap, hogy nemigaz hogy a gyerekemnek erről kell szoljon az ünnep amikor életében először locsolkodott és délutáni altatásnál csendesen elmondja görbülő szájjal miket érez és sorolja ő mit hogy akart miket szeretett volna és de a papa, mama miket mondott és én elszorult szívvel hallgattam és probáltam terelni a boldog pl locsolos pillanatokra a gondolkodását.


Szoval az öregasszonyt akkor ott helyben elkezdtem leorditani hogy az biztos hogy nem az én gyerekemen fog mulni a kapunyitó, de jött egy járokelő es a továbbiakban visszafogtam magam.

Meg milyen már egy nyugdijassal üvöltözni.


Nem értem egy gyereket miért nem tisztelnek? Köszönni, bemutatkozni, rákérdezni mit is csinál,

2018. ápr. 1. 20:10
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
De mit szól be?? Mire gondolsz, kérdező?
2018. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Folyt.

Elbeszélgetni vele emberi módon, az nem divat, viszont erőfölénnyel rápirítani egy jött mentnek is?

2018. ápr. 1. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!