Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagytesó, kistesó, alvás?

Nagytesó, kistesó, alvás?

Figyelt kérdés

2 éves a kislányom és 15 hetes terhes vagyok.

Van ágyikója a kislányomnak, de szinte pici kora óta velünk alszik. Most már nem is szopizik így végig aludja az éjszakát is.

Szokott meg néha át is teszem az ágyába. Sőt van, hogy magától elalszik az ágyában. Lehet már végig is aludná ott az éjszakát. Bár ha megébred egyből bújik. Meg hát ugye itt inkább én nekem a rossz. Mert hiába egymás mellett a 2 agy, de rossz, hogy nem bujúnk össze.

De hát ideje lenne ugye átszoktatni. Mert ha már nagyobb lesz a pocak is. Meg 4 en már nem fogunk elférni. Szerintetek mennyire lesz könnyű átszoktatni?



2018. márc. 25. 08:37
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyit, hogy mennyire szokták egymást ébreszteni?
2018. márc. 25. 09:17
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk 1.5 év a korkülönbség, a kisfiam nem a legjobb alvó, mellettem aludt mindig. Kistesó születése után amíg anyum kijött hozzánk segíteni, addig nem volt gond (ő volt a fiam mellett éjszaka), de mikor egy szobában aludtam aztán mindkét gyerekkel, akkor a pici sírására megijedt/felébredt a fiam és ő is sírni kezdett... igazából nem is tudom mikor alakultak jobban az éjszakák, talán 2-3 hónapja, már nem hirtelen sírással jelzi ha éhes így nem ébreszti fel a nagyot. Közben egy hónapja az emeletes ágy alsó részébe szoktattuk a nagyot ... először csak bunkerként játszott benne, aztán vettem neki új ágyneműt és sötétben világító csillagokat amivel feldíszítettük neki ...éjszaka az ágyában alszik amíg le nem gurul hozzánk a mellette lévő ágyra. Kicsit azért ez az átállás bekevert nála... újra meg-megébred de nem vészes.
2018. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!