Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyaráznátok el egy...

Hogy magyaráznátok el egy háromévesnek, hogy mi az a temető?

Figyelt kérdés
A buszon ülve szúrta ki a kislányom, és hirtelen ért a kérdés, nem tudom, hogy magyarázzam el neki?
2018. febr. 19. 12:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom olyat nem szabad mondani, amit ő is csinál.

Pl. Aki elalszik és nem ébred fel többé.

Vagy aki írta "Én azt mondtam neki hogy oda rakják a néniket, bácsikat akik már nem vesznek levegőt."

Ezzel is az a baj, hogy pl. úszáson van, hogy nem szabad levegőt venni.

Szóval nem könnyű téma.

Nekünk a nyuszink halt meg és azt mondtam, hogy nagyon beteg volt és meghalt. Azóta is kérdezi mikor jön vissza. Szóval sokszor el kell mondani, hogy nem fog mert nagyon beteg volt és meghalt. 3 éves

2018. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

11: mi azt mondtuk, hogy akinek megáll a szíve, az meghal.

A szívdobogást egy 3 évesnek is "meg lehet mutatni".

Fiamat kb 3 évesen kezdte érdekelni az emberi test működése, szervek, most 5 évesen már elég sokat tud róla.


És a szívmegállás valóban csak a halottaknál van. (én sem voltam híve az "örökre elalszik" dolognak, a "nem vesz levegőt" eszembe sem jutott)

4-es voltam

2018. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

Nehéz téma egy ilyen kicsi fejével gondolkodni, de nem ajánlok hasonlitgatást, a szive felől is agfodhat kesobb egy gyerek, hogy dobog e. Semmiféle metaforát hasonlatot nem ajánlok. Volt akinek pla szulést magyarázták el es a wc-n azután azon kattogott, nem e gyerek jön ki belőle.


Mi is járunk kicsi kora óta temetőbe, de idős rokonunk mindig asaját halálárol pampog, hogy gyűjt rá, annyiszor tiltottam pedig már neki, hogy a kicsi elott ne mondja, mert nem ő van az ágyánál és nem látja hallja, amikor a kisgyerek hüppögve párás szemekkel magára mondja hogy meghalok. Mert x ezt meg azt mondta.


Én kerülöm kisgyerekkel nagy ivben ezta témát, ha muszáj, akkor csak irto röviden felelek neki, pl utközben előttünk döglött madár, leesett, kipurcant és már terelek is. Vagy fatörzsön korábban csodaszép gombák, amik elsorvadtak, már a gyerek mondja, elpusztultak, en már hozzá is teszem, nő helyettük másik.

A halál megértése es sulya nem pár évesre valo teher.

2018. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
3%

Én nem szoktam mondani,hogy meghalt. Lehet butaság,de csak azt mondom,hogy nagyon messzire költözött és már nem fogunk vele találkozni,mert nem tud visszajönni. 3 évesen nem akarok neki többet mondani.

Az én lányom is megkérdezte minap a temetőt,hírtelen le is fagytam,csúnya dolog colt,de gyorsan eltereltem a szót. Később elgondolkodtam én is,hogy mit fogok mondani ha meginr megkéedezi,arra gondoltam,hogy azt mondom emléktáblák a messzire költözött embereknek. Lehet bután hangzik. De én nagyon nem akarok beleeondítani még a kis tündérvilágába.

2018. febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!