Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van okom aggódni, hogy a 18...

Van okom aggódni, hogy a 18 hónapos kisfiam még nem beszél?

Figyelt kérdés
Csak a maga nyelvén mondja a magáét. Különben értelmes, mindent megért, de egy értelmes szót nem mond, se azt, hogy Anya, se Apa, semmit.
2010. jún. 6. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor aggódj majd, ha kétévesen sem beszél.Sok gyerek,főleg a fiúk későn kezdenek beszélni. Ha viszont elkezdik,akkor be nem áll a szájuk. A fiad nincs elkésve,minden OK vele.
2010. jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
mar kb masfelmillio ilyen kerdes volt.
2010. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2010. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém két éves kora után kezdett beszélni. Megkésett beszédfejlődésről akkor lehet beszélni, ha három éves kor után kezd beszélni. Ne aggódj.
2010. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam is ennyi idős, és ugyanígy vagyunk, mindenki nyugtat, hogy majd bele fog húzni. Ne keseredj el, engem egy ismerősöm kezdett el idegelni, hogy most már csináljak valamit, hogy beszéljen, mert kéne, még 4hónapja, és minél jobban próbáltam annál makacsabban hallgat.Mostanság, hogy nem erőltetem annyira, 1-1 szó néha összejön.

Kitartás ;)

2010. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ennyi idős, de mindössze egy szót mond ki kristálytisztán. Pedig beszédes család vagyunk, tesókkal, mégsem. Szerintem sincs még okod az aggodalomra!
2010. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5 évesen sem beszélt, még annyit sem, hogy anya, vagy apa. De mindent megért. 2 hónap múlva 3 éves lesz és be nem áll a szája. Most már mindent mond.
2010. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!