Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos lesz a kisfiam pár...

7 hónapos lesz a kisfiam pár nap múlva és kezdek aggódni? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Nem tudom aggódjak e vagy sem ezért kérdezem, hogy nem baj az, hogy nem ül még kúszni sem kúszik inkább csak odapörög ahová akar menni.Pár hónappal ezelött még mindent olyan ügyesen csinált forgás átfordulás stb., most viszont semmi.Olvasom itt, hogy másoknak már ennyi idősen feláll a pici nálunk meg semmi változás hónapok óta.Nyugtassatok meg, hogy minden rendben van és nincs okom aggódni.
2011. jún. 26. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nincs okod aggódni, a fiúk amúgy is sokszor lustábbak a lányoknál. Az én kislányom is ennyi idősen gurulva közlekedett, aztán épp hogy a 8 hónapot betöltötte, felállt nagy meglepetésre. Ülni is 7 hónap után kezdett stabilan egyedül.
2011. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszodat és a megnyugtatást!Úgy tud ülni ha felültetjük vagy valamibe kapaszkodik például a kád szélében fürdéskor de magától nem is próbálkozik.
2011. jún. 26. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem inkább a gy.dokitoktól kérdezd meg.Sosem szabad a gyerekeket összehasonlítani, mert mindegyik más ütemben fejlődik ettől pedig csak bepánikolsz.

Az én kislányom pl. már 5hónaposan négykézláb mászott, 6hónaposan felállt és 10hónapos korától megy(sohasem vezettük előtte kézenfogva)1évesen már 16foga volt.De Ő mindent sokkal korábban csinált mint az "átlag", ennek persze meg van az előnye és a hátránya is.Szerintem erre egyikünk sem tud neked hiteles vagy megnyugtató választ adni.

2011. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második neked is köszönöm a válaszod nem is konkrét választ vártam inkább csak megnyugtatást, hogy nem vagyok egyedül akinek az ennyi idősen a babája még nem csinált dolgokat!
2011. jún. 26. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen én is annak a híve vagyok, ha bármi kétely felmerül, az orvos mondja ki a végszót, ne az anyukák fejtsék meg látatlanba. Viszont szeretném megnyugtatni a kérdést feltevő anyukát, mert 7 hónapos lesz a kisfia és szerintem elég, amit most csinál vagy nem csinál. Az én kislányom is nagyon nehezen ült fel magától, picit később kezdett sokmindent az átlagnál, de nem volt lemaradva. Most lesz 10 hónapos és még egy foga sincs :)
2011. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

inkább az nyugtalanító, hogy hónapok óta nem látsz fejlődést, változást.

én inkább elvinném felmérésre.

2011. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fiam most volt 10 hónapos és se nem áll, se nem mászik sőt még nem is próbálkozik. Mindent az utolsó pillanatban csinált meg eddig. 5,5 hósan fordult meg, 7,5 hónaposan kezdett el kúszn, 9,5 hónaposan ült fel először magától. Én is aggódom, de annyira erős, vidám, boldog baba, hogy nem hiszem, hogy bármi baja lenne, csak későn érő tipus. Egy éves korára kell felállni és lépegetni, ezért addig türelmesen várunk.
2011. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugi,nem vagytok egyedül. Az én babám csak 6 hósan tanult meg forogni,innentől kezdve 2-3 hónapig csak gurulni volt hajlandó. Kúszni csak 9 hónaposan tanult meg. Most 10 hós,még nem mászik,négykézlábról kiül és nem indul el előre. Ő mindent az utolsó utáni pillanatban tanult meg, szétaggódtam az agyam,megjártuk a gyógytornákat.De már beletörődtem,hogy ő lassabban fejlődik. De előbb-utóbb minden baba szaladni fog.:)
2011. jún. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!