Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanithato meg, hogy...

Hogyan tanithato meg, hogy hagyjon teret a felnötteknek?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éves es helotom van attol hogy mindig haragszik ràm.


Hiàba jatszom vele, jatek utàn ha megyek a dolgomra, nem a jatek élménye marad benne, hanem a harag es düh, hogy mentem pl fözni.


Nekem olyan rossz, mintha nem hagyna élni sem, mindig csalodottsagot, haragot latok rajta ha uristen epp mas dolgom van.


Mindig van valami baja ha nem vele foglalkozom en meg màr azt érzem levegöt sem kapok töle


Lassan 4 éves


2018. jan. 13. 09:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
34%
17es, azta, két és fél órát veled van a gyereked? Jesszus hogy bírod? Rohanok szobrot emeltetni neked. Sőt, még hévégén is? Aztaaa..te hős vagy. Ha fél 9ig veled van, gondolom dolgozni nem jársz, meg i értem ha ennyire lemerít hogy napi kb 4 egész órát a gyerekeddel kell lenned.
2018. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
41%

17, te vagy aki hisztizik!

Ha a gyerek ennyire nincs el 20 percet sem magában, a férj meg baxik foglalkozni vele, akkor ott bizony 2 dolgot is elcseszerintettél de rendesen.

2018. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
57%

egyébként az is érdekelne, hogy mi van akkor ha én szeretem h a oviba jár? csak mert mindenki úgy ír az oviról, mint ha egy kötelező börtön lenne a gyereknek, ahová az anyja beadja ha unja a gyerekekkel való foglalkozást.

először is, az ovi jó mert jtászik, szocializálódik.

másrészt hol van az megírva ha én gyerekeket vállalok sülve főve 6 évig együtt kell vele lennem??? és sz..r anya vagyok ha 15.00 helyett 17.00kor hozom el?

szeretettel foglalkoztam és foglalkozom is velük, de 4 éve vagyok itthon a két gyerekkel, és őszintén vállalom hogy sok olykor a kettő, ma pl tiszta ideg vagyok mert felvagyok fázva, rohadtul nincs kedvem a nyavajgásukat hallgatni!! szeretem imádok őket de nem tudok reggeltől estig 4 éven keresztül senkivel együtt élni, sem az anyámmal, sem a párommal, hol van az előírva hogy az embernek napi 16 órát kell bárki mellett is ülnie a családban???? miért lenne szar anya aki őszintén vállalja hogy jól esik ha a gyerek oviba van mert addig kicsit nyugton lehet??

álszent majom aki azzal jön hogy minek vállalt gyereket aki az oviba küldi.

azzal együtt továbbra is vallom kérdező hogy ha a gyereked nem tud egyedül lenni az csak is a te hibád - meg egyébként az új gyereknevelési trendek hibája

2018. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, Nehogy elkeseredj a sok szuper(kamu) anyukáktól. Emberi lény maradtál attól Függetlenül, hogy anya is vagy. Szükséges az én idő.

Nálunk ami működik, hogy amikor főzök akkor leteszek egy használt lepedőt a Földre, kap egy csomó papírt és fest. De csak akkor festhet amikor szükségem van arra, hogy egy picit a gondolataimba merülhessek. Így mindig izgi a festés főleg, hogy kitehezi a hűtőre.

Vagy kap fazekat, fakanalat stb. És száraz tésztát főz benne. Vagy küld bevásárolni. Zacsi a kezébe vagy bevásárló kosár (ami van) és Mehet a spejzbe. Aztán nekünk van játék kassza és azzal tök jól elvagyunk. De fontos, hogy ezekkel akkor játszon különben megunja.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

2018. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
38%

Üdvözlet a szuperanya klubnak!

A válaszokat olvasva úgy látom, jó néhány frusztrált anyukának sikerült itt összegyűlnie, és a frusztrációit a többiek sértegetésével levezetni.

Nem fogok tudni érdemi választ adni a kérdezőnek, mert a gyereknevelésben nem igazán vannak receptek és kész válaszok, általában aki azt állítja, hogy de, az szokta a legjobban elcse.zni. Minden gyerek más, minden szülő is más, és leginkább csak próbálkozni lehet, aztán idővel kiderül, mi vált be, és mi kevésbé. A közvetlen környezetemben két háromgyerekes anyuka van, mindkettő totál ellentétes attitűddel áll a gyerekneveléshez. Amikor terhes voltam, egyikük rendszeresen, kérés nélkül osztogatta a „jótanácsait”, mert ő baromira tudta (jelenleg három totál elc.eszett gyerek anyukájáról beszélünk), a másiktól a gyermekágyas időszakban kértem tanácsot, mire ő bölcsen azt mondta: „Mindhárom gyerekemnél teljesen különbözően működött minden, fogalmam sincs, mit csinálj…” Majd ezek után azért adott néhány használható ötletet.

Nem igaz például, hogy az együttalvás, sokáig szoptatás stb, anyámasszony katonáját nevel a gyerekből. Amikor kicsi volt a lányom, rendszeresen megkaptam én is, hogy na, ha így csinálod, majd így meg úgy lesz. Nem lett. Féléves koráig ölbebaba volt, ahogy azonban képes volt elkezdeni egyedül is felfedezni a környezetét, azóta remekül elszórakoztatja magát akár órákig is. És erre NEM én tanítottam, ő ilyen. Barátnőm hasonló korú, és teljesen hasonló elvek szerint nevelt kislánya pedig teljesen más, na ő például nem hagyja élni anyukáját. És mivel neki segítsége se sok van, így ez nagyon megviselte őt az utóbbi 1-2 évben, mert igenis mindenkinek szüksége van énidőre. Az pedig, ha anyukának nem sikerül apát is bevonni a gyereknevelésbe, ne legyen már ez is kizárólag az ő hibája és felelőssége, végülis egy másik felnőtt emberről beszélünk, akinek illene észrevenni, ha a hitvese a végét járja. Sajnos jelenleg egy igen átmeneti periódusban vagyunk kénytelenek élni, amikor a nagycsalád, a többgenerációs családmodell már nem divat, a háztartási alkalmazottat és a bébiszittert pedig nem mindenki engedheti meg magának. (Merthogy az elmúlt évszázadokban így működött a családi nevelés). Azt pedig MÉG nem sikerült mindenkinek felismerni, hogy 1-2-3 gyerek minden terhét nem lehet egyetlen ember nyakába varrni, illetve lehet, de akkor annak valahol meglesznek a negatív következményei. Erről ma nemigen illik beszélni, mert akiről kiderül, hogy nem bír egy se.gel megülni minimum öt lovat, azt a jóindulatú környezet a szájára veszi, leszólja, kioktatja (ahogy azt itt is remekül mutatja a közvélemény).

És az otthon lévő anyukák kedvéért hadd álljon itt egy kis napirend, mit is jelent, ha munka mellett kell öt órát a gyerekeddel foglalkozni.

Legyen egy átlagos 5.30-as kelés, azzal esetleg be lehet érni nyolcra dolgozni úgy, hogy előtte elvitted az oviba a gyereked. Dolgozd le a nyolc órádat a munkahelyeden, majd menj el érte mondjuk fél ötre az oviba. Számítsunk az öt órából egyet a reggeli rutinhoz, marad négy, ami azt jelenti, hogy jó esetben fél kilenckor a gyerek már ágyban van, és aznap nem nyaggat többet. Este fél kilenc van, és te még nem zuhanyoztál, nem mostál fogat, nem olvastál egy sort sem, és nem ültél aznap egy percet úgy, hogy nem csinálsz semmit, csak pihensz kicsit és gondolkozol. És ezek csak a legalapvetőbb szükségletek, és másnap reggel 5.30-kor kezdheted elölről az egészet.

És akkor itt szokott jönni, hogy na de hát ezt az előttünk lévő generációk is így csinálták, azt mégsem rinyáltak ennyit. Ez egyébként így igaz, csak akkoriban mindennapos volt a gyereknevelés palettáján a verés, az érzelmi manipuláció és a lelki terror. Ezek közül ma már egyik sem divat, a ma anyáinak (a normálisaknak) elsődleges szempont, hogy lelkileg egészséges gyerekeket neveljenek, és az bizony, pláne kész receptek híján, emberpróbáló feladat.

Azt gondolom, egy ilyen helyzetben legalább egymást nem kéne frusztrálni, attól senkinek nem lesz jobb. Ha valaki segítséget kér, segíts, vagy hallgass. Attól Te nem leszel jobb anya, ha a másikat gyalázod.

2018. jan. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
65%
Én vagyok az egyk szuperanya. Engem nem kell oktatnod, hogy milyen munka mellett gyereket nevelni, mert minden nap csinálom, szerintem épp az az anyuka nem dolgozik, aki fél 9-re viszi a gyereket oviba és fél 4-re megy érte. És nem azért vagyok jobb anya, mert gyalázom őt, hanem azért, mert nekem nem teher a saját gyerekem. Nekem az az egy problémám van, hogy keveslem a vele tölthető időt.
2018. jan. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
65%
26-ossal egyetértek. Én két hetes kora óta dolgozom a lányom mellett (másfél éves koráig főként alvásidőben, késő este, most is heti többször ez van), mégsem éreztem őt tehernek. Az oké, hogy valaki néha úgy érzi, hogy kéne egy kis levegő, de akinek állandó probléma, hogy napi pár órában nem bírja a gyerekét elviselni, ott igenis gond van, nem kicsi.
2018. jan. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Foglald el magad mellett,szerintem jobban bejön.én 9 honapos koruk ota dolgozom(2 gyerek van) kocsival ingázom kb egy orát.

5-kor a szomszed hozza el mert mi nem érünk oda értünk.


6-9 között vagyunk együtt, ez olyan aktiv,hogy pisilne se megyünk egyedül.persze,hogy hiányzunk nekik,ök is nekünk.


Mi krétafestékkel lefestettük az ajtot a fürdönél,amig bent vagyok ök tele rajzolják.


Ugyanez a hütö,bár hétköznap mi csak a mosogatot pakoljuk be meg esetleg egy mosást inditok.


Hétvégén felváltva takaritunk a férjemmel,amig fözök ök elmennek bevásárolni,kisállat bolt ilyesmi..délután a férjem csinálja a dolgát mi bicajozunk,játszotérre megyünk. Vasárnap délelött a férjemmel játszanak bent a szobában én addig gyorsan kitakaritok, délután közös játszoház vagy ilyesmi.


Nemsokára itthon leszek a 3.-al,alig várom mert nyárra fog esni,szoval senki nem megy oviba,böcsibe és a férjem is probál egybe hosszabb szabit intézni. Alig várom,hogy itthon legyünk mármint a gyerekek föleg...


Én a helyedben megprobálnám megtalálni azt a szitut ami nektek jo, vagy leültetném magam mellé,bevonnám vagy mentesiteném magam a házimunka alol....

2018. jan. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 érdekel0 ***** válasza:
37%

Főállásban dolgozom,de vállalkozókènt úgy,ahogy nekem tetszik.

De örülök,hogy a fejem felett eldőlt,hogy nem csak sz#ranya,hanem lusta is vagyok a munkàhoz.

Reggel 6kor kel,tehát reggel is van 2,5 órám vele,így aki kiszàmolta,hogy 4 órát foglaljozok vele,az fusson neki újra.

Apa nem nemfoglalkozik vele,hanem kèsőn ér haza,öve az altatás,én pedig ülök mèg neki 20.30tól újra dolgozni.

És igen,nekem is volt egy szuper,mindenben könnyen kezelhető,oltári jó 1. gyerekem ès én is vertem a mellem,hogy szuperanya vagyok.

Aztán a 2. kicsi egy extra,extrém és sorolhatnàm milyen nehèz gyerek.

De aki normàlisan tud olvasni,értelmezni az felfogta a lènyeget, a többieknek meg hát...

2018. jan. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
58%
Mennyi frusztrált, hisztis, harapós anya, te jó ég! Én egyedül nevelek hármat, az egyik tartósan beteg, és tök jó az életünk. Használjátok az eszeteket, nőcik! Üdv!
2018. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!