Melyiket valasztanad: bölcsi vagy nagyszülők?
Masfel-két éves gyerekről van szó, a dolog munka es egyebek miatt vetődött fel.
Egesz pontosan: délelőttönként bölcsi vagy hetente egyszer egy ott alvós nap a nagyszülőknél?(egyebkent otthon)
Indokot is írjatok legyszi. A kérdés a kettő közti választásra irányul, tehát az egyik sem most nem opció.
Koszonom.
Bölcsi.
Mint ahogy adtam is volna a fiam, csak nem vették fel. Így 2,5 évesen kezdte. Imádom anyósom, nála is szokott ott lenni, ott aludni, de a dolgozó szülők mindennapjaira bölcsi.
Az oka: ott könnyebben szocializálódik, hisz vele hasonló korú gyerekekkel van. Szigorú napirend van, ami rendszert visz az életébe. Szakszerű ellátást kap, szakemberek vannak vele.
A mi bölcsink nagyon szuper volt, nagyon szerette a fiam.
Bölcsi. Egy ekkora gyereknek eleve nem kellene még a szülőktől távol ejszakaznia, ez az egyik. A másik, a bölcsődében rendszert tanul, korosztalyanak megfelelő közösségben van, így jobban szocializalodik, esélyes hogy ügyesedik, okosodik a többiek hatására.
A nagyszülők ellen szól, hogy hacsak nem kivételesen jó a kapcsolat és egyértelműnek veszik, hogy a te szabályai kell hogy ervenyesuljenek, hatalmas viták és ellentétek lehetnek
Bölcsi, habár ha csak hati 2 nap a nagyszülö akkor talán még az is bele fér.
Szerintem ami nagyon csúnya dolog, hogy a nagyszülöket sok szülö leterheli és elvárja, hogy az unokára vigyázzanak. A nagyszülö az elején örül, de aztán egy idö után neki ez teher.
Bölcsire szavazok, ha a gyerek beteg akkor mehet a nagyszülöhöz, és ez a köv idöben akár kéthetente elöfordulhat.
Mi nagyszülőket választottuk. Bár nálunk úgy volt, hogy én dolgoztam, férjem gyesen volt, de alapokig lerombolt hazfelujitast csinált édesapámmal. Nem bántuk meg. Amik érvek voltak mellette nálunk:
Rugalmasabb mint a bölcsi. Akkor vittük, hoztuk, amikor akartuk.
Fiunk így is sokat volt beteg, doktornő nem javasolta, hogy bölcsivel még jobban terheljük a szervezetét.
Édesanyám nagyon szerette volna.
Nem bántuk meg. Nem volt elkényeztetés, sokat lehetett szabad levegőn. Utcabeli gyerekekkel ismerkedhetett. Oviba pont 3 évesen ment. Nagyon könnyen beszokott, imádja, de látszott is rajta, hogy ő 3 évesen érett meg az intézményi szocializációra. Korábban sírás, hiszti árán ment volna csak. Így meg egy konnycsepp nem hullott. Elég érett volt hozza, hogy felfogja, hogy miért van ott és hogy megyünk érte. Kistesóknál meglátjuk, hogy lesz. Ha rajtuk is azt latjuk, hogy még kicsik az elszakadáshoz ovi előtt, akkor vagy mi leszünk velük itthon oviig vagy újra anyukám élvezheti az unokázást. Szerintem ez gyerekfüggő is. Nem lehet azt mondani, hogy minden gyereknek kell a bölcsi, ahogy azt sem, hogy egy gyereknek sem kell a bölcsi.
Jatszohazba megyünk amúgy es nagy a család, szoval szocializalodassal nincs gond, a bölcsi nem arra kellene.
A munkám rugalmas idő beosztású es nem napi 8 órás, napi 2-3, csak elfáradtam a gyerek hektikus alvasa miatt (próbálom a délutáni 1-2,5 - nem lehet tudni, milyen hosszú - alvasra időzíteni).
Kene egy kis idő magamra valamikor, es ezek az opciók vannak.
A nagyszülőknel 1 napot lenne, nem kettőt (kb. 24 óra).
Ok kifejezetten igénylik, hogy menjen a gyerek, nem "csúnya leterhelesrol" van szo.
En a nagyszülőkre hajlanek, ugy erzem, az kisebb trauma a gyereknek, csak elbizonytalanított egy ismerős.
Én ekkora gyereknél bölcsi ellenes vagyok. Tudom, legtöbben nem így vannak vele. Nagyszülő egyértelműen. Tesómmal mi is ott voltunk, imádtuk, ők is minket.
Nagyobbik lányom 3,5 évesen ment oviba (doki javaslatára), de ő kb addigra érett meg rá, előtte tuti utálta volna. Így a 2. naptól ott maradt, nagyon szereti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!