Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekkel és szüleiddel hogy...

Gyerekkel és szüleiddel hogy néz ki egy nyaralás? Ma megkaptam, hogy nem pesztrálni akarnak jönni a nagyszülők.

Figyelt kérdés

Sokat vannak nyaralni/wellneselni/stb szüleink kettesben.

Most lesz egy hét, hogy velünk ill az unokákkal együtt.

Erre előre leszögezi a nagyi, hogy nem akar "összenőve" lenni, szoval ki vagyunk "téve" magyarán egy strandra, ők addig mennek "muzeumba" stb.

Ez nem lenne gond hogy nem sulve főve lennénk együtt, DE hogy még el sem indultunk, már ezen görcsöl, a nyaralásrol ez a fő témája, (amugy sem szokott gyerekekkel játszani), ez a görcsös hozzáállása kicsit elvette a kedvem az egésztol pláne hogy férjem nem is jön.

Nem érdeklik a progik sem.


Vagy ne rágodjak ezen? Ez normális, elfogadhato?


2017. jún. 28. 20:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk mindig úgy volt hogy a nagyszülő bevonta magát a dolgokba, és szívesen foglalkozott az unokákkal.

Ha amúgy is mennek kettesben mindenova, nem értem miért nem képesek veletek lenni. Szerintem nem normális, én nem mennek így velük közösen sehova.

Férjed szülei?

2017. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Én akkor megyek az anyámmal nyaralni, ha közös programot szeretnénk szervezni. Ha ő erre akar menni, én emg arra, akkor fölösleges együtt menni szerintem, ilyen nálunk sose volt.
2017. jún. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

Én sem értem, miért mentek együtt, ha ők külön programot akarnak.

Mi is szoktunk szülőkkel együtt menni (tehát 3 generáció), de olyankor az a cél, hogy együtt legyünk. Egy gyerek van, tehát nem megoldhatatlan a feladat, nem az a cél, hogy állandóan le legyen passzolva, hanem hogy időt töltsünk el együtt. Ebbe persze belefér, hogy kettesben menjen el az ember sétálni, de ők is szívesen foglalkoznak a gyerekkel, nem teher egyiküknek sem.

Nálunk inkább "versengés" folyik, hogy ki mikor jöhet unokázni, vagy mikor legyen náluk az unoka.


Szóval szerintem nem normális, akkor felesleges együtt mennetek. Illetve úgy, hogy a férjed sem megy, neked nem lesz nagy nyaralás.

2017. jún. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Én is azt hittem, az a cél, hogy együtt legyünk.

Most ezt a görcsölését át is ragasztotta rám. Igy én még soha sehova nem indultam el nyaralni hogy már előre görcsöljek bármin is. Örömmel számolgattam a napokat is, hogy nemsokára indulás, feldob :)

Ez a beszélgetés pedig.. hogy lehet igy tervezni, hogy azon van az ember, hogy mi lesz a terhére..?mintha nem is nyaralásrol lenne szo.

2017. jún. 28. 21:17
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, mi a jó ebben a variációban. Mi sosem megyünk együtt nyaralni velük. Nekem nem elfogadható, de nem is izgatnám magam ezen. Ha nem akar veletek lenni, legyen külön, és kész. Legközelebb nem élnék a lehetőséggel.
2017. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
ki van már fizetve? ha nincs, én simán lemondanám. Megmondanám egy ilyen beböfögése után, hogy köszi, nem megyünk, nem akarunk a terhére lenni. És valóban nem mennék el.
2017. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Lemondhato meg? En igy nem mennek. Lehet, akkor sem, ha a foglalot buknank. Tavaly nyaraltunk egy hetet anyukammal, teljesen egyertelmu volt, hogy azert jon, hogy sehitsen, egyutt legyen az unokajaval, mi meg vegre egy picit kettesben lehessunk, pihenhessunk. Iden is igy tervezzuk. En megszabaditanam magam es ot is ettol a tehertol, es lemondanam a helyedben. Ha mar ezenizgul, akkor neki is biztosan megkonnyebbules lesz. Menjenek el ok akkor kettesben.
2017. jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Vagy esetleg inkább ti menjetek el és ők ne tartsanak veletek... Nem kell annak feladnia egy nyaralást aki sose tud elmenni sehova olyanok javára akik folyton utazgatnak. Én nekik mondanám meg hogy ne jöjjenek és pont.
2017. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
8-as igazad van...
2017. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%
Most azért valamit nem értek: neked akkor mégis szándékodban állt rájuk bízni? Mert ha nem akkor nem értem mi a baj. Megmondták, hogy nem akarnak a nyaralásuk alatt gyerekcsőszök lenni, de mivel te elviekben nem is akartad akkor nem értem, hogy mi a baj. Majd ha látják, hogy nem ők az állandó gyerekfelügyelők, akkor biztosan jobban fogják őket is érdekelni a programok. Én nem értelek téged...
2017. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!