Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pszichés zavar már mutatkozik...

Pszichés zavar már mutatkozik ilyen kis korban?

Figyelt kérdés

2 évesen már külön lehet ezt választani, hogy csak dac korszak és akaratosság vagy komolyabb pszichés eset.

Az ha nem mutat semmi megbánást,fájdalmat, szeretetet, bánt másokat és nem hatja meg ha szenved, sír az akit bánt. Ő maga nem sír soha, nem örül semminek.

Ezek ilyen korban is intő jelek már? Hova lehet fordulni. Mit lehet csinálni?



2017. okt. 23. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha a kétéves lányomból indulok ki, akkor lehet, hogy nem oké minden. Ő megbánást még annyira nem, de szeretetet igen (ölel, puszil, bújik), ha úgy csinálok, mintha sírnék, jön vigasztalni. Nem bánt másokat, de ez gyerekfüggő, ennyi idősen sokan csapkodnak stb, hogy teszteljék, meddig mehetnek. Öröm és bánat is látszik rajta.

Kicsit furcsa, hogy egy gyerek 2 évesen mások iránt ennyire közömbös, és hogy nem nagyon mutat érzelmi reakciókat.

2017. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Forduljatok baba-mama terápiában jártas pszichológushoz.

Pedagógiai szakszolgálatban ingyenes ellátás van, de magán szervezetek is léteznek pl. a JóLélek Alapítvány.

Lehet, hogy "dackorszak" kezdődött, lehet értelmi probléma, autizmus, de lehet az anya-gyerek kapcsolat zavara is. Ezek is rengeteg ok miatt képesek kialakulni, és ami az egyik családnál semmi gondot nem okoz, az a másik anya-baba párnak igencsak megnehezíti az egymásra hangolódást. Lehet, hogy a baba koraszülött volt, és hosszabb időt töltött kórházban, lehet, hogy az anya volt depressziós rövidebb-hosszabb ideig a szülés után, vagy neki kellett kórházba menni egy időre, esetleg nagyon más temperamentumuk van, vagy más ok miatt nem tudta az szülő jól olvasni a kisbaba jelzéseit.

Mindenesetre ha a családnak az a képe alakul ki egy kétévesről, hogy az "soha nem örül semminek" ott valami nem stimmel, és mivel ezek a picik lelkileg még nagyon erősen kapcsolódnak a szülők lelkivilágához, csak együtt van értelme bármilyen vizsgálatnak és terápiának.

2017. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vannak tesók és más gyerekek is a családban, de ő tényleg más. A keresztlányom és szeretem,minden nap találkozunk. De ő teljesen érzéketlen. Nem volt koraszülött. Nagyon szerető, jó szüleik vannak. Foglalkoznak vele külön is. Igényli is nagyon. Nagyon okos, szerintem kb úgy beszél mint a 4-5écesek olyan szókészlete van. Ki is használja, sokat hazudik, manipulál.
2017. okt. 23. 15:54
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Az ovipszihologus mondta, h empátia 3 év körül alakul ki. Nálunk is most tanulja a megbánást, meg nem érti, érzi. Segíteni tudsz meg csak neki h elmagyarázod, eljátszod pl szerepjatekkal
2017. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyanú szempontjából határesetnek tűnik a leírás. Előfordulhat enyhébb-súlyosabb autizmus a háttérben. Két éves korban csak a súlyos autizmus mutatható ki, az enyhébb még nem. Ha, tegyük fel, autizmusról volna szó,

AZ NEM empátiahiányra utalna, hanem arra utalna, hogy nehezen, vagy nem szokványos módon mutatja ki érzelmeit, tehát félreértik; avagy nehezen értik meg az autistákat.


És, mondom, mivel elméletben ez határeset, amit írsz, két éves korúról, ezért lehetséges, hogy abszolút semmi gond nincs, mivel 4 éves kor alatt a képességek fejlődése terén (pl érzelmi intelligencia) óriási a szórás, ami semmi bajra nem utal, ugyanis 4 éves kor előtt teljesen egyéni a képességek fejlődésében a hangsúlyok sorrendje: ki előbb szobatiszta az átlagnál, de később kezd el beszélni az átlaghoz képest, ki fordítva stb, épp így az érzelmi intelligencia vonatkozásában is.


Összességében belefér, amit írsz, de esetleg gyanúra adhat okot. Ha személyesen megnézi egy gyermekpszichológus, talán megnyugtató volna, de esetleg evvel még várhatsz pár hónapot. 4 éves kor alatt szokott lenni olyan fajta képesség, melynek fejlődésében van ugrásszerű, váratlan, hirtelen meginduló szakasz.

2017. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tanultam és tapasztaltam, hogy az empátia 3 éves kor körül kezd kialakulni és igazán kb. csak 6-8 éves korra tudja beleképzelni magát más helyébe, de persze nagy különbségek vannak szociális képességek terén (ahogy később a felnőtteknél is). Két évesen a gyerekek nagy többsége még nagyon énközpontú, azaz pl. nem érti, miért sír a másik, ha elveszi tőle a játékot, amikor neki ez jó (még akkor is, ha megtanítják, hogy bocsánatot kell kérnie).

Az már inkább gyanúra ad okot, ha ő maga nem fejez ki érzelmeket.

2017. okt. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yoda m. ***** válasza:
Egyetértve az előttem válaszolóval csak arra hívom fel figyelmed, hogy egyelőre még ne gondolj semmi rosszra. Csak figyeld meg a gyermek viselkedését, habitusát, reagálásait különböző helyzetekben, szituációkban. Te magad is előidézhetsz ilyeneket pl. játszol vele, majd egy hirtelen mozdulattal kikapod a kezéből a kedvencét és úgy csinálsz, mint az óvodában is szokták, elszaladsz vele... Csak figyeld a reagálását. Tulajdonképpen a kisgyerek még spontán és őszinte. Tehát tökéletes. Arra figyelj, hogy milyen ingerek érik Őt a saját környezetében és mutassatok lehetőleg (jó) mintát a számára. Igazában akkor szokott a gyermek később 4-5 éves kortól 'kilengeni', azaz furcsa és megmagyarázhatatlan dolgokat csinálni, amikor főleg otthoni környezetben nem érzékeli a szülők/testvérek közötti őszinte és feltétel nélküli szeretet összhangját. Például Apa időnként veri az asszonyt, vagy Anya kifakad és leordítja Apát, stb. és persze ott van, hallja a kicsi. Ha mindezen attitűdök nincsenek lekezelve, azaz lezárva, mint pl. a sértegetés utáni bocsánatkérés, akkor nyitva marad a gyermek számára is, de főleg az a baj, hogy nem tudja hova tenni: Apának higgyek, vagy Anyának? És legbelül egy megoldatlan gócként rakódik le nála (is). (Szeretjük lezáratlanul hagyni negatív emócióinkat, no ez a bűn) Ilyenkor hagyhat ez olyan mély nyomot a gyermekben, amelyet nem tud hova tenni és eltanulja (fiú az Apjától, lány az Anyjától), majd ki tudja, lehet hetekkel, hónapokkal később egy hasonló önmagát érintő szituációban előbukkan, kitör belőle. Az óvónő meg nem is érti, hogy mi ütött abba az addig aranyos, jó gyerekbe... Igazából beépül a személyiségébe, az EGO-jába, mint viselkedési minta. (Ez is a szocializáció része) -- Ha bizonytalan leszel továbbra is, javaslom fordulj szakemberhez, de ne csak egyhez. Mit lehet csinálni? Legyél ÉBER és ne rettenj meg semmitől. Igen, lehet jel, de lehet pozitív is, hiszen a 'bölcs' ember sem vihog kitörő örömmel, ha épp olyan a szitu... de nem is látod panaszosnak, bosszúsnak, boldogtalannak...
2017. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!