Szerintetek melyek a valaha volt legkárosabb rajzfilmek?
Előző: nagyjából egyforma mennyiségben alkotnak minden korosztálynak animéket a japánok. Aki a saját korosztályának való animét nézi, igen ritka, ha káros hatással van rá - kivéve, ha egy tiniknek/felnőtteknek való horror / pszichotriller, gore, guro és társai műfajú animéhez nincs idegzete.
Ellenben vannak kicsiknek való remek animék is, és a tiniknek, felnőtteknek is rengeteg színvonalas. Persze gagyi a világ minden táján terem Japánban se csak remekműveket gyártanak, egy szóval se állítom.
De a korosztályt figyelembe kell venni.
Más kérdés, hogy amerikai rajzfilmek között láttam már jó párat, amelyet kisgyermekeknek (vagy nekik is) szántak, pedig nem nekik való.
A Tom és Jerry inkább 8 éves kortól nézhető, bár meggondolandó, inkább 12 éves kortól engedném, más is említette, miért: hiába ötletes, az erőszakról szól.
Ami 8 éves kor alatt nem javasolt (film)téma.
Ahogy az agyhalott jellegűek se kicsiknek való (Dóra a felfedező emlékeim szerint nem százas rajzfilm, hogy úgy mondjam, talán egy felnőtt jót röhög rajta, mennyire agyhalott animáció, de kicsiknek nem való).
Azért az, aki a Füli, Büdi és Pálcikát a CN-höz írta, nagyon sokat tudhat a rajzfilmekről...
Ők a Nickelodeonos "Jaj, a szörnyek" főszereplői voltak.
Chowder - vinnyogú, sikítozó szarság.
Öcsém nézte, hát én hülyét kaptam, mit összenyávogott az a kisgyerek benne.
Aztán persze öcsém is elkezdett úgy beszélni, meg kiabálni, mint egy idióta. Majdnem szájon kaptam, mikor velem állt le ordítani :D
De az összes Barbie-flmet idesorolnám, eltorzult testképet alakít ki a kislányokban már korán, aztán jönnek a kajazavarok.
Azt még elmondanám -a félreértés elkerülése végett-, hogy önmagában nem az erőszakkal van baj a mesék, népmesék esetén, amennyiben mentes a szélsőségektől.
Tehát hangsúlyozni szeretném, hogy e kérdés alatt az animációkról beszélünk.
Tehát tartom, hogy nem való 8 éves kor alatt, de szigorúan véve 12 éves kor alatt sem az erőszak egyszerűbb ÁBRÁZOLÁSA, az elmebeteg, és/vagy szélsőséges ábrázolása az erőszaknak meg eleve 18 éves kor alattiaknak nem való.
Tehát teljesen más az, ha az egyszerű módon megfogalmazott erőszak NEM kerül ábrázolásra, hanem mesét HALLGATVA a gyermek képzelete alakítja az erőszakkal összefüggő képsorokat, kvázi személyre szabva. Ugyanis főként 7 éves kor alatt a gyermek pszichés elaborációjához, tehát lelki élményfeldolgozó képességéhez alapvető a sötét erők és a jóság mint kontrasztok felismerése, és feloldása, a jóság, harmónia javára. Ehhez hasznos, ha szembenéz a kisgyermek az egyszerű módon megfogalmazott erőszakkal, HA HALLGATJA a mesét (pl a macska bekapta az egeret, a sárkány elrabolta ak irálylányt).
Ez esetben a kisgyermek az ő saját temperamentumától, jellemzőtől függően saját maga alakítja képzeletében a hallottakat, ahogyan számára ideális a mindennapi élete, és az abban megjelent szorongásai, félelmei, élményei feldolgozásához.
Pl egy kolerikus kisgyermek képzeletében esetleg fröcsög a vér a levágott sárkányfejből, és diadalittasan ünnepli a saját képzeletében a kiskirályfi győzelmét, aki utóbbival azonosult, míg pl egy inkább melankólikus temperamentumú gyermek képzeletében a sárkányfej netán finoman lepottyan, és egyáltalán nem időzik a részleteivel, hanem megkönnyebbül, hogy egy kiskirályfi is tud győzni, akivel azonosult lélekben.
De ha az orra elé teszik pl animációban az erőszakot a 8 év alatti gyermeknek, az többet árt számára, mint használ. Ellenben ha kijátssza önmagából, meg ha elképzeli, ahogyan ő akarja, az viszont feltétlen szükséges, adott esetben.
21 voltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!