Szeretnék kisgyerekes, hátrányos helyzetű családokon segíteni, hogyan kezdjek neki?
Van egy kis női kommunánk (12 anyuka, 12 család) akikkel összejárunk és minden nyárvégén, évvégefele kitalálunk valamit jövőre. Eldöntöttük jövőre fejenként 2-3 családot fogunk segíteni. Ellátogatunk szegény falvakban felkeresnénk a védőnőt és tőle kérnénk segítséget a családok kiválasztásában (12 különböző falu).
Mi olyanokra gondoltunk, hogy pl tavasszal viszünk palántákat(paradicsom, paprika, burgonya, tök, cukkini stb), illetve facsemetéket (hosszútávú), tyúkot, csirkét,kacsát, disznót.
Amire még gondoltunk, hogy ha úgy van segítünk állást találni, önéletrajzot írni, felöltöztetni egy állásinterjúra, felkészíteni stb.
Iskolakezdésnél, karácsony, ünnepek stb. segíteni beszerezni a szükséges holmikat, ajándékokat stb.
Ruhák, cipők azok is vannak, nem is kevés.
Bármilye építő jellegű kritikát, segítséget elfogadunk :)
Minden elismerésem a tiétek, ugyanakkor lenne egy építőnek szánt kritikám is.
Szerintem rosszul választjátok meg a célcsoportot. Persze joggal kérdezheted, hogy miért mondom ezt.
Azért, mert a mai Magyarországon gyakorlatilag végtelen a segítségre szorulók sora, a segítség pedig kevés és szűkös. A segítségnyújtó szervezetek pedig nyilvánvaló logika alapján rangsorolnak, és mindig a legrászorulóbb családokkal kezdik a támogatást. Ezzel nem is lenne semmi baj, rendjén való lenne, csakhogy a szűkös keret még azelőtt elfogy, mielőtt a kevésbé, de csak picivel kevésbé rászoruló családokra, vagy az egyedülállókra kerülhetne a sor.
Így, bár groteszk ezt így kimondani, de mindig a legrászorulóbbak járnak a legjobban, ők kapják a legtöbb támogatást. A többieknek, akiknek pl. van jövedelmük, de kevés fizetésből élnek, vagy egyedülállók, esélyük sincs segítséget kapni.
Ez nagyon igazságtalan tud lenni az ő szemszögükből nézve.
Ezért én azt javasolnám nektek, hogy legalább ti ne legalulról kezdjétek a segítségnyújtást, azt sokan mások megteszik. Kezdjétek azoknál, akikhez mások segítsége már sosem jut el. Akiknez már üres puttonnyal érkezik a "Mikulás".
Remélem, nem tartasz szívtelennek, amiért ezt volt bátorságom leírni.
Az első hozzászólónak teljes mértékben igaza van. Saját tapasztalatom szerint, amit akár te is megfigyelhetsz, a nagyon rászoruló családoknak mindig van pénzük cigarettát és alkoholt venni, pedig ugye egyik sem olcsó mulatság.
Na meg ugye ők ahhoz vannak szokva, hogy mindent készen mwgkapnak, így biztosra veszem, hogy nem becsülnék meg azt, hogy a kertben kapirgál egy tyúk.
Ritka lehet az olyan család ilyen társadalmi rétegben, aki értékeli azt, ha te jószágot adsz neki.
Az előző 2 válaszolokal értek egyett,a te elképzelésed jó ,de akiket te megakarsz keresni segiteni ,azok nem fogják értékelni se tyukot se fát ,és dolgozni se akarnak elmenni ,legtöb esetben,ja és mindenki nekik segit amugy is .
Ha segiteni akartok keresetek olyanokat akik hivatalosan nem kaphatnak segitséget sehonan mert nem annyira szegények,vagy nem mernek kérni.
Hogy alakul az ötlet és a megvalósítása? Én a leírtaknál kevés sikerben reménykedek.
Álláskeresésnél sokaknak az is gond, hogy nincsenek meg a papírjaik. Elvesztek, nem találják a bizonyítványukat, az előző munkahelyről a távozási papírokat stb., és nem tudják ezeket pótolni, így eleve sikertelenségre vannak utalva. Ezeknél először is arra van szükség, hogy magát az igényeket felmérjék, és segíteni nekik az iratok pótlásában.
Azt is át kell gondolni, hogy biztos, hogy az a jobb, ha mindenki külön faluban van? Álláskeresési projektvonalat továbbgondolva bizony felmerül bennem, hogy álláskereső tréningre lenne szükség, tanítani az állásinterjúra az alanyokat, a beilleszkedésről nem is beszélve. Ezt csoportosan sokkal könnyebb csinálni.
Nektek az a célotok, hogy sikeresek legyetek, vagyis sikert érjetek el ezeknél a családoknál. Ezért fontos az, hogy eleve jól mérjétek fel a képességeiteket, és ne vállaljátok túl magatokat.
Az nem elég, hogy a családnak a kezébe adtok ezt azt, és akkor elvárni, hogy azt automatikusan használni is fogják. Gyakran nincs meg a használatához a kultúrájuk, az ismeretük, és a kitartásuk. Ezért is jobb, ha nem egymástól elszigetelt emberekről van szó, hanem olyanokról, akik közel vannak egymáshoz, és rendszeresen szükség van nyomon követési tréningre, hogy ki hogy haladt, miben szorul tanácsra, milyen érzéseik vannak a dologgal kapcsolatosan. Olyan családot kell választani, akik ezeket vállalják, és valamiféle szerződést kell kötni velük, hogy érezzék az együttműködési kötelezettség felelősségét, súlyát. Ezeknek sajna többnyire nincs internetük, így nem tudnak utánanézni a gyk-n, vagy máshol alapvető kérdéseknek, így lépten-nyomon elakadhatnak. Hogyan tartotok velük kapcsolatot? Pénzük nincs a telefonhívásokra, gondolom.
Szerintem a legtöbb helyen vannak olyanok, akiknek lehetne segíteni, de ha a közeledben keresel eddig ismeretlen személyt erre, akkor belefuthatsz abba, hogy olyan fajta kötődés alakulhat ki abban akinek segítesz, hogy az megviselhet téged.
Nagyon jó dolog segíteni, fontos is meg annak is jó aki segít, csak erre fel legyél készülve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!