Hogy kell kisgyerekekkel beszélni és viselkedni?
Májusban lett egy keresztfiam, nem rég töltötte be a féléves kort, tehát még kicsi. Én alapvetően elég szótlan ember vagyok, társaságba ritkán járok, de akkor sem szoktam túl sokat beszélni. A kisgyerekekkel sem tudok mit kezdeni igazán, a kicsit idősebb gyerekekkel elboldogulok, legalábbis egy ismerősünk 5-6 éves gyerekével régebben eljátszadoztam, beszélgettem. Viszont egy féléves szótlan babával nem tudom mit csináljak. A többiek beszélgetnek vele mindenféle (már elnézést) hülyeségről nekem ez nem igazán megy, ha pedig erőltetem akkor idétlennek érzem magam.
Tényleg szeretem a keresztfiam és a jövőben jó keresztapa szeretnék lenni, de jelenleg nem sokat tudok hozzáadni.
Viselkedj úgy, ahogy neked természetesnek tünik. Ne eröltesd a beszélgetést, csak akkor mondj neki valamit, ha tényleg úgy érzed, van értelme. De egy ilyen idös gyerek már kezd odafigyelni a külvilágra, teháat ha mutatsz neki valamit, arra odanéz, tehát ez már "értelmes" beszélgetésnek számít. A legtöbb esetben az az értelme a babával való bezségetésnek, hogy a gyerek megszokja, megismeri az adott valaki hangját és így kötödés alakul ki benne.
De ha nagyon nem érzed jól magad a vele való beszégetéskor, akkor egyelöre ne beszélj neki, még lesz idöd bepótolni.
Hát nézd...nem tudom neked mi számít hülyeségeknek,de azért lássuk be,egy féléves gyerekkel még nem lehet komolyan vitázni a progresszív adózás előnyeiről és hátrányairól.
Egy ilyen korú gyerekkel kb azon a szinten lehet mozogni,hogy:"nézd kiscica"...
De ha te nem tudsz miről beszélni hozzá,akkor ne erőltesd.
Az is elég,ha mondjuk a karodba veszed és elringatod,aztán majd ha nagyobb lesz,akkor már könnyebben szót tudsz vele érteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!