Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell kisgyerekekkel...

Hogy kell kisgyerekekkel beszélni és viselkedni?

Figyelt kérdés

Májusban lett egy keresztfiam, nem rég töltötte be a féléves kort, tehát még kicsi. Én alapvetően elég szótlan ember vagyok, társaságba ritkán járok, de akkor sem szoktam túl sokat beszélni. A kisgyerekekkel sem tudok mit kezdeni igazán, a kicsit idősebb gyerekekkel elboldogulok, legalábbis egy ismerősünk 5-6 éves gyerekével régebben eljátszadoztam, beszélgettem. Viszont egy féléves szótlan babával nem tudom mit csináljak. A többiek beszélgetnek vele mindenféle (már elnézést) hülyeségről nekem ez nem igazán megy, ha pedig erőltetem akkor idétlennek érzem magam.


Tényleg szeretem a keresztfiam és a jövőben jó keresztapa szeretnék lenni, de jelenleg nem sokat tudok hozzáadni.



2017. júl. 29. 13:14
 1/6 A kérdező kommentje:
23/F
2017. júl. 29. 13:15
 2/6 anonim ***** válasza:

Viselkedj úgy, ahogy neked természetesnek tünik. Ne eröltesd a beszélgetést, csak akkor mondj neki valamit, ha tényleg úgy érzed, van értelme. De egy ilyen idös gyerek már kezd odafigyelni a külvilágra, teháat ha mutatsz neki valamit, arra odanéz, tehát ez már "értelmes" beszélgetésnek számít. A legtöbb esetben az az értelme a babával való bezségetésnek, hogy a gyerek megszokja, megismeri az adott valaki hangját és így kötödés alakul ki benne.

De ha nagyon nem érzed jól magad a vele való beszégetéskor, akkor egyelöre ne beszélj neki, még lesz idöd bepótolni.

2017. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Nekem van gyerekem, másfél éves, de az értelmetlen hülyeségekről én se tudok beszélni neki. Persze nekem más, mert megbeszélem vele mi történik, mi lesz, stb. Amikor meg semmi nem jut eszembe mondókázok neki. Ha nagyon bele szeretnél ebbe menni, akkor megtanulhatsz néhány játékos mondókát, azt biztosan nagyon értékelni fogja. Például előveszel egy macit és elváltoztatott hangon mondod neki ezt: "A bundám szőrös kócos és a talpaim nagyok brum brum..." A többi részét meg a dallamot keresd ki a googleból nem írom le az egészet. De az is jó, ha berregsz az autóknak, meg ilyenek.
2017. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd...nem tudom neked mi számít hülyeségeknek,de azért lássuk be,egy féléves gyerekkel még nem lehet komolyan vitázni a progresszív adózás előnyeiről és hátrányairól.

Egy ilyen korú gyerekkel kb azon a szinten lehet mozogni,hogy:"nézd kiscica"...

De ha te nem tudsz miről beszélni hozzá,akkor ne erőltesd.

Az is elég,ha mondjuk a karodba veszed és elringatod,aztán majd ha nagyobb lesz,akkor már könnyebben szót tudsz vele érteni.

2017. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem "kell" vele beszélj most. Mint írtad,ezt megteszi más. Viselkedj vele mindíg természeteen,ne erőltess magarda semmit,mert a gyerekek nagyon hamar észreveszik,hogy színészkedsz. Add önmagad.
2017. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, hogy egy férfinek nehezebben megy a gügyögés. Nem is igazán szükséges ezt csinálnod. Valószínűleg veled akkor fog még jobban kijönni, ha nyílik az értelme. Ez nem ritka férfiaknál, mivel ők (főleg ha nem saját baba) "nem tudnak mit kezdeni vele".
2017. júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!