Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig fog még igy viselkedni...

Meddig fog még igy viselkedni a kislányom?

Figyelt kérdés
1 hónapja szültem,a kislányom már nagyon várta a kisöcsit,de amiota hazajöttünk a kórházból azota ő Itthon van betegen.egyebkent is ugy terveztük hogy miután hazajöttünk a kórházból akkor pár napig nem visszük oviba,hogy szokjunk össze.szoval miota hazajöttünk a lanyom teljesen ki van fordulva magából,ra sem ismerek.nem,fogad szót,visszabeszel,kiabál mindenkivel.tudom,hogy az új helyzetnek köszönhető,de Meddig fog még ez tartani?egyszerűen nem ismerek rá,mintha nem is az én gyerekem lenne.annyira kétségbe vagyok esve.tanacstalan vagyok,es mar sokszor sírok,hogy nem birok vele....pedig tenyleg mindent megpróbálok megtenni,hogy ne érezze azt,hogy már nem csak ő van.
2016. márc. 4. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem írod mennyi idős.

Vond be a kicsi körüli teendőkbe és erősítsd a "te vagy a nagy és okos testvér" státuszt.


Ha 2 év körüli, akkor lehet, hogy a dackorszak esett egybe a baba érkezésével. Ha már tud beszélni, beszéltesd sokat, hogy mit érez - de soha nem minősítsd az érzéseit, csak hallgasd meg.

2016. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyit van kint sétálni, játszótéren? Egy ovis gyereknek naponta "létszükséglet" a mozgás, de egy újszülött gyerek mellett ezt nem nagyon lehet kivitelezni :-( Egész nap azt nézni, hogy te a kicsivel foglalkozol szintén nem jó neki. Mikor tud menni oviba?


Nálunk később kezdődött, az első hetekben nem volt gond. Most úgy 2 hete "kergült meg", egyenlőre nem találtam meg az ellenszerét. Igyekszem nem rágörcsölni a dologra, természetes dolog a féltékenység.


Lassan jó idő lesz, lehet menni mindenfelé, remélem akkor javul a helyzet.

2016. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 1.5 év a korkülönbség. A fiammal eleinte nem voltak gondok, addig amíg a kislány pici volt, nem mozgott. Amint a kislány megmozdult a fiam is megváltozott. Az volt a legrosszabb időszak amikor a kicsi elkezdett járni, már minden érdekelte, na akkor a fiam kezelhetetlen volt. Ennek már 5 hónapja, kezd lecsillapodni de még mindig nem az igazi.

Kitartás!

2016. márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 és fél éves a kicsi és 5 a nagy. Mikor a kettot betoltotte a kicsi, akkor kezdtek már el játszani. Addig pokol volt.
2016. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3 és fél éves a lányom.bevonom mindenbe,eleinte tetszett neki,segített,de mar pár napja nem jön oda ha szólok neki,hogy furdessuk meg,kenjük be,hozzon pelust...Voltunk sétálni is,hogy jobb idő volt,de a séta is katasztrófa volt...szaladgalt,direkt belelépett a sárba,direkt elesett..:(. Annyira rossz ez igy..már nemtudom mit csináljak... Félek,hogy nyomot fog benne hagyni ez az egész... Talan jövőhéten már Mehet oviba,holnap viszem vissza a dokihoz.
2016. márc. 4. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:
5 éves a fiam, 3 a lányom. Még mindig rettentően féltékeny. Én már kétlem, hogy valaha is kinövi vagy beletorődik vagy legalább nyugton hagyja a hugát. Bár az én bátyám már 45 és a mai napig nem nőtte ki :)
2016. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!