Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért fogdos a kislányom?

Bombike123 kérdése:

Miért fogdos a kislányom?

Figyelt kérdés
Sosem voltam szégyenlős a most 6 éves kislányom előtt.Sokáig együtt fürödtünk, előtte vetkőztem..stb Ennek ellenére egyre érdeklődőbb irányomba, direkt jön, és néz, de úgy hogy majd' kiesik a szeme, direkt lehajol, hogy nézze a nemiszervemet. Persze, hogy nem hagyom, mondom neki, hogy neked is van. Szokta magát dörzsölni az ágyhoz, takaróhoz, néha úgy leizzad. Rászólok pedig, hogy feküdjön szépen, aludjon. Szerintem ez már az egészséges érdeklődés kereteit meghaladja. Nem csak néz, amikor együtt fürdünk, meg is simizett lent is, fent is. Innentől kezdve nem fürdünk együtt, és nem vetkőzöm előtte, de mit tehetek még? Egyedül nevelem. Apukáját ritkán látja. Köszönöm a válaszokat.

2016. febr. 9. 16:40
1 2
 1/19 anonim válasza:
38%
Hát nem volt még gyerekem, de szerintem egyébként sem kellene hogy meztelenül lássa az anyját. Főleg ha már 6 éves.
2016. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
86%

Valoszinu korabban erik. Mas mint a tobbiek.

En is hasonlo voltam. Most 18 eves vagyok, de emlekszem, en mar ovodaban "maszturbaltam". Nyilvan akkor meg nem tudtam,mit csinalok,csak azt tudtam,h jo erzes. Es nem nyulkaltam fel magamnak, csak a csiklomat fedeztem fel.

Egyszer az ovodaban "rajta kaptak", elmondtak anyueknak, es onnantol allandoan figyelve voltam. Sokat nem tudott anya kezdeni velem,mert o nem olyan nyilt ilyen teren, ezert inkabb apamra hagyta. Sokszor ramszoltak pl h tegyem fel a kezem a takaro fole. :D

Talan kozepsosen kezdodott, kb egy-masfel evig tartott. Iskolaban mar moderaltam magam, nagyobb lettem, tudtam,h nem szabad, pedig ugyanugy jol esett volna.


Egyszer volt egy olyan kerdes itt,h ki hany evesen kezdett el maszturbalni. Es meglepodesemre nem egy lany/no irta,h ovodas koraban.


"Felnott koromra" ennek az egesznek semmi hatranyat nem latom. Mindig is ilyen voltam, most is kivanos, szenvedelyes tipus vagyok, de mar maskepp.


Szerintem ko otlet,h nem furdesz vele, nem meztelenkedtek egymas elott, (neki sem kell). Viszont beszelned kene vele. Velem anyukam sosem tudott normalisan, bizalmasan beszelni velem, ezert szegyenlos, bizalmatlan lettem. Felnott no vagy, van gyereked is, ebbol kovetkeztetve ismered a szex fogalmat, ra kell venned magad, hogy elohozakodj a temaval. Hat evesen meg nem erti mi tortenik vele, es ha nem magyarazod el neki, max a sajat boren tapasztalhatja meg, ami neha kinos helyzetekhez vezet. Tapasztalatbol mondom.

2016. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Próbálok vele beszélgetni erről a témáról az ő nyelvén. Nem is tiltom neki, hogy csinálja, de szerintem ő már túlzásba kezdi vinni. Múltkor is, későig fent volt, nem aludt, mert ezzel foglalkozott. És hajat kellett szárítani éjszaka. Nekem a szüleim sem voltak szégyenlősek, apuhoz is bemehettem bármikor fürdés közben, és soha semmi baj nem volt.
2016. febr. 9. 17:06
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem szerencsés ez az elkerülő stratégia, mert ebből pont a lényeget nem tanulja meg... szépen el lehet neki magyarázni, hogy egymás intim területeit nem illik megérinteni. Ez azért is fontos lenne, hogy legyen tisztában a SAJÁT intim területeivel, és azzal, hogy ne engedje másoknak se, hogy fogdossák! Ezzel kerülhető el a gyermekkori abúzus, mert sok gyerek tudatlanul engedelmeskedik a felnőtteknek, engedik magukat fogdosni, mert nem tudják, hogy nemet kellene mondaniuk!

Szülőként te tudod megtanítani a lányod nemet mondani, tőled kellene megtanulnia, hogy a teste mely területei érinthetők meg, és melyek nem!

Ezt minden kisgyereknek tudnia kellene (fiúknak is!).


Én nem szoktam direkt meztelenkedni a lányom előtt, de nem is bujkálok előle. Volt már, hogy alaposan megnézett, megkérdeztem, mire kíváncsi, a kérdéseire válaszoltam. (Olyan dolgok érdekelték, hogy miért nagy a cicim és hogy neki is nagy lesz-e, ha igen, mikor, meg hogy nekem miért szőrösödik, miért borotválom, stb.) Az ő szintjén megválaszoltam a kérdéseit, és a későbbiekben nem foglalkoztatta a téma.

Valószínűleg ha nem bujkálnál, hanem EGYSZER elbeszélgetnél vele arról, ami érdekli, akkor a lányod érdeklődése is enyhülne.

A kíváncsiság természetes, és honnan tudja meg a válaszokat, ha nem tőled? Szeretnéd, ha majd az iskolában az osztálytársak világosítanák fel? Mert első-másodikban már durván téma a szexualitás, és nagyon torz infók terjednek a gyerekek között, ezért is lenne célszerű mielőbb helyretenni! Alapszabály, hogy annyit kell mondani, amennyi érdekli.


Ami a maszturbációt illeti: ha magában, egyedül csinálja, nem kell szólni érte. Ha nyilvánosan is, akkor meg kell vele beszélni, hogy az ilyesmit akkor csinálja csak, ha egyedül van. A lányom 5 évesen maszturbált egyszer, nem tudta, hogy mit csinál, csak felfedezte, hogy kellemes érzés számára. Mondtam neki, hogy semmi gond ezzel, csak egyedül intézze, azóta nem tapasztaltam.


A gyermekkori szexualitás, szexuális érdeklődés teljesen természetes, és a helyén kezelve nem okoz gondot. DE! Ha tabuként kezelik, óriási veszélynek teszik ki a gyereket. És az a legkevesebb, hogy téves, torz információk alapján zajlik a pszichoszexuális fejlődése. Sokkal aggályosabb, hogy nem tanulja meg a kereteket, és így vissza lehet vele élni! Írom ezt úgy, hogy engem 9 éves koromban ért szexuális abúzus egy ismerős fiatalember részéről (család barátja). És nekem fogalmam sem volt arról, hogy az, hogy fogdos, az rossz dolog, hiszen felnőtt ember, biztos tudja, mit csinál... nekem azt tanították, hogy a felnőtteknek engedelmeskedni kell! Nálunk a szexualitást tabuként kezelték, így beszélni se mertem róla senkinek.


Történetesen, ha a lányom a nemi szervem kezdené el simogatni, bennem bizony az is felmerülne, hogy nem teszi-e ezt vele valaki... biztos, hogy rákérdeznék, hogy miért csinálja!

2016. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem bújkáltam előle, nyíltan vetkőztem ha éppen öltöznöm kellett, vagy ha fürdeni készültem, készültünk. Szerinted nem szóltam rá? És nem mondtam neki? De igen mondtam, hogy engem nem illik fogdosson. Igen, azon is túl vagyok, mondtam neki, hogy mások előtt ne csinálja. Én is válaszlok a kérdéseire. Sőt igen, kérdeztem, hogy látott-e valami, valahol, ilyesmit. Számítógépen, tvben? De nem. Egyszer úgy jött az oviból, hogy az egyik kisfiú azt mondta neki, hogy húzza le a bugyiját, és tegye oda a babáját. Én nyiltan beszélek vele, amire kivi, válaszolok rá. Azt is kérdeztem már tőle, hogy oviban csinálnak-e titokban ilyeneket. Azt mondta, hogy kukkolni szokták egymást. A lányokat, és a fiúkat is kukkolja ő is.
2016. febr. 9. 17:23
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg is válaszoltad a kérdést: az oviból jön a dolog. Jelezni kellene az óvónőknek, és csoportszinten beszélgetni erről.

Nálunk első osztályban volt a fiúk részéről magamutogatás. A tanító néni szépen leültette a gyerekeket, elbeszélgetett velük, és meg is szűnt a probléma.

Másik iskolában, ismerősöméknél is előjött ugyanez, ott a tanítók beírogatással próbálták rendezni, a szülőkre testálták a feladatot. Ott nem javult a helyzet.

Mivel ez egy közösségi probléma, ezért ott is kellene kezelni, ahol felbukkant.

2016. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Amikor ez feljött, mondta is a lányom, hogy nem szeretne a fiú közelében aludni mégegyszer, természetesen szóltam az ovónőnek.
2016. febr. 9. 17:34
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves anyuka!

Én is a nyílt és őszinte válaszokat javasolnám. Inkább tőled kapjon válaszokat a kérdéseire, nem teljesen ferde és az igazságtól nagyon távol álló információkat a társaitól kapja. Így a bizalom is megmarad irányodban a lányodnál.

Persze meg kell magyaráznod neki az ő szintjén, mit illik és mit nem.

Az oviban viszont nagy baj van. Az óvónőkkel beszélned kellene a problémáról. Egy két gyerekkel komoly gond lehet. Ami a többire is hatással van.

2016. febr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mindig mindenre válaszolok neki, nem hárítom el. Ezért sem értem:( Mikor elmondta az ovis sztorit,mondta, hogy nem akar többet a kisfiú mellett aludni, természetesen jeleztem ovónéninek másnap. Sőt a kisfiú anyukájának is említettem, aki szerint a kisfia nem mondhatott ilyet... Viszont az én lányom sem magától szedte ezt.
2016. febr. 10. 02:24
 10/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem magától szedte! de szerintem ennél több is lehetett, ha nem akart a fiú közelében aludni.
2016. febr. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!