Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csináltok 6 év körüli...

Ti mit csináltok 6 év körüli kisgyerekkel, amikor valamit már százszor elmondtatok, mégsem fogad szót? De csak kis dololgról van szó?

Figyelt kérdés
Szóval alapjában nem akkora kaliberű a dolog, hogy büntetést érdemeljen miatta, de már százszor elmondtátok szépen, és nem használ.
2017. júl. 18. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, miről van szó. Pl. elmondom százszor, hogy öltözzön, menjen pisilni, mert indulunk, akkor felemelem a hangom, vagy elveszem, amivel foglalkozik készülődés helyett. Ha van idő, akkor leültetem, és elmagyarázom, hogy fordított esetben neki sem lenne jó, ha a kérését nem teljesíteném.
2017. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Arról jutott eszembe a kérdés, hogy sokszor kértem, hogy a kertben ne a kulacsából locsoljon, egyrészt mert ásványvíz van benne, (rossz nálunk a csapvíz) másrészt ha bejön, öntünk neki csapvizet, azzal locsolhat. De nem, hetente 2-3x biztos a kulacsból locsol. Tudom, hogy gyerek, meg nem nagy dolog, csak már az idegesít, hogy nem fogad szót, pedig elmondtam szépen, meg is magyaráztam, de nincs foganatja.
2017. júl. 18. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kulacsoznék. X időközönként megkínálnám vízzel a konyhában,

vagy b verzió (ez szimpatikusabb) rendszeresítenék neki egy locsolókannát, ami mindig meg lenne töltve.

2017. júl. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, kulacs nincs többet, van helyette bent pohár kint meg locsolokanna csapvizzel
2017. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!