Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te elmondanád az ismerőseidnek...

Te elmondanád az ismerőseidnek, hogy beteg a gyereked, vagy tűrned a megjegyzéseket?

Figyelt kérdés

Elegem van az ismerőseim megjegyzèseiből, hogy rosszul nevelem a gyerekem, meg hogy a gyerek hisztis, mikor ő csak egy kicsit máshogy reagál dolgokra.


Viszont egy csomó idiótával vagyok körülvéve, nem akarom, hogy elterjedjen, hogy baj van, mert máshogy állnának hozzá.


Nyilván nem a barátaimra vonatkozik a kérdés, hanem távolabbi ismerősökre, szomszédra, boltosnénire, távoli rokonra, akikkel összefutunk.


Mi a helyes megoldás? Nem akarom, hogy a gyerekem azt hallja, hogy hisztis rossz gyerek, én meg nem akarom hallani, hogy meg kellene nevelnem és következetesebbnek lennem.


Viszont, ha elmondanám, kiközösítenék, sajnálkoznának stb(ahogy eddig a közeli normálisabb ismerősök tették). Később javulni fog a dolog közel normális szintre, addigra elvileg nem lesz feltűnő a dolog.


Ti mit tennétek?


2017. júl. 17. 17:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Akkor mond azt, hogy megvan az oka amiért ilyen és amiért te így neveled. Nekem ha valaki ezt mondaná nem hiszem, hogy visszakérdeznék, hogy és mégis mi az. Bár vannak pofátlan emberek, akkor meg nyugodtan elmondhatod, hogy tisztában vagy a helyzettel és megfelelő szakemberhez jártok. Neki nem kell tudnia a diagnózist, ha te nem akarod megosztani vele.
2017. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!