Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Törvényszerű, hogy amint...

Törvényszerű, hogy amint óvodába kerül folyton beteg lesz?

Figyelt kérdés
Lányom 2,5 éves. Nem járt bölcsibe, szerintem most már kivárjuk az ovit. Nem beteges, 1 évesen volt először beteg (sima nátha), azt is kb. 4 nap alatt letudtuk. Azóta persze volt még pár kisebb betegség, 1-2 nátha, egyszer köhögés és torokfájás, de semmi komoly. A legutóbbi betegsége is most télen volt, de hamar túlestünk rajta. Lázas nem volt még soha, antibiotikumot még nem kapott, orvosnál csak oltás miatt voltunk eddig. Mindenki azzal riogat, hogy ha oviba kerül, akkor 2 hét itthon, 1 hét ovi lesz a program. Egyik ismerősom lánya pl tényleg folyton beteg,mióta bölcsis. Tudom, ha így lesz, akkor így lesz, nem tudok mit tenni. De ez törvényszerű? Előre félek.
2017. júl. 14. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Egyáltalán nem! Az én lányom az első évben összesen 2 hetet hiányzott! Először novemberben aztán pedig januárban. Most a második évben kicsit többet, de itt már a kicsi húgával oda vissza ment a fertőzés ezért szerintem. Viszont most se volt sokat beteg egyáltalán.
2017. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos igen. Rengeteg gyerek, rengeteg bacilussal, virussal. Mindig lesz koztuk akit bevisznek betegen, ezert is nehez ugy ez. A kiscsoport ugye a legrosszabb, taknyuk nyaluk folyik, kenik a kezukkel szet mert ugye orrot fujni meg nem tudnak, a taknyos kezukkel fogdossak a jatekokat...lehetetlen kikerulni. Van ovono a csaladban, volt mar, hogy sirva fakadt, hogy a kiscsoportban egesz evben, folyamatosan a takonytol fulldoklo gyerekeket kene ellatnia, es keptelen egyszerre husz orrot takaritani. Kohognek, kezuket meg nem tudjak a szajuk ele tenni, de ha majd odateszik akkor is megy a jatekokra. Nekem ketto gyerek van, elegge kepben vagyok mi folyik az ovikban. A kozepso jobb lesz valamivel, ott csak osszel-telen vannak komolyabb gondok, nagycsoportra normalizalodik evi ket-harom alkalomra. Az elso ev rettenet.
2017. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Én sem jártam bölcsibe, mégsem voltam beteg az oviban.

És nem is volt mindenféle betegségem sem, hogy az immunrendszerem megtanulhatott volna védekezni ellene.

Ha normális immunrendszer alakult ki a gyerekedben, akkor nem lesz probléma.

Ha nem volt még himlős, akkor azt tuti elkapja. De azon meg jobb túl lenni minél hamarabb.

2017. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nálunk így volt sajnos! Szept. 12-től június 9-ig járt, kb 60 napot hiányzott! Télen pl 6 hetet volt itthon 3 nap megszskítással... Pedig végig vitamint szedett és ovi előtt ő sem volt beteges :S

Amit jobban volt elkapta a testvére, aztán ő is visszaesetz sokszor :S

Remélem a következő év jobb lesz

2017. júl. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó!

A gyereknek hiába adod a vitamint, ha nem táplálkozik megfelelően..

Szóval a vitaminok nem védenek a betegségek elől.

2017. júl. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Az én kisfiam ősszel kezdte az ovit 3,5 évesen, nem volt előtte bölcsis. Az ovi előtt ritkán volt beteg. Az oviban sem betegeskedett volna kirívóan sokat, csak a kiscsoportos bölcsis kislányom folyton hazahozta a betegségeket, és passzolgatták egymásnak azokat. A skarlátot még én is elkaptam, márciusban összesen 3 napot dolgoztam, mert a skarlátos gyermekeimet ápoltam, aztán én kerültem 10 napra táppénzre.

Azt látom, hogy gyerekfüggő a kérdés, valamint ott, ahol több gyermek van, esetleg a kistesó is jár már közösségbe, a nagyobb ovis is sokkal könnyebben összeszed minden nyavalyát.

2017. júl. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, de valószínűbb, mint hogy semmi baja nem lesz. Úgyis azok fognak válaszolni itt, akiknek a gyereke télen pucéron sem fázott meg :) De a többség igenis átmegy pár megfázáson, mandulagyulladáson, fosós-hányós víruson... Vannak szerencsésebb gyerekek, akik lazán átesnek rajta akár tünetmentesen is, vannak, akik a háromnegyed óvodát otthon töltik, a többség pedig azért évente 2-3 alkalommal beteg. Ezen semmi meglepő nincs, a gyerekek immunrendszere naiv, át kell esni a betegségeken. Ja, és nem ismerik a higiéniát, nyálzanak, nem mosnak kezet, stb. Szóval megy minden körbe, de ez normális.


Kajáláson meg életmódon minimálisan múlik. Én pl. ovi elején nagyon beteges voltam, egy évig szinte nem is jártam. Aztán megváltam az orrmandulámtól, és jóval ritkábban voltam beteg, évente max. egyszer. Most fiatal felnőttként egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt egyáltalán láztalan megfázásom is. Öcsém meg kruppos volt, ha jött egy vírus, tuti betalálta, még iskolásként is... Kamaszként nőtte ki ezt a szerencsétlen "immunhiányos" állapotot. Unokaöcsémék ugyanezek, az egyik háromhavonta egyszer megfázik, a másik a skarláttól kezdve az ilyen-olyan vírusokig mindent felvonultat... szervezete válogatja. Nehéz előre megjósolni.

2017. júl. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem törvényszerű. Mi hatan vagyunk tesók, anyuék heten, de oviban egyikünk sem volt beteges. Nem vitamint szedtünk és egyéb mesterséges hülyeségeket, hanem egészségesen élünk. Apu 40-50 között van, de már évét nem tudja mikor volt beteg. 5 éves húgom egyszer volt beteg oviban 3 napot. Idén iskolába megy, de biztos ott sem lesz beteges.
2017. júl. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Az étkezésen pedig igenis sok múlik. Nincs jobb immunerősítő a homoktövisnél. Onkológus is ajánlotta egyik rákos ismerősnek. És ez csak egy hasznos étel a sok közül.
2017. júl. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem ,lányom bölcsis is volt ott sem volt beteges ,az oviba sem volt beteges.
2017. júl. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!