Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye nem átlagos a gyerekem?

Ugye nem átlagos a gyerekem?

Figyelt kérdés

szeretném tudni létezik-e még sülő akinek nehéz gyereke van?irigykedő anyuka vagyok....szerint mindenki azt irja hogy max egy darabig kelt 3 óránként a gyereke,de sokaknak már elejétől alutt.ettől meg tudnék őrülni.

és ismerősök is mondják.


-a fiam első 3 hónapban óránként-félórnként keltett,egy 30 millit kortyolt egyszerre legalbb 20 percen át minden alkalommal,rögtön visszaaluttam volna,de ez miatt sokszor nem sikerült.igaz 2,7 kilóval született.

(sógornőm mondta ha alszik,akkor is keltsem fel legalább 3 óránként megetetni,tehát biztos neki is jó alvó gyereke volt)


-18 hónapos koráig 4-szer kelt éjjel cumisüvegért,plusz a rácsokat rugdosta álmában arra is felébrett

(tesom lánya 5hónapos korától már alutt)


-2 éves koráig már sak 3-szor,majd 2szer,majd egyszer kelt éjjel,most 2 és fél éves,még minden 2.éjjel felkel.


-nehéz etetni,6 féle kaja van,alig eszik,pedig csak este adok tejet,meg reggel

(tesómé jóizűt eszik mint egy felnőtt)


-már 10 hónapos volt mire elkezdett mászni meg magától ülni,sokat hisztizett amiért nem tud mindent megtenni,

(tesómé már félévesen ült)


-mégmindig nem fogja fel hogy várni kell a mikróra,és visít,pedig 2 éve igy megy hogy melegitem a tejet


-csakeste adok tejet,de egész nap hisztizik,ha csak teját vagy vizet vagy rostosat kap,igy elég nehéz


-boltban még senkit nem láttam hisztizni,ő fetreng,egyedül senki nem megy vele,mert pénztárnál nem vár,hisztizik


-ha utcán másfele akar menni,lefekszik,hisztizik,sokáig nem is fogta a kezünket sem,majdnem 2 éves korig.

tesómé szépen kézenfogvamegy mióta sétálni tud


-nehéz időszak volt,hogyha babakosiba raktuk sirt,bicikliülésben is(most szokta meg),de sétálva ha elfárad cipelni kell.igy mindenképp sirva mentünk...


-kb.3-4 szót mond pedig már 2 éves mult,de mintha lusta lenne beszélni csak nyüszög és mutat,s adja az üveget,vagy húz merre menjek,ha nem megyek fetreng hisztizik,


-még mindig nem hajlandó csőröspohárból inni,el kéne dugnom a cumisüveget...pohárból kilötyögi még

(tesómé 18 hónaposan összetetten beszélt?gyerünk haza"kérek ilyet"hozom a cipőt"és pohárból ivott)


-még nem tud rendesen kanállal enni

(tesómé már 2 évesen felvette a szandált egyedül)


-születése óta sirva ébred,két ésfél éve,el-vagy nappal

(tesómé ha reggel ébred kéri a kakaót éskész,türelmesen vár.engem fiam rángat miközben csinálom a reggelit agy tejet, sürget.


(fiam felmszik az ablakba,ruhákat kihajiglja a szekrényből és bemászik,valahányszor söprök,szétrugdossa a koszt,mosogépet mindig le kell takarni ha mosok,mert gombokat elkapcsolja)stb,ilyeneket s csinál


tényleg erősen s kiabáltunk már rá de csak röhög,tesómék lánya szótfogad,nemhiszem hogy rosszul nevelnénk,vagy másképp.csaktudni szeretnék egyedül vagyok-e ezzel vagylétezik még ilyen?mert körülöttem minden kisgyerek jó,és a szülők is rácsodálkoznak a fiamra,most miért ilyen,?mindig sir valamin.

amugy játszótéren be van pörögve,egyedül ő beszéla többiekhez és mutogat a többiek nem foglalkoznak egymssal soha.iztos az ovi segit csak...


a vicc a dologban hogy szurkoltam hogy fiam szülessen .:p persze igy is örülök hogy az lett....


2017. ápr. 28. 10:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%

Ugyanez nálunk is. Nemtudom hogy van nálatok olyan, hogy a kiakadásainál remeg az idegességtől?


Idegrendszeri éretlenség, nem tudja kezelni az érzelmeit, impulzív. Nálunk javasolták az omega zsírsavakat(mondjuk hal). Majd behozza a többieket, ha idősebb lesz, képes lesz kontrollálni magát.

2017. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem hiszem, hogy ez lenne a normális. Mi öten vagyunk testvérek, de egyik sem volt jellemző egyikünkre sem. Főleg nem a nyílvános fetrengős hiszti.
2017. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
Ezt meg olvasni is rossz volt hogy minden 3.mondatodban a tesód gyerekéhez hasonlítod. Minden gyerek más, egyedien fejlődik, ha hasonlítgatod másokhoz csak meg fogod keseríteni az életét. Én szóltam.
2017. ápr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Én azt javaslom, hogy a védőnőnek és a gyerekorvosnak említsd meg ezeket a dolgokat (ha még nem tetted meg). Túl azon, hogy érződik, hogy szorongsz, mert más gyereke ilyen-olyan (főleg a testvéredé), valamint érezni, hogy nehezebben éled meg a mindennapokat és/vagy az összehasonlítást, szerintem nem veszítesz vele, ha kideríted egy vizsgálattal, hogy pusztán felnagyítod a dolgokat, vagy valóban van a fiadnak valami eltérése, akár idegrendszeri éretlensége van, akár túlingereltség, akár autisztikusság vonatkozásában. Alapvetően azt mondanám, hogy egy nehezebben kezelhető, impulzív gyermeked van, akit folyton, akár kényszeresen is összehasonlítgatsz/gatnak a tiéddel, azonban van néhány dolog, ami miatt úgy érzem, hogy jobb lenne megnézetned. Nem kiáltok autizmust, sem semmi mást, azonban az én gyerekement többször, több helyen vizsgálták évekig és sok-sok problémás, autisztikus, autista, idegrendszeri éretlen és hasonló gyermeket láttam, hallottam, egyik-másik általad leírt dolog a problémás gyerekeknél közös tünet volt. Az alábbiak miatt gondolom úgy, hogy érdemes lenne megvizsgáltatni, mert figyelemfelhívóak:


“nehéz etetni, hat féle kaja van, amit megeszik”

“lefekszik, hisztizik, fetreng”

“csak nyüszög, mutat, húz, merre menjek, ha nem megyek fetreng, hisztizik”

“születése óta sírva ébred két és fél éve”


Külön-külön egyik se olyan iszonyat nagy probléma, azonban mivel ezek mindegyike napi szinten jelen van, szerintem megérett a dolog a kivizsgálásra

2017. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mesélték, hogy én is mndig sírva ébredtem. A szüleim gyógypedagógusok, így figyeltek is, de teljesen normális gyerek voltam és felnőttként se jött ki semmi probléma.


Magam megnyugtatása miatt gyerekorvosnak mutasd meg, illetve az itt leírt listát neki is vidd el. Mondjon rá valamit ő szakemberként.

2017. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
18%

Marhára "vártam" a koraifejlesztősbérkommentelőket. "Viddel, miértcsak, ártaninemárt, ádehogy" típusú "szak" vélemény, kihasználva a szülők laikus aggodalmát. Strigula az Államtól, jön rá a lóvé, és íme egy újabb, alaptalanul direkt módon fejlesztett kisgyermek, aki ezáltal neurotizálva lett hosszú távon, ami csak később jön ki rajta, úgyhogy legalább nem feltűnő a csalás...

Szomorú...

2017. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%

Valaki említette itt, hogy többeg kellene kisfiús anyukákkal találkoznod. Nagyon egyetértek! Testközelből kellene látnod más kisfiúkat is! Ugyanis valóban hatalmas viselkedésbeli különbség lehet a kislányok és a kisfiúk között.

Nekem fiam is és lányom is van. Ég és föld a két gyermek. A fiam ugyanilyen kisördög volt 2 évesen. Most 4 éves, igazi energiabomba, talán a dackorszak már kezd alábbhagyni, de durva 2 éven vagyunk túl. A kislányom kis komoly, Ő most 2 éves. Szval sztem teljesen átlagos a kisfiad, azaz vannak a nehezebben kezelhető, energikusabb, dacosabb-hisztisebb gyermekek óriási saját akarattal...ő közéjük tartozik, de közöttük átlagos. Semmivel sem furcsább, mint egy nagyon erőteljesen dackorszakos kisfiú.

És felejtsd el a tesód eminens kislányát! Sosem lesz olyan a kisfiad, ne is stresszeld magad rajta! Egyébként hogyan kezeled a kisfiad energiáit? Próbálod türelemmel terelgetni? Valahogy pozitív előjelűvé tenni azt, amit más negatívnak mondana? Szerintem ebben az esetben rajtad múlik, hogy mit kezdesz a kisfiad temperamentumával. Ha görcsösen rendszabályozni akarod, mindketten ki fogtok készülni. Egy óriási adag pozitív szemlélettel és bizalommal kellene a kisfiad felé közelítened. Én így tettem, és mára nekem van az ovi egyik legszeretetreméltóbb gyermeke. És ezek nem az én szavaim. Fogadd el olyannak, amilyen!

2017. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!