Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye nem átlagos a gyerekem?

Ugye nem átlagos a gyerekem?

Figyelt kérdés

szeretném tudni létezik-e még sülő akinek nehéz gyereke van?irigykedő anyuka vagyok....szerint mindenki azt irja hogy max egy darabig kelt 3 óránként a gyereke,de sokaknak már elejétől alutt.ettől meg tudnék őrülni.

és ismerősök is mondják.


-a fiam első 3 hónapban óránként-félórnként keltett,egy 30 millit kortyolt egyszerre legalbb 20 percen át minden alkalommal,rögtön visszaaluttam volna,de ez miatt sokszor nem sikerült.igaz 2,7 kilóval született.

(sógornőm mondta ha alszik,akkor is keltsem fel legalább 3 óránként megetetni,tehát biztos neki is jó alvó gyereke volt)


-18 hónapos koráig 4-szer kelt éjjel cumisüvegért,plusz a rácsokat rugdosta álmában arra is felébrett

(tesom lánya 5hónapos korától már alutt)


-2 éves koráig már sak 3-szor,majd 2szer,majd egyszer kelt éjjel,most 2 és fél éves,még minden 2.éjjel felkel.


-nehéz etetni,6 féle kaja van,alig eszik,pedig csak este adok tejet,meg reggel

(tesómé jóizűt eszik mint egy felnőtt)


-már 10 hónapos volt mire elkezdett mászni meg magától ülni,sokat hisztizett amiért nem tud mindent megtenni,

(tesómé már félévesen ült)


-mégmindig nem fogja fel hogy várni kell a mikróra,és visít,pedig 2 éve igy megy hogy melegitem a tejet


-csakeste adok tejet,de egész nap hisztizik,ha csak teját vagy vizet vagy rostosat kap,igy elég nehéz


-boltban még senkit nem láttam hisztizni,ő fetreng,egyedül senki nem megy vele,mert pénztárnál nem vár,hisztizik


-ha utcán másfele akar menni,lefekszik,hisztizik,sokáig nem is fogta a kezünket sem,majdnem 2 éves korig.

tesómé szépen kézenfogvamegy mióta sétálni tud


-nehéz időszak volt,hogyha babakosiba raktuk sirt,bicikliülésben is(most szokta meg),de sétálva ha elfárad cipelni kell.igy mindenképp sirva mentünk...


-kb.3-4 szót mond pedig már 2 éves mult,de mintha lusta lenne beszélni csak nyüszög és mutat,s adja az üveget,vagy húz merre menjek,ha nem megyek fetreng hisztizik,


-még mindig nem hajlandó csőröspohárból inni,el kéne dugnom a cumisüveget...pohárból kilötyögi még

(tesómé 18 hónaposan összetetten beszélt?gyerünk haza"kérek ilyet"hozom a cipőt"és pohárból ivott)


-még nem tud rendesen kanállal enni

(tesómé már 2 évesen felvette a szandált egyedül)


-születése óta sirva ébred,két ésfél éve,el-vagy nappal

(tesómé ha reggel ébred kéri a kakaót éskész,türelmesen vár.engem fiam rángat miközben csinálom a reggelit agy tejet, sürget.


(fiam felmszik az ablakba,ruhákat kihajiglja a szekrényből és bemászik,valahányszor söprök,szétrugdossa a koszt,mosogépet mindig le kell takarni ha mosok,mert gombokat elkapcsolja)stb,ilyeneket s csinál


tényleg erősen s kiabáltunk már rá de csak röhög,tesómék lánya szótfogad,nemhiszem hogy rosszul nevelnénk,vagy másképp.csaktudni szeretnék egyedül vagyok-e ezzel vagylétezik még ilyen?mert körülöttem minden kisgyerek jó,és a szülők is rácsodálkoznak a fiamra,most miért ilyen,?mindig sir valamin.

amugy játszótéren be van pörögve,egyedül ő beszéla többiekhez és mutogat a többiek nem foglalkoznak egymssal soha.iztos az ovi segit csak...


a vicc a dologban hogy szurkoltam hogy fiam szülessen .:p persze igy is örülök hogy az lett....


2017. ápr. 28. 10:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Ez bőven belefér a korosztályos szórásba. Nincs vele gond.
2017. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem sok anyukával beszélgesz, jól gondolom? Tesódon kívül van más is, akit közelről ismersz?

A 2 évesek nem a szófogadásulról híresek. Kb rz volt az a kor, amikor én is azt éreztem, gyereknevelésből bukásra állok. De előbb-utóbb beérik mindennek a gyümölcse.

2 évesen az enyém is ennyit beszélt, 2 éves 3 hónaposan pedig már összetett mondatokat mondott. De amúgy meg ne hasonlítgasd a gyerekedet senkiéhez, vannak könnyebben és nehezebben kezelhető gyerekek.

2017. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%

Egyrészt normális, másrészt, ha sok ilyen dolog gyűlik össze, akkor az nagyon zavaró és alig lehet kibírni.

Ha tényleg rengeteg apróságban nem úgy viselkedik, mint más gyerek, akkor érdemes megvizsgáltatni, hogy minden rendben van-e vele. A 10 hónapos kúszás pl elég késői, minket ezért már korai fejlesztőbe küldtek, meg Dévény tornára. Ettől még teljesen normális a gyerek, de egy-egy ilyen fejlesztő foglalkozás nagyon sokat segíthet a fejlődés beindulásában. Nekem gyanús, hogy kicsit alacsony súllyal, esetleg picit korán született. Az ilyen babák gyakran lesznek egy picit nehezebben kezelhetők, mint a tökéletes méhbelifejlődésű babák. Segíts rajta és magadon is, nézz utána, lehet-e fejleszteni valahogy. Minnél korábban, annál könnyebb.

És találkozz fiús anyákkal gyakrabban. Ég és föld a fiúk, lányok viselkedése. A fiúk gyakran izgágák, veszélyesek, agresszívak, persze amellett, hogy őrült cukik. A csak lányos anyák néha nagyon el vannak telve a nevelési képességeikel, pedig csak nincs akkora kihívás egy lány nevelésében, mint egy igazi égetnivaló fiúgyerek nevelésében.

2017. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Az én gyerekeim is szétkaptak mindent, felmásztak, leborítottak, összetúrtak; tesómé elvolt órákig akár egy dobozzal... aztán kiderült hogy nála nincs minden rendben (ennek volt tünete az, hogy teljesen elmerült dolgokban és nem érdekelte más), az enyémek meg kinőtték ezeket a dolgokat.
2017. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem a gyerekeket kéne összehasonlítgatni, hanem a szülőket... Talán nem a gyerekedben van a hiba. És ezt minden rosszindulat nélkül mondom.
2017. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
3-as, MÁSZNI kezdett akkor, nem kúszni, ami bőven rendben van, miután 13 hónapos korig kell, csak utána probléma.
2017. ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Az enyém dettó, csak annyi a különbség, hogy 16 hósan kezdte átaludni az éjszakát, amikor leszoktattam a ciciről, így max. a foga miatt kel fel, de ritkán. Az enyém 11 hósan ült fel, de nem a hivatalos egyenes derék tartásban, az kb 12 hósan sikerült, és 14 hósan tette meg az első lépést, viszont 15-16 hósan már rendesen ment.

Ugyanúgy nem beszél, csak nyíg és mutogat.

A fiam júliusban lesz 2 éves.


A védőnő (és más források is) mondták, hogy a lányok amúgy is hamarabb fejlődnek/érnek.

2017. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Kérdésedre válaszolva, igen, átlagos gyereked van. pl. 10 hónaposan kezdett el ülni az én fiam is. Szerintem a gond a te testvéri kapcsolatodban van, még mindig rivalizáltok egymással.
2017. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a fiad viselkedése.

A lányom nyáron lesz 2 éves. És ő is hasonlóan viselkedik.

Szintén 10 hósan mászott.( igaz rá egy hónapra már önálóan járt)de ez nagyon gyerekk függő.

Tudom milyen idegesítő a dolog!

Barátnőm lánya 1 hónappal idősebb az enyémtől, és mindent előbb csinált. Már beszél, és hát 2 hetes kora óta átalussza az éjsuskát. Még az én lányom még most is kel legalább 3x.


A rendes pohárból ivás monjuk nálunk már nagyon régóta megy, az hogx kilötyköli ezzel jár. Tedd el a cumisüveget és kész egy párszor leönti majd magát, de ebből tanul.


És lépj túl a versengésen!!!


Attól h hasonlítgatod a két gyereket egymáshoz, még nem változik semmi. Csak rosszabbul érzed majd magad hisz a " versenyben" ti maradtok alul. És ezta fiad is érzi majd!

2017. ápr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek beleférnek még a korosztályba. Egy dolog furcsa nekem, ez az éjszakai nem alvás. Szerintem egyszerűen éhes volt. Az enyém tápszeres volt, és több fajtát ki kellett próbálni mire az egyik ízlett neki, szépen bekajált belőle és aludt mint a bunda. Onnantól kezdve nem volt gond az éjszakai alvással.

Az ablakba felmászást pedig akadályozd meg valamivel, mert abból nagy baj lehet.

2017. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!