Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves korú gyermekkel otthon...

5 éves korú gyermekkel otthon mennyit "tanultok"?

Figyelt kérdés
Kisfiam ovijában nagyon odafigyelnek mi az amiben gyengébb a Gyerek. Nem igazán tud Kisfiam rajzolni. Igy minden hétfőn vinni kell egyvrajzot amit itthon csinált. Rengeteget gyakorlunk azbovis iskolakészitő füzetekből. De az óvónéni szerint nagyon le van maradva. Nem igazán tud úgy szinezni h ne menjek ki a vonalon. A rajzain látni rendesen az ember alakokat. Van mindene nagyjából. De a többiek jobvan rajzolnak. A finom motorikája is le volt maradva. Rengeteget legozunk . Ugy látom hogy sokat fejlődött. Magától nagyon szép dolgokat épít. Segítséggel meg ki rakja amit kell belőle. Szerintetek nagyi le van maradva? Nekem olyan érzésem van hogy kifogta az óvónéni.

#foglakozó
2017. ápr. 7. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi semmit nem csinálunlk direktben.

A rajzolás pont az amit sok sok gyerek az iskolakezdésig nem szeret és alig rajzol.


AZ elmondásodból az ovodának van nagy elvárása. De érdemes lenne a gyerekorvossal erröl beszélni.

2017. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Finom motorikát fejleszti pl a vasalós gyöngy is, vannak autós, dínós minták is.

De szerintem amit írtál, hogy csináltok bőven elég egy öt évesnek.

2017. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

"minden hétfőn vinni kell egyvrajzot amit itthon csinált."

A leggyorsabb úton haladtok afelé, hogy a gyerek megutálja végleg a rajzolást. Ne rajzoltasd, fejleszd máshogy. Amit leírtál, azok is jók, de ajánlom neked a [link] oldalt, sok jóféle ötletet ad a finommotorika fejlesztésére. Pl. ezt [link] finommotorika-fejlesztese-konyv/

2017. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%

Ugyan az én lányom még nincs ennyi idős, de mi már mindenfélét rajzoltunk egészen szépen az oviban. Pont most néztem át az emlékes dobozt, szivárványszín kakast rajzoltam középsőben, és minden szín vonalon belül volt.


Az emberalak a kiscsoportos rajzon van, de már ott is vannak pl ujjai is, és egészen jól néz ki.


A lányom csak fejeket rajzol, 2 éves, hajjal füllel szemöldökkel.


Szerintem ez kevés egy 5 évestől, inkább a fantáziáját mozgassátok. Ugyan nem vagyok jártas a témában, de azok a pontokat összekötögetős rajzok lehetnek a leghasznosabbak, esetleg a homokba/lisztbe rajzolás.

2017. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkora baromság, hogy rajzoltatják direkt. És, ha nem tud olyan jól rajzolni? Akkor mi van? Semmi. Majd belejön. Vagy nem. Akkor sincs semmi baj, mindenki másban tehetséges. Így csak megutáltatjátok vele a rajzolást. Olyan meg nincs, hogy le van maradva. Minden gyerek más ütemben fejlődik.
2017. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha le lenne maradva, az óvónőnek kötelező lenne továbbküldeni nevtanba. De jobb lenne, ha arra figyelnének miben jó a gyerek, nem arra hogy miben rossz.

Szerintem nincs lemaradva. Ha kétségeid vannak, menj vele szakemberhez.

Családban úgy általában milyen a kézügyesség? Kúszott, mászott babaként?


Amit csinálhattok, ha neki is van kedve: gyurmázás, legó, homokozás, pontösszekötés.

2017. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Durva ez a rajzhazi... Sok gyerek utal rajzolni, szinezni. Az en fiam pl. apro dolgokat utalt ragasztgatni. En nem stresszelnem magam ezen.
2017. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, az én 5 éves fiam egyáltalán nem rajzol, nem színez. A foglalkoztató füzeteket nagyon szereti, de a színeszős, rajzolós feladatoknál simán átlapoz.

Elleneben fújja a megyéket, megyeszékhelyeket, a nagyobb folyókat, gyakran bújja a térképeket, és már olvas. Ezekre senki nem kényszerítette, egészen egyszerűen kérdezgette, és mi válaszoltunk. Nekem is említették már, h nem nagyon akar rajzolni, de emiatt én nem aggódom. Majd ha rajzolni akar, biztosan fog. Direkte feladatokat még sosem adtak. De ha adnának, nem biztos h erőltetném. Attól csak megutálná az egészet.

2017. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Hordtuk dévény tornára mert nem akart fordulni sem. Aztán 6 hónapig csak négykézláb közlekedett. 1,5 éves korra járt stabilan. Szavalni nagyon szeret. Szépen megtanul mindent, gyönyörű a kiejtése de szerepelni viszont nem szeret.

Ugy vagyunk ezzel a feladatozással hogy annyira azért nem eröltetem. Mostmár hozza magától a foglalkoztatot. Meg szinezget magától. Nem tökéletes de gyakorol nekem ez is jo. Bem tudom mit tudnék vele rajzoltatni. Én a tavaji rajzaihoz képest nagy fejlődést látok. Szerintem be fogja hozni a lemaradást. Csak gyakorolni kell.

2017. ápr. 7. 16:57
 10/11 A kérdező kommentje:

*tavalyi" akart lenni.

Pedig az apjának is nekem is nagyon jo a kézügyessége!

2017. ápr. 7. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!