Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi bajuk van a gyerekes...

Mi bajuk van a gyerekes szülőknek a gyermekmentes szállodákkal, éttermekkel stb?

Figyelt kérdés
Van épp elég családbarát szálloda,ahova gond nélkül mehetnek.Mégis háborognak azon,hogy egy-két helyre nem lehet gyereket vinni.
2017. márc. 4. 17:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Ki háborog? Én még nem láttam olyat!
2017. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Semmi. Komolyan.
2017. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
En sem. De jo kis provokativ kerdes, vitahangulatban vagy? ;)
2017. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Facebookon pl.sokan ajvékolnak miatta,mi az,hogy a gyerekeket kitiltják pár helyről?
2017. márc. 4. 17:19
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
Ugyan engem nem zavar, de megértem azokat, akik felháborodnak. Semmilyen csoportot nem szabad kizárni sehonnan, ez kirekesztés, hátrányos megkülönböztetés nyíltan. Cigányoknak, fogyatékkal élőknek tilos táblát láttál már valahol? Pedig egy tourette szindrómás 10x zavaróbb egy gyereknél, egy óbégató cigány nő is.
2017. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Én sem hallok senkit háborogni, a gyerekekkel sokkal célszerűbb gyerekbarát helyre menni, mióta megvannak ilyen helyekre járunk. Mindenkinek jobb. Mindazonáltal tényleg elvileg kirekesztés, hisz a gyerek is csak ember, joga van elmenni egy étterembe vagy szállodába. De kinek jó az, ha nincsenek rá felkészülve infrastruktúrában, meg hozzáállásban? Meg abszolút megértem, ha mást idegesít, zavar a gyerektársaság.
2017. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Én nem is láttam még gyerek mentes szállodát. Mi nem az alapján megyünk,hanem mi van közel több megnézni vágyott célpontunkhoz.
2017. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Én is hallottam múltkor a villamoson egy ilyen beszélgetést. Egy nő ecsetelte a barátnőjének felháborodva, hogy mekkora ´pofátlanság, mert találtak egy szuper helyet, de nem lehet gyerekkel menni.... A 23 éves húgom (aki egyébként szereti a gyerekeket, de még pár évig nem akar) kifejezetten örültr, hogy mikor végre elutaztak egy hétvégére, úgy tudtak pihenni, hogy reggelinél nem hisztizett egy gyerek sem, és a medemcében sem kellett visítozó ovisokat kerülgetni. Szerintem is mindenkinek jobb ez így.
2017. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

Mindenkinek jobb?

Már hogy lenne mindenkinek jobb? Csak azok, akik kiszorulnak, nem tudnak kiállni magukért, ezért kever ilyen apró botrányt csak. A legtöbb szülő letojja, amíg nem ők a célcsoport, csak közvetve érintettek.


Ha melegeket, etnikumot, vagy akármi más csoportot különböztetne meg hátrányosan, mindenhol ez lenne a fő téma.


Én nem bírom a kövér vagy a szőrös esetleg a szőrös kövér emberek látványát a strandon. Zavar. Sokan vannak még így. Ha a vékony vagy sportos alkatú embereknek nyitnék egy darab hotelt, biztos jönnének egy csomóan. De akkora tüntetések lennének, hogy ihajj. Pedig csak egy hely a millióból, nincs olyan benne, amit máshol ne kaphatna meg az ember.


Az elvet simán meg lehet érteni, én is értem, hogy van, akit zavar a gyerek a pihenésben és nem megy szívesen közéjük, de válasszon olyan szállodát, ahol kicsi az esélye az előfordulásuknak.


Tehát, ha a szálloda 18+os programokat szervez, buli van esténként, nincs gyerekmedence, olcsó az alkohol, nincs játszótér, a szülő valószínűleg nem viszi oda a gyerekét.


Máris meg van oldva, anélkül, hogy kirekesztene egy csoportot.


Ha éttermet nyitnék és a székek szűkre lennének szabva, nem ülne kényelmesen a nagyobb darab ember. Mégsem mondtam, hogy 100kg felettiek kizárva.


Itt kezdődik a kirekesztés, aztán már csak pár lépés és jön egy újabb bajuszos diktátor.

2017. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
Melyik éttermekből/szállodákból tiltják ki a gyerekeket? Linkelj már egyet, légyszi!
2017. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!