Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én gyerekem eszik...

Csak az én gyerekem eszik ilyen keveset?

Figyelt kérdés
14 hónapos kislányom alig eszik egy nap, mostanába meg még kevesebbet mint eddig. A napi adagja: reggeli egy joghurt, ebédre ma pl rizseshúst evett talán ez megvolt egy adag, uszonnára egy fél banán és vacsorára 100 ml tejpép de már ordítva ette meg, úgy kellett beletömni. Teljesen kivagyok már, hogy alig eszik. Inni se sokat iszik, kb 2 dl-t egy nap.
2010. ápr. 27. 21:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az én 2 és fél éves kisfiam örülök, ha ennyit eszik, mint most a tied. Ő nagyon rossz evő, bár a súlyával nincs gond, csak azt nem tudom mitől hízik.

Egyébként meg ha nem kéri ne erőltest, és főleg ne idegeskedj csak magadban, úgy hogy a babád ne lássa. Főleg ne locsold vízzel! Ezt én is végigcsináltam, volt hogy idegemben én is leöntöttem vízzel, de onnantól kezdve még annyit sem evett. Akkor az orvos tanácsára nem foglalkoztam az evéssel, ha nem evett, akkor éhen maradt, de ő a következő evésre sem éhezett meg. Így lefeküdtünk pár falat reggelivel. Ezt csináltam pár napig, majd szép lassan el kezdtett újra enni.

2010. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi, nem fogom locsolgatni.:-) De már nagyon bemérgelt.:-)

Mindenképp akartam, hogy egyen valamit,mert utána alszik és nem akartam hogy egy óra múlva felébredjen, hogy éhes,ezért adtam a joghurtot,mert tudtam azt megeszi.Remélem túljutunk ezen az időszakon, csak bírjam idegekkel.

2010. ápr. 28. 13:44
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát ha kicsi kora óta rossze evő, akkor inkább barátkozz meg a gondolattal, minthogy idegbajt kapj!


A lányom születése óta rossz evő, most két éves, a mai menü eddig, reggel 2 dl tej, délelőtt 2 harapás keksz, ebéd 3 kanál főzelék utána 2 kiwi, uzsira megeszi a joghurtot, de szigorúan csak egyet, vacsira egy negyed szelet kenyér egy szelet szalámival és még iszik 2 dl tejet elalvás előtt. Bár most ő is fogzik, vannak azért jobb napok.


Mikor a lányom annyi idős volt, mint most a Te gyerkőcöd, sírba vittem a családot, hogy folyton etetni akartam, magamat meg persze minden egyes kajánál felidegesítettem, aztán szép lassan beletörődtem, ma meg már nem is érdekel, (na azért ez így nem igaz, persze érdekel, de már nem idegesítem magam) eszik amennyi jól esik neki.

Egyébként a lányom makk egészséges kétéves, 12 kg (mondjuk 4200 g-mal született), nem beteges, eddig egy háromnapos lázzal megúsztuk (kopp, kopp).

Szerintem Te se aggódj! Ő már igazán tudja, mennyi hamira van szüksége.

2010. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Pár hete még jobb volt a helyzet, akkor megevett reggelire egy fél kenyeret, tízóraira egy joghurtot, ebédelt egy kistányérnyi főtt kaját, uzsira egy banán, este meg 200 ml tejpép. Most a kenyeret,banánt nem kéri, de még a tejpépet se nagyon,pedig azt imádta.
2010. ápr. 28. 20:36
 15/18 anonim ***** válasza:

09:05-ös vagyok.

Multikidet nagyon egyszerűen egy Panadolos vagy Nurofenes ( remélem jól írtam :-D )gyógyszeradagolóval gyönyörűen be tudod adni és még mellé se folyik. Mi mostanra jutottunk el oda hogy önként és dalolva beveszi a kispohárból.

Kajához tipp:

Rakj ki elé egy nagy tálra sok pici változatos kajcsit.Főleg kedvenceit, ha van ilyen. És hagyd csipegetni önállóan. Lehet,hogy csak az a a baja,hogy egyedül akarja csinálni, mert már ő nagy :-))

Főzz neki színes tésztát, pl. penne. Az enyém nagyon értékelte!!Meg a spagettit is. Én erre öntöttem a főzit szósznak!


Egyébként nálunk is két kanalas volt sokáig az evés.

2010. ápr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Még valami! Én bevezettem ( bár tudom sokan ellenzik)a mese melleti etetést.Na innen volt a nagy fordulat, mert le volt kötve a figyelme és lapátolhattam neki a kaját, már amennyit tudtam.Ha ellenkezett kikapcsoltam a mesét ( mese.tv)legközelebb elég volt rászólni, hogy "ki fogom kapcsolni, tudod!!!"
2010. ápr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Valahol írtad, hogy evett valmit amikor neki is kanál volt a kezében. Az én lányom kábé egy éves kora óta nem hagyja magát kanállal etetni. Mindent tolt el magától anélkül hogy belenyalt volna. Saját kanállal meg eleinte ugye ügyetlenül, de megevett mindent. Persze jó nagy disznóól volt minden nap, de hamar beletanult. Lehet hogy a te lányod is rákapna az evésre ha hagyod hogy egyedül boldoguljon vele.
2010. ápr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,nagyon hasznosak! Igen, neki is kell egy kanál és azzal ütögeti a tányért, ma viszont evett rendesen, hál istennek. Nem tudom mi történt. Csak lestem.

Mexicói mártásos csirkemellet csináltam rizzsel,megette mind amit kiszedtem neki,pedig nem volt kevés. Délelőtt is evett egy fél banánt meg egy joghurtot. Arra jöttem még rá, hogy ha nem kakál délelőtt akkor kevesebbet is eszik. :-) Most pl nyomott egy nagyot, lehet azért fért bele több.:-)))

2010. ápr. 29. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!