Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora adagra mondod azt,...

Mekkora adagra mondod azt, hogy "Ma keveset evett a gyerekem"?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon szubjektív...

Lányomnak volt egy hete, mikor a reggeli-estei 2-2 dl tejen és egy almán kívül semmit nem evett, de akkor sem aggódtam,mert tudtam, hogy nem hal éhen. Amennyi kell, annyit eszik. Utána bepótolta...

A reggeli tej mindig lemegy, tízóraira csipeget valamit játék közben, de ha nem, az sem baj, ha ebédre pár kanállal eszik csak, az kevés, de nem erőltetem, uzsonna ugyan olyan, mint a tízórai, a vacsi meg megint lehet csak pár kanál, az sem gond, ha így kívánja, és este is lecsúszik a tej.

Ha eszik, akkor minden étkezés teljes, megeszik 10óraira egy kakóscsigát, ebédre a főzit, uzsira 1 alma 1 banánnal, vacsira megint egy adag főzi és a tejek...

2009. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szubjektív. Kiváncsi vagyok, hogy kinél mi a helyzet ezzel kapcsolatban és majd magamnak leszűröm ami érdekel és összehasonlítom a saját "kevés adagommal".
2009. nov. 24. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Pl. ma keveset evett a 9 hósom.

Reggeli 150ml tápszer, tízórai kb.50g gyümi, ebéd kb.50g főzi, uzsi (na, az nem volt kevés) 50g gyümi meg egy majdnem fél szelet kenyérbelső sonkával vajjal, vacsi 170ml tápszer.

2009. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy,mennyi idős az a gyerek.Az én kisfiam 17 hónapos,de ma pl. annyit evett (kb. grammba átszámolva),mint 3 hónapos korában.

Na,nekem ez kevés.

2009. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi 9 hósak vagyunk. A szokásos adagjának ha több mint felét meghagyja.
2009. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én kétéves fiam mai adagja:

reggeli: 2 szelet párizsi, 1 kocka sajt, kakaó, tej nem kellett ma neki

tizórai, ebéd semmi

uzsi: 3 mandarin

vacsi: semmi, (pedig direkt paprikás csirkét főztem, nokedlival - a kedvence)

ez nemhogy kevés, de úgy tekintem, h egész nap nem evett semmit

2009. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jé, azt hittem, csak az én lányomnak volt ma valami baja!

Reggeli: kb. 50 g gríz

Tízórai: beleimádkoztam kb. 30 g joghurtot, fél szelet cs.mellsonkát, 3 kanál gyümölcsöt

Ebéd: húslevesből zöldségek+hús kb. 5 kanál, 2 kanál gyümölcs (a tízórai, hátha..., de nem kellett)

Uzsonna: bepróbálkoztam mindennel, amivel eddig, 2 kanálnál több semmiből se kellett.

Vacsora: bontottam egy üveges bébispagettit, mert az a kedvenc, kb. 40 g után kiköpte, kiverte a kezemből.

Rettenetes! Máskor 150-200 g mindenből lecsúszik. 13 hónapos.

2009. nov. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!