Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én gyerekem eszik...

Csak az én gyerekem eszik ilyen keveset?

Figyelt kérdés
14 hónapos kislányom alig eszik egy nap, mostanába meg még kevesebbet mint eddig. A napi adagja: reggeli egy joghurt, ebédre ma pl rizseshúst evett talán ez megvolt egy adag, uszonnára egy fél banán és vacsorára 100 ml tejpép de már ordítva ette meg, úgy kellett beletömni. Teljesen kivagyok már, hogy alig eszik. Inni se sokat iszik, kb 2 dl-t egy nap.
2010. ápr. 27. 21:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Tudom, nem nyugtat meg, de az én lassan 3 éves fiam sosem evett ennyit egy nap. Ő rosszevő.
2010. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tényleg? Még ennyit se? És hogy bírod? Én már idegbajt kapok, hogy sose éhes.:-) Vagy majd megszokom?:-)))
2010. ápr. 27. 21:39
 3/18 anonim ***** válasza:

Egyévesen vashiányos állapotba került miatta. Azóta arra figyelek, minden nap egyen húst. A többi étel mennyiségét ő mondja meg. Szerencsére azért ilyen melegben mindig iszik 1 litert legalább. Minden nap csempészek az italába gyümölcslevet is.

Az a röhej, hogy ránézésre senki sem hiszi el, mert nagyobb a korosztálya átlagánál. Azt hiszik, én akarom csak tömni.

2010. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nálunk is néztek vasat 1 évesen, merthogy vékonyka, de jó lett az eredménye. Inni csak vizet szokott, nem issza meg se a teát se a gyümölcslevet. A víz meg gondolom nem tetszik neki annyira,úgyhogy csak akkor fogadja el, ha már tényleg szomjas.
2010. ápr. 27. 21:50
 5/18 anonim ***** válasza:

Az enyém is irtó sz@r evő. Nálunk annyi a szerencse, h a tápit megissza.


Reggeli: 2 harapás kenyér

majd 150 tápszer

10órai: gyümölcsöt kínáltam, de 0 siker

Ebéd: főzeléket kínáltam 0 siker (ergo egy kanál sem),

halat sütöttem később, 2 falat siker

végül 150 ml tápszer

uzsonna: 1.5 fornetti pogácsa (juhhhú), más, egészségesebbet is próbáltam de 0 siker

Vacsora: 150 tápi


Ja, és aki azt mondja h azért nem eszik, mert többfélével kényeztetem és nem várom meg amíg igazán megéhezik, mert akkor bizony a szöget is megenné annak leírom, hogy inkább nem eszik napokig!!!! de akkor sem fogad el pl. főzeléket mikor olyanja van (pl. most fogzik).

2010. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

22:15-ös Hány hónapos a gyermeked?

Sajnos én is rossz evőnek mondanám a fiam.

11hónapos.

Ma menü ez volt:

Reggel 120ml vaníliás pép.

Ebéd 3babakanálnyi bolognai spagetti(bébiétel).

Délután 180ml vaníliás tejital.

Egy fél szelet vajaskenyér este fél hétkor.

Lefekvés előtt meg 240ml tápszer.


Most kezdte el nagyon elutasítani a bébiételeket.

Bár a tápszert utasítaná el,annak örülnék.:)

Inni kb 2dl vizet iszik egy nap.


Kedves kérdező!

Ne aggódj,hogy csak ennyit eszik a kislányod.Én nem foglalkozom ezzel,hogy keveset eszik a fiam.Sosem érdekelt.Volt olyan idő,hogy csak reggel evett 180ml tápszert meg este 240ml tápszert és ennyi volt az egész napi evése ivása.Ezt csinálta két hétig,semmi baja nem volt.A doki is azt mondta ne aggódjak majd elkezd enni.


Nekem anyukám mesélte,hogy nővérem nagyon vékony volt,és szinte semmit nem evett.Minden orvos anyukámat bántotta,hogy éhezteti a gyereket,rosszul is esett neki,hisz ő próbálta de ha nem ette meg tesóm akkor nem tudott vele mit csinálni.

2010. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az én babám meg szinte csak az új ízeket szereti! Első-második alkalommal még megeszi, amit adok neki, de utána ha adom neki, fintorog és rázza a fejét, összeszorítja a száját. Egyszer csináltam neki egy mindent bele főzeléket, alig akartam nekiadni, mert olyan lett, mint a moslék, de úgy ette, mintha egy hete nem evett volna. Szerintem ha éjszaka alszik a lányod, akkor nincs gond! Nem olyan kevés kaja ez!
2010. ápr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22:15 vagyok. 14 hós, lány.
2010. ápr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nna akkor sokan járunk egy cipőben. Nekem mostanra ( 2 éves) talán mondhatom, hogy eszik,( mert a bölcsibe megjött az étvágya) de még mindig 10,5 kg. Amiket itt végig olvastam menüket ...hát 1 évesen talán még annyit se evett a kicsim. Tápszer, tej szóba se jöhetett, mert nem volt hajlandó inni egy kortyot se belőle. Talán nekem annyi mázlim volt, hogy sokáig volt tejem . Vizet nekem se ivott sokat, DE!! bevezettük a gyümölcsteát és abból már akár 1 l is lecsúszott egy nap. Ne izgulj, a baba annyit eszik amennyire szüksége van, esetleg egy kis multivitaminnal "felturbózhatod" az étrendjét. Nekünk a Multikid vassl bevált. Viszont ne erőltesd az evést mert csak rossz élményként fog benne élni és már az ebéd/vacsora/reggeli szótól is rosszul lesz ha meghallja és sztrájkolni fog csak azért is!
2010. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi csajok. A mai nap még rosszabb mint a tegnapi volt.:-) Reggeli egy krémtúró, ebéd egy joghurt. Vettem neki bébikaját, úgy hisztizett, mikor már a szájához ért a kaja, hogy leöntöttem egy pohár vízzel annyira bemérgelt.:-( Nagyon elegem van már ebből a hisztiből,mert még meg se kóstolja a kaját már ordít hogy nem kéri. Ha nagy nehezen eszik is azt is csak úgy ha ő közbe kutyulgathatja egy másik kanállal így minden etetés után takaríthatok.:-) Lehet hogy foga jön azért ilyen? Régen se evett sokat, de nem csinált ilyen hisztiket.

Multikidet próbáltam volna már adni neki, de nem tudtam sehogy beadni neki. Kanállal se, vízbe se, sehogy se.

2010. ápr. 28. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!