Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bunkó dolog rászólni más...

Bunkó dolog rászólni más gyerekére az udvaron, ha az én kicsim testi épségét veszélyezteti?

Figyelt kérdés

Más anyukák csak "bambán" szemlélik a dolgokat, mégha az a saját gyerekükkel is történi, engem viszont rendkívül zavar ha szándékosan fellökik a 2 éves lányomat és még át is megy a biciklijével rajta vagy épp jól szembe dobják homokkal. A sajátomra ugyanúgy rászólok, ha olyat tesz amivel másokat megbánthat.

A lényeg, hogy láttam az illetékes anyukán, hogy nem nagyon tetszik neki, hogy rá mertem szólni az ő "kicsi" fiára, aki 4 éves.


2010. ápr. 25. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a te gyereked, védd meg!

Főleg az idióta 'mindent ráhagyok a gyerekre' anyukákkal szemben. -ú de utálom őket, nálunk is rengeteg ilyen van.

2010. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a bunkó,aki nem szól rá a gyerekére ilyen esetben... És nagyon jól tetted! :)
2010. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal! Én is rászólnék! Valóban az a bunkó, aki nem fegyelmezi meg a gyerekét!
2010. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ezért nem járok játszótérre a gyerekkel. Utálom az egésznek még a feeling-jét is. :((


Persze néha kimerészkedünk, dél körül és 6 körül délután, akkor alig vannak. (itthon a kertben van csuszda, homokozó, bicikli, mászóka, egyebek).

2010. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én ma rászóltam egy fiúra, mert a másfél évesem totyorgott fent a csúszdán, ő meg a 10 éves ló majdnem fellökte, hogy csúszhasson, mondtam neki, hogy ő is volt kicsi, ő is megtanulta valahogy, várja ki a sorát. :)

szerintem nem bunkóság, anyukáknak sem árt a játszótéren egy kis nevelés néha, nem csak a gyerekeknek. azt viszont nem tartom jó megoldásnak, ha az ember ezért nem viszi játszótérre a gyerekét. ő is csak ember, társas lény szüksége van a saját korának megfelelő szórakozásra. még ha van is otthon csúszda, hinta, azért az nem ugyanaz...

2010. ápr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is megvédeném, jó hogy. Ahogy az enyém sem bánthat másokat.
2010. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam, hogy a gyerekemnek itthon az udvaron nincs más társasága. :)) Sok hasonló korú gyerek van a környéken, átjárunk egymáshoz. De játszótérre akkor sem megyek, elfog a gyomorgörcs, már ha csak rágondolok, hogy bemenjek a kapun. :((
2010. ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen szitu. Én simán rászólok a másik gyerekre, ha szórja a lányom szemébe a homokot, na ha még biciklivel át is menne rajt, még a bamba anyját is elő venném. Én is rászólok a saját gyerekemre, ha olyat csinál a másikkal, amit nem szabad. Sajna gyerekek között ez elkerülhetetlen, de azért vagyok én az anyja, hogy megtanitsam mit szabad és mit nem.

El tudom képzelni, milyen elkényeztetett ki lurkó lehet a kisfiú.

2010. ápr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tavaly mikor alig múlt 1 éves a lányom, akkor sokat "bandáztunk" együtt egy másik anyukával és a 2 kisfiával (az egyik fél évvel idősebb, mint a lányom). A nagyobb fiú rettentő aranyos, de a másik...hát, ő már nem. Egy idő után elkezdte a lányomat piszkálni, nekiment, fellökte, elvett tőle minden játékot, kismotorral ráment a lábára, stb. Ez a kisfiú egyébként sok másik gyerekkel is ilyen útálatos. Először nem szóltam rá-gondoltam majd az anyja lerendezi, de erre hiába vártam. Úgyhogy többször finoman és viccesen szóltam neki, majd egyszer kicsit erélyesebben, ami után az anyuka elkezdett kerülni minket és épphogy köszön. Bocsi, ha kicsit off voltam, de ez most kikívánkozott belőlem! Tehát, szerintem elsősorban mindenki a saját gyerekére szóljon rá, de ha az anyuka ilyen "bamba", akkor viszont védjük meg a gyerekünket!
2010. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nagy Melltartó válasza:

Szerintem nem kell túlreagálni, ha más rászól a gyerekemre...


Millió olyan helyzet lesz még az életében, amikor - akár teljesen jogtalanul - letolják majd stb. stb.


Maximálisan helyesnek tartom, ha más szülő rászól egy neveletlen kölyökre..

Az itt kommentelők egy kisebb része valószínüleg (akik nem értenek egyet ezzel ) státusz szimbólumból vállaltak gyereket...


Előbb persze lehetőleg a szülővel kell beszélni..


Engem nem zavar, ha rászólnak az enyémre, ha mondjuk szórja a homokot...


Meg különbséget kell tenni a "gonosz gyerek" és a "még nem tudja, hogy hogyan közeledjen" esetek között...

(Merthogy úgy 2 éves kor körül azért is lökdösődnek, mert barátkozni akarnak, csak nem tudják, hogy hogyan...)


A gyerek közösségben éli az életét és nem csak a szülő neveli, hanem az utca, a tanárok, a többi gyerek és még sorolhatnám...


Mértékkel semmi gond nincsen a rászólással... Nem kell túl reagálni egyik szülőnek sem...

2014. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!