Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti ezt hogyan kezelitek/kezeln...

Ti ezt hogyan kezelitek/kezelnétek?

Figyelt kérdés

A lányaink kettő évesek (ikrek). A páromnak a volt feleségétől van egy 3 és egy 4 éves lánya. Sokat vannak nálunk, de most 3 hetet egyben. Túl vagyunk az első 5 napon. Nagyon élvezem, amikor velünk vannak, de most a 4 gyerek "rájött valamire". Ha elmegyünk valahova (lehet ez egy bolt, játszótér, stb...) azonnal futnak el, szót egyáltalán nem fogadnak. Bármit mondhatok nekik. Rohangálnak, elfutnak előlem. Aztán alig bírom rávenni őket például, hogy álljunk már sorba egy bolt esetén.

De ami a legrosszabb, az a játszótér. Ma is. Voltunk 4 játszótéren. Imádnak kint, ezért is mentünk. De amikor mondom, hogy "Most már menjünk!", onnantól számított fél óra kell, hogy valóban elinduljunk. Ezt az időt, hogyan lehetne lecsökkenteni? Ha megfogom az egyik kezét, a másik 3 nevetve futnak el előlem. Nagyon belefáradtam. Fürdésnél ugyanez. Mire mind a 4-et levetkőztetem, annyi idő telik el... Miért nem hallgatnak rám?

A kettő kicsi folyton hisztizik, semmi sem jó. De a nagyobbak meg élvezik. (Ezt nem azért mondom, mert a kicsik nem) Látni kellene az arcukat mennyire élvezik, ha rohanok utánuk. Én meg már néha sírni tudnék. Nálatok nincs gond a játszótéren abból, hogy indultok haza? Nálunk akkor is gond van, ha csak a kettő sajátom van velem. Az egyik hergeli a másikat, a vége mindig őrjöngés. Mire a kocsihoz érünk mindenki minket néz.


Nálatok akárhol vagytok, ha azt mondjátok, hogy indulás, mennek szó nélkül?


2016. aug. 8. 23:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ez tényleg hasznos észrevétel volt. Erre biztosan figyelni fogok, nekem fel sem tűnt :)
2016. aug. 9. 21:26
 12/12 anonim ***** válasza:
Köszi h megosztottad! Csak így tovább!! :)
2016. aug. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!