Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti ezt hogyan kezelitek/kezeln...

Ti ezt hogyan kezelitek/kezelnétek?

Figyelt kérdés

A lányaink kettő évesek (ikrek). A páromnak a volt feleségétől van egy 3 és egy 4 éves lánya. Sokat vannak nálunk, de most 3 hetet egyben. Túl vagyunk az első 5 napon. Nagyon élvezem, amikor velünk vannak, de most a 4 gyerek "rájött valamire". Ha elmegyünk valahova (lehet ez egy bolt, játszótér, stb...) azonnal futnak el, szót egyáltalán nem fogadnak. Bármit mondhatok nekik. Rohangálnak, elfutnak előlem. Aztán alig bírom rávenni őket például, hogy álljunk már sorba egy bolt esetén.

De ami a legrosszabb, az a játszótér. Ma is. Voltunk 4 játszótéren. Imádnak kint, ezért is mentünk. De amikor mondom, hogy "Most már menjünk!", onnantól számított fél óra kell, hogy valóban elinduljunk. Ezt az időt, hogyan lehetne lecsökkenteni? Ha megfogom az egyik kezét, a másik 3 nevetve futnak el előlem. Nagyon belefáradtam. Fürdésnél ugyanez. Mire mind a 4-et levetkőztetem, annyi idő telik el... Miért nem hallgatnak rám?

A kettő kicsi folyton hisztizik, semmi sem jó. De a nagyobbak meg élvezik. (Ezt nem azért mondom, mert a kicsik nem) Látni kellene az arcukat mennyire élvezik, ha rohanok utánuk. Én meg már néha sírni tudnék. Nálatok nincs gond a játszótéren abból, hogy indultok haza? Nálunk akkor is gond van, ha csak a kettő sajátom van velem. Az egyik hergeli a másikat, a vége mindig őrjöngés. Mire a kocsihoz érünk mindenki minket néz.


Nálatok akárhol vagytok, ha azt mondjátok, hogy indulás, mennek szó nélkül?


2016. aug. 8. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2016. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jót írt az első.

Nálam szintén párom első házasságából van egy 7 éves. Nekem marha új volt minden nevelés fegyelmezés. Ami bevált: hamarosan indulni fogunk haza, még 15 (ami épp reális) perc. Válassz ki még egy (kettő) dolgot és azután indulni fogunk. 2x megismételtük, h közeledik az indulás.

A Minipoliszból így sikerült sírás nélkül kijönni,azonnal.

2016. aug. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha előre szólsz, az valóban jó stratégia.

Amúgy meg olyanok, mint a kutyák. Ha rosszat tesznek, azért büntetés jár, ha jót, azért jutalom. Csalogatni is lehet őket jutalommal. Megtanulják majd. Pláne, ha többen vannak. Szintén, mint a kutyák. Amelyiket dicséred, arra irigy lesz a többi, és ők is dicséretet akarnak majd. Csak mondj annyit, hogy aki előbb a kocsiban ül, az kapja a nyalókát / bocicsokit / stb. Akárhogy szeretik is egymást, a gyerekek között mindig van versengés. Ezt ki lehet használni.

2016. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, a versenyszellem is jó dolog, az is bevált! :)
2016. aug. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szólok előre, kedvesen magyarázom, hogy miért kell hazamenni, utána valami vonzóval kecsegtetem ha megyünk, megbeszéljük, hogy jövönk délután is, ha szépen most hazamegyünk, aztán fenyegetek, hogy ha így viselkedik nem jövünk, a végén meg csak felkapom és ordítás közepette égő arccal kiviszem, mivel az előtte lévő lépések 90%-ban nem használnak.

Nem tudom, hogy én vagyok a legrosszabb anya, vagy a gyerekem extra akaratos, de el vagyok keseredve.

2016. aug. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Dehogy jönnek!☺ Egy 3,5 éves fiút és egy másfél éves lányt kell minden nap összeszednünk a játszótéren. De ez természetes. Majd megtanulják, megszokják. Az én gyermekeim most ősszel mennek oviba és bölcsibe. Azt gondolom, ott megtanítják Nekik. Minden udvarra menetel előtt/után sorba állítják majd Őket, hogy rendezetten tudjanak közlekedni...óhatatlanul meg fogják szokni.

El tudom képzelni, milyen durva lehet 4 gyereket összeszedni. Mi is szoktuk jelezni egyébként a gyermekeinknek, hogy még 15 perc, vagy még 5 csúszás a csúszdán vagy 3 nagy kör a bicajjal a bicajpályán. Sokszor azért valóban segitség ez a módszer, van, amikor jönnek, a legtöbbször egy kis hisztipróbálkozás után indulnak...tegnap pont nagyon durva volt a fiam reakciója. Kölcsönkapott egy szuper bicajt a kis barátjától, és azzal bicajozott. Jeleztem Neki, hogy még 20 perc, még 15 perc...a végén szó szerint le kellett tépnem a bicajról, Ő pedig cserébe jól megharapott. Hát, nem voltam túl vidám!😠

Szval Neked kitartás, éld túl ezeket a helyzeteket! Esetleg kitalálhatsz minden esetre valami motivációt! Neten csomó ötletet találhatsz. Esetleg egy jutalomtábla otthon, amire striguláztok, és ha összegyűjtenek x számú jutalompöttyöt, teljesítitek egy nagyobb kívánságukat. Édességgel viszont nem motiválnám.

2016. aug. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg fogom próbálni, amiket írtatok!
2016. aug. 9. 08:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, látják rajtad, hogy hatásos. :) Ezért kaptak rá.

Az enyémek is nagyon akaratosak. Én aut szoktam csinálni, hogy szólok előre hogy 10 perc múlva indulás, szeretném ha cirkusz nélkül mennénk haza. Otthon jutalom vár uzsi után pl. Aztán visszaszámolok, már csak 5 perc, 2 perc. Eddig bevált. Az elfutást viszpnt egyáltalán nem tolerálom, mert veszélyes. Ezt a 4 évesnek meg kellene érteni, a többi meg utánozza. Szóval vele kezdd.

2016. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jaj, ami napunk sokkal jobb volt :) Persze még vannak hiányosságok, de a dolog alakul ;) Én is megpróbáltam ezt a "visszaszámlálósdit" komolyan. Mondanom sem kell, hogy így sem örültek, de azért a helyzet sokkal jobb volt. Szóltam, hogy perc múlva megyünk. Még menjenek oda ahova akarnak még egyszer, de aztán indulunk. Az ikrekből az egyiknek ez bejött, jött velem. Szólt, hogy megvolt az utolsó csúszása :) Teljesen meglepett vele! A nagyobbakból az egyik is jött velem, amikor a vége fele szóltam. A ikrekből a másik földhöz vágta magát, őt gyorsan felvettem, nehogy eszébe jusson a többiek alá adni a lovat és elfusson. A nagynak meg mondtam, hogy akármi lesz haza megyünk (ha sír, ha nem), de ha befejezi kap valami meglepit, mint a többiek is amiért szót fogadtak.


köszönöm a tippeket!

2016. aug. 9. 19:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Ügyes bagy. Egy javaslat még: ne jutalmazd a normális viselkedést a jövőben meglepivel. Ezt fogják elvárni. Talán félreérthetően fogalmaztam, nálunk nem azért jár jutalom, mert megcsinqlja a minimumot, ezt ne hangsúlyozd ki a jövőben. Csalogatásnak viszont bevált, de ha rendszert csinálsz belőle, melléfogsz. Tehát: mindenképp megyünk, de tuti nincs semmi, ha nem fogadnak szót.
2016. aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!