Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól olvashat egy gyerek...

Mikortól olvashat egy gyerek Harry Pottert?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert annak idején, amikor az első kötet megjelent, még én magam is 11 éves voltam. Akkor nagyon megfogott az első pár kötet, mert olyan mese jellegű volt. De a későbbiek már komorabbak, főleg a vége felé, néhol ijesztőek is. Ez nálam nem is volt gond, mivel mire megjelentek, kb. pont fel is nőttem hozzájuk (az utolsó rész megjelenésekor már 20 éves voltam). Nagy kedvencem amúgy sorozat, mondhatni azon nőttem fel. De egy gyerek hány évesen kezdheti el az elsőt olvasni? Hiszen amikor még én kezdtem olvasni, akkor legalább egy évet kellett várni a következő részre, volt, hogy többet is. Viszont így, hogy az összes megvan, sokkal fiatalabb korában olvassa a gyerek az utolsó köteteket is, amikhez talán még nem elég érett.
2008. szept. 18. 16:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

már bocsi,de ez a korhatáros....az előző pár válaszoló jól mondta.nem a kor számít,hanem hogy tudod,mennyire érett a gyereked-.-

amúgy meg én 10 évesen már elolvastam az összeset:D

jah,és én is olvastam a darren shan könyveket...hát,ha választani kellene,akkor az félelmetesebb....de szerintem az se nagyon....csak hogyha sokáig olvasod,utána egy kicsit fura lesz a világ:D

L/12

2009. máj. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én 12 vagyok és már elolvastam az összeset 2x én imádtam de eltartott egy idejig mire visszatértem a valóságba
2009. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Szia!

Én is 13 éves vagyok, túl vagyok az összes HP filmen ás könyvön. Én értettem...de nálam is ez a helyzet, kissé "érettebb" vagyok a koromnál...valóban csak érettség kérdése.

2009. okt. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
ugyanaz mint az előző
2010. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ősszel leszek 11.már túl vagyok az összesen negyon tetszett.a korhatárra pedig magasról szarok.
2010. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Hello.Én imádom az összes könyvet (a 6.-nál tartok) és filmet 12éves vagypk teljesen megértettem őket de szerintem eszt egy 10 éves is ugyanúgy megértené.:D amúgy szerintem qu... jók. XD
2010. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én tényleg azon nőttem fel, már 6 évesen láttam az addig megjelent filmeket, és 8 éves kormban olvastam ki őket és megértettem mind :)
2014. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Szia! :)

Én a Harry Potter filmeket má 2 éves koromban ismertem (2003-ban), de a könyveket 13 évesen olvastam!

Szerintem akkor kezdje el olvasni amikor ő akarja! ;)

2016. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!