Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlaggódjuk? Felesleges...

Túlaggódjuk? Felesleges orvoshoz fordulnunk?

Figyelt kérdés
2 éves, 3 hónapos a fiunk. És egyre inkább van egy rossz érzésünk a férjemmel. Nagyon értelmes, megért mindent, de még csak szavakat mond, abból sem túl sokat, és sok szava nem is rendes szó, pl ko a kocka, gilgó a csillag, gogo a lámpa stb. Emellett ha valami nincs megengedve neki, vagy nem sikerül, akkor fejel falat, padlót, ha nyugtatni akarjuk, akkor minket, teljesen elveszíti a külvilággal a kontaktust, egyszer meg csak megnyugszik. Az öltözködés egy rémálom, mert minden varrat a zoknin, ruhán, mindenen zavarja. Mondókázni nem igazán lehet vele, mert faképnél hagy minket, ha olvasni akarunk neki, akkor lapozni akarja a könyvet. A mozgása viszont kiváló, kockából épít már régóta tornyokat, kicsi legóval is tud játszani, de a viselkedése valahogyan furcsa. Vagy csak türelmetlenek vagyunk? Ha megyünk vele valahova, pl bankba, jól elvan, köszönget a néniknek, vagy rajzol a gyereksarokban, de múltkor is, amikor indultunk ordított mint akit nyúznak,.fejelt minket, karmolt. Nem lehet nemet mondani neki, mert egyszerűen kezelhetetlen lesz. Ha utcán sétálunk, játszóteret lát, és nem tudunk bemenni, akkor szintén orditas jön fél óráig, ha bemennénk, akkor meg eljönni nem lehet, mert szintén a sírás megy. Emellett türelmetlen, de nagyon. Ha eszébe jut, hogy szomjas, éhes, másik játék kell, akkor nem tud várni egy pillanatot sem, sír egyszerre, földhöz vágja magát.
2016. febr. 7. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Ez alapján csak nevelesi hiba, de ha aggódtok, akkor szakemberhez ( gyerekpszichológus) vigyétek el.

Ha rászántok egy pár ezer forintot, akkor olyantól kaptok választ, aki ért is hozzá.

2016. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Inkább nézessétek meg!
2016. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Részben illik az én dackorszakos 2 és fél éves fiamra is. Ő már beszél, de ugyanígy veri magát, ha nem az ő akarata szerint teljesülnek a dolgok. Még azt se mondanám, hogy nevelési hiba, mert a nővére sose csinált ilyeneket. Neki szigorú következetesség és szabályok kellenek. Tuti biztosra mondom az enyémre, hogy nincs mentális problémája, egyszerűen tudja, hogy önálló személyiség akarattal, amit igyekszik érvényre juttatni.
2016. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem az a véleményem, hogy ha neked, az anyukának rossz érzésed van akkor nézesd meg! :)


minden gyereknek van fura dolga, általában kinövik 3-4 éves korra, amiket leírtál is belefér, de tényleg csak mert benned felmerült... az anyai megérzéseket nem szabad elnyomni, egyébként is ha minden rendben, akkor megnyugtatnak ;)

2016. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 LadyLoss ***** válasza:

Szerintem minden rendben a kisfiaddal, de ha titeket megnyugtat, el lehet menni megvizsgáltatni. Viszont érdemes lenne nektek is felkeresni szakembert, aki nagyon jó tippeket, tanácsot, nevelési technikákat tud adni, a magában kárt tevő (fejet falba verő), hiszti rohamokra.

személyes tapasztalatom ezzel, hogy én is vertem a fejem a falba és bármi volt-főleg ha jó sokan látták- akkor földhöz vágtam magam és ordítottam, vagy toporzékoltam. De most felnőttként egészen normális vagyok. :D

Az én lányom 3,5 éves, de még mindig csapong mesekönyv olvasás közben, mondókák, énekek érdeklik nagyon, de ha úgy van vele otthagy, elvonul, ő is tud extra hisztiket nyomni, de amúgy teljesen átlagos rosszcsont lány. Nem egyformák a gyerekek, van veleszületett temperamentumunk, van akinek elég egy össze volt szemöldök, van akit erősebben kell fogni.

2016. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez egy átlagos két éves dackorszakos gyerek viselkedése, az én lányom 2 éves és 4 hónapos, képes fél órát ordítani ha nem úgy van ahogy akarja,közben szét dobál mindent ami a kezébe kerül, persze egy idö után rájön hogy nincs értelme és megnyugszik, igaz már mondatokban beszél, de ha a te kisfiad nem beszél még, nem probléma nincs elkésve ismerek olyan gyereket aki ennyi idösen még szavakat se mond. Ha úgy gondolod hogy baja lehet akkor viszont vidd nyugodtan orvoshoz, legalább megnyugszol hogy minden rendben
2016. febr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!