Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell csinálni a bölcsis...

Hogy kell csinálni a bölcsis beiratást?

Figyelt kérdés
Az oviba is kell munkáltatói, hogy felvegyék? Azt nem értem, hogy, hogy kell azt csinálni, hogy: a bölcsibe akkor lehet beiratni, amikor már van munkáltatóim.....de, 1)hogy mondjam egy munkahelyen, hogy vegyenek fel, mert tutira tudom, hogy felveszik a gyerkőcöt a bölcsibe és tudok jönni dolgozni, amikor ez nem így van, mert munkáltatói nélkül ezt sem igérhettek a bölcsibe és mást sem, így nem biztos....2)hogy vigyek a bölcsibe munkáltatóit, amikor nem tudom, hogy lesz munkám, mert a munka attól függ, hogy lesz-e bölcsi....3) es ha felvesznek valahova és a bölcsibe meg mégse veszik fel? a környéken csak egy bölcsi van, máshova utazni kellene több órát, legalább 2t oda 2t vissza és még lakcímkártyánk sincs oda....segítségünk nincs, bebiszterre meg ha dolgzom sincs pénzünk...hogy van ez? hogy kell bölcsödei helyett is meg munkahelyet is egyszerre megkapni úgy hogy ezek egymástól függnek? nem értem, hogy hogy kell ezt csinálni?
2008. szept. 17. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1-2 évvel előtte kell szólni a bölcsibe,mivel akkora a telítettség,hogy írják fel a gyereket a listára.Mikor eljön az idő,hogy járjon,akkor kérik mindkét szülőtől a munkáltatói igazolást,napi 8 órában kell ahhoz dolgozni,hogy bevegyék!Ha nincs ilyen papírod,nem fogják bevenni átadják másnak a helyet.

Viheted magánbölcsibe ott nem kérnek ilyet csak meg kell fizetni.

Csak úgy lehet ha fent tudnak tartani egy helyet arra az esetre ha felvesznek valahova,de erre szerintem nincs esély a nagy létszám miatt.

Az oviba nem kell semmi,amint betölti a gyerek a 3.évet automatikusan mehet csak irasd be!

2008. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jézus! Így, hogy merjek munkát keresni, hogy vagy lesz hova rakni a gyerkőckét vagy nem? Blamálom magam a mh-en, ha visszamondom, hogy bocs mégse vegyetek fel, mert mégsincs bölcsi. Hogy tudjátok ezt így megoldani? :o((((
2008. szept. 17. 09:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát, minimum egy évvel előbb kell jelentkezni a bölcsibe, hogy legyen hely, de inkább előbb, ahogy előttem is írták. Elmész a kiszemelt bölcsibe, mondod, hogy be akarod iratni a gyerkőcöt, ők meg elmondják, mit kérnek ehhez és mikorra van rá esély. Felírják egy füzetbe, majd megmondják, mikor kell menni a beiratkozási lapért. Ennyi. Tőlünk nem kértek munkáltatói igazolást, pedig nem is a körzethez tartozó bölcsibe akartam vinni. Ne stresszelj rajta, járj utána a bölcsiben!

2008. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk vidéken tán beveszik a gyereket délig akkor is ha a szülő nem dolgozik. Bár gondolom ha tudnak helyet szorítani akkor. Egyébként én is hasonló gondban vagyok, leszek. Ha nincs nagymama, ismerős stb, akkor nagyon nehéz, sőt.
2008. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor még pici, akkor kell előjegyeztetni, az még nem beiratás, csak fenntartják neki a helyet. Meg kell mondani, hogy mondjuk másfél év múlva szeretnél visszamenni dolgozni, tehát akkortól számítsanak rá, hogy beiratod. Amikor a GYED-ed lejár, legalább is a legtöbben így csinálják. Amikor pedig lejár a GYED, akkor kiveszed a szabadságod, ami bent maradt, ez nagyjából három hónap szokott lenni. Szabadság idején pedig már kapsz munkáltatói igazolást, és a beszoktatásra is marad időd.
2008. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el a bolcsibe, es kerdezd meg a bolcsi vezetot mit tegyel. Mondj el neki mindent amit itt leirtal, es legyel nagyon hatarozott. Kerdezz tole meg mindent, szemelyesen menj, es ne engedd magadat lerazni. Az emberek mondanak mindent, mindenki azt meseli hogy neki hogyan sikerult. De az csak egy dolog. Menj a bolcsibe a pontos infokert!!!
2008. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!