Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezdem félteni a hugom a Lady...

Kezdem félteni a hugom a Lady Gaga láztól! Mit tegyek? 13/L

Figyelt kérdés

Sziasztok,13 éves vagyok (nemsokára 14).

Van egy 2.osztályos hugom,aki megbolondul

Lady Gagáról.Az össze klipjét tudja,megtanulta a táncot

csinálja a kellékeket hozzá stb..


Örülük is neki,nekem is volt ilyenem.

De ez a Lady Gaga ez más.nem valami jó példát mutat.

A hugom meg veszi el a sok hülyeséget.

Ma is megmutatta a mit tanult.

Leültem a székbe és nézztem.

Nem is tudom melyik klipjét (azt hiszem a badromancet) csinálta és ugy a közepén megszólal éneklés közben,hogy most én leszek a fiú,belelült az ülembe (velem szembe nézett ugy!!) és elkezdte tolni magát meg pattogni rajtam.Na itt akadtam ki!

Kérdezem ezt hol látta?Megmutatta a klipben.

Mondtam,hogy ilyet másnak ne csináljon,mert ez nem jó.

Kérdezem,hogy másnak is csinélja,azt mondta,hogy az iskolában is megmutatta a wc.n de fiúk még nem voltak ott.

Meg a földön dobálja magát,mert Lady Gaga is ezt csinálja.

Örülök,hogy ilyen ügyes,hogy megtanulja a szövegét

utána elénekli,megtanulja a táncot stb.

De ha valaki végignézi a klipeket és belegondol,hogy

ezt egy 2.osztályos lány csinál akkor mit gondol?


Gondolom,hogy csak gyerek kori dolog,de hát ezt rossz nézzni,de olyan boldog mikor csinálja,hisz nem tudja

mit is énekel meg miket csinál ott a földön.

meg az ÁGYBAN!!

Ja igen az ágyban is van jelenet,hogy én vagyok a csontváz és engem simogat.Most csináljak?

Nem szeretném eltitatni,hisz ez jó dolog,ezért se értem

mit tegyek??!!



Vagy nincs gond agodalomra?Az iskolában is előadja

majd ezt a simogatos,tapizos,dobálos stb. táncokat.

Nem tudom ti mit gondoltok?Vagy van valaki ilyen

helyzetben?


Köszönöm aki elolvasta és segít.


2010. márc. 23. 19:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%
Ezt a nőt már rég el kellett volna távolítani. Azt mutatja, hogy mennyire egyedi...max. a külsőségekre megy, mert a zenéje ugyanaz az egyen pop vacak. Szólj a szüleidnek, mert szerintem amit leírtál, már sok!
2010. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%

Nekem kicsit fura, hogy te akarod ezt megoldani, kb. mintha te lennél a szülő, pedig ez tényleg a szüleid dolga lenne.

Amúgy meg 1. ezeket nem gyerekeknek, hanem felnőtteknek szánják (én 23 évesen szeretem, nekem bejön a zenéje, meg jó a mozgása, és van már annyi magamhoz való eszem, hogy nem utánzom) 2. miért kell egy másodikos gyereknek saját számítógép???

A szülő felelőssége, hogy a gyereke mit néz a tévében meg a neten, pont a napokban volt róla szó amúgy valamelyik műsorban, hogy egy halál egyszerű programmal biztonságossá lehet tenni a netezést a gyerekek számára, csak a szülőknek általában fogalmuk sincs róla, hogy egyáltalán milyen világban is él a gyerekük.

Utálom, ha valaki azzal jön, hogy amikor ő gyerek volt, még ez meg az, de azért most nekem is beugrott, hogy másodikban nálam még a Halász Judit volt a menő, az ilyen popsztárokat letojtam magasról. Mostanság miért nem nyújtanak a szülők a gyerek életkorának megfelelő szórakozási lehetőséget?

2010. márc. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Szerintem a szüleimet nem kell hibáztatni egyáltalán.

A videot az iskolában mutatták neki és a 3 kis barátnőjével szokta énekelni.


A szüleim tudják,de azt nem,hogy ilyeneket is csinál.


Megcsináltam,hogy leblokolja a lady gaga

szót a gépén,de ha akarja ugyis megnézzi máshol,ez

annyira nem akadály,ismerem..én is ilyen vagyok,ha valamit akarok megnézzem máshol.Leülük ma vele és beszélek vele,hogy mit is szokott táncolni meg,hogy

így a nagyok szoktak táncolni és majd neki is eljön az ideje.meg hasonlók.


Miért ne lehetne gépe?Anyuék megmondják mikor gépezhet

kb napi fél óra.hétvégén meg 1 általában bár ezt nem

szoktam figyelni.

Az én gépemet kapta meg (mert kaptam egy leptopot)

a szüleimnek van gépe így a hugomnál kötött ki később

hasznát veszi.Nem értem miért kell mindenbe belekötni?

Vannak programai:

beírattam táncolni,hétfőtől megyünk.Az első pár edzését

megnézzem,hogy milyen a tanár meg,hogy tetszik-e neki

meg hasonlók..ez ugyis lefogja fárasztani.


Mindig kell neki sportolnia,én is 3 éves korom óta

sportolok folyamatosan.Nem hagyom egy lusta,chipet

zabáló ember legyen aki 10 évesen már fiúk után szalad

mert nincs jobb dolga.

Most is megvan neki a nagy szerelme (velem egy idős)

ismerem is,jófej.Dehát kinek nem volt picinek "szerelme"

??!!vagyis nekem is volt.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. márc. 27. 09:47
 14/22 anonim ***** válasza:

Hát, ha az én másodikos lányom ezt csinálná biztos, hogy megtiltanám neki, hogy ilyeneket nézzen. Abban még nincs semmi, ha hallgatja, de szerintem egy másodikos gyereknek még nem kellene a zenecsatornát néznie és a számítógép is teljesen felesleges még. Nagyon sok olyan klip van, ami nem nekik való.

Az én lányom ugyanennyi idős, de ő még Halász Juditot hallgat és néha Hannah Montanát. Érdekes, de nálunk az osztályban is még ez a "menő". A lányok még csak hírből sem ismerik Lady Gagát, de nem is baj. Pedig nem egy eldugott falusi iskolába járunk.

Az egész nevelés kérdése inkább. Én azt mondom, hogy egy ennyi idős gyerek még játszon, olvasson és legyen sokat kinnt, ne a tv vagy a számítógép előtt üljön. Napi fél óra suli után szerintem sok, főleg ha mellette még tv-t is néz. Akkor szinte nincs is ideje játszani, vagy biciklizni stb.

2010. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

ESTE SZOKOTT GÉPEZNI!!

Léccives olvassátok el.

Jó leírom egy napját:

Felkekk.elviszem a suliba!

Megyek érte->játszótér,utána haza.

Megtanul,elöszőr házi utána a tanulás.

Most ügye majd jön az edzés.

Utána elmegyünk görkorizni.Este átnézzük a leckét.

Kimegyünk a kuytushoz,elvisszük úszni vagy sétálni.

És ő még kint játszik.Utána eszünk.

És ha még van idő akkor (MAX) fél órát gépezik.

Fürdés után és ha megunta átjön hozzám tévézünk,

álltalában nállam bealszik és akkor

vagy átviszem vagy eggyüt alszunk.(:


Körübelül ilyen egy átalagos napja.Szerintem sokat

mozog,főleg a kutyusom miatt is..köszi a választ.

2010. márc. 27. 10:17
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ebből nekem az jön le, hogy gyakorlatilag te neveled a hugodat. És akkor ne mondjam, hogy a szülők nem nevelik megfelelően? Olyat, hogy a szüleitekkel mit csináltok egy nap alatt, nem is említettél.

Ez nem a te hibád, de ettől még tény, hogy így van.

És nem belekötöttem, hanem csak megkérdeztem, hogy egy másodikosnak minek saját számítógép? Teljesen ellenőrizhetetlen a szülők számára, hogy mit néz rajta. Amúgy az én gyerekemnek tévé sem lesz addig a szobájában, amíg úgy nem ítélem, hogy megfelelően tudja szelektálni a műsorokat, nem hogy saját számítógép internettel... Sajnos sok szülő a tévét meg a netet valami pótmama szolgálatnak tekinti, amivel elvan a gyerek, miközben fogalmuk sincs róla, hogy miket néznek.

Oké, értem, hogy a tesód csak fél órát gépezik, de az sem mindegy, hogy miket néz a gépen ez idő alatt. De a szüleidnek kéne megnevelni szerintem. Csak nem tudom, ez idő alatt ezt miért nem tették meg?

2010. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
en elolvastam figyelmesen az egesz napodat-csak egy kerdesem van -szuleid hol vannak?
2010. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ja, nekem is az jön le, hogy olyan mintha te nevelnéd a hugodat. Számítógépet nem tudom ellenezni, hisz én is 7-8 éves korom örül kaptam szám.gépet.

De azért azon, hogy a 2.os meg 3.os kislányok ennyire szeretik Lady GaGat (ismeősi körömben is) én is nagyot nézek.

Jó, persze én is hallgattam olyan zenéket régebben, amikne nem tudtam a szövegét, de szerintem Lady GaGa klipjein látni lehet, hogy nem egy 2.os kislánynak való...

2010. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Szüleim dolgoznak.Ők is foglalkoznak vele.


A számitogépen vissza lehet nézzni,hogy miket nézz.

Vissza is szoktam,jó tudom nem szép dolog meg minden,de

az még csúnyább lenne ha itt találna valamit.

Igazából felmegy a disney honlapjára meg töltöttem le neki ilyen fejlesztő pingives játékot és azzal elvan.

Én is ennyi idősen kaptam meg az első számitógépemet

és mégis élek és semmi nem történt velem,sőt nekem senki nem elenőrizte,hogy éppen mit nézzek rajta (:


A szüleim engem felneveltek bár sokat voltam egyedül

talán ezért is vagyok ennyit a hugommal,hogy neki legyen valaki melette.

Volt,hogy egyedül mentem el 7 évesen már a pennybe bevásárolni,mert nem voltak otthon a szüleim és éhes voltam.Teljesen önelátó vagyok,takaritok,mosok eltudom látni magam egyedül is.ez azért szerintem jó dolog.

Nyugodtan itthon hagynak anyuék is pár napra egyedül,

tudják,hogy ugyan ugy elmegyek majd iskolába stb.


Hétvégén sokat vagyunk eggyüt(ha nem kell dolgozni)

és akkor társasozunk meg kirándulunk.Köszi a válaszokat.

2010. márc. 28. 20:04
 20/22 anonim ***** válasza:
en figyelmesen elolvastam az egeszet..nekem valahogy van egy olyan erzesem hogy ezt az egeszet nem egy 13 evs kiscsaj irta:/ szuleidet egy kicsit gatyaba raznam ..en is dolgozom a parommal egyutt latastol vakulasig de meg nem engednem ezt magamnak mint szulo hogy ennyi idore a gyerekeim egyedul legyenek..mindig talalok megoldast hogy csak a minimalis idore legyenek felugyelet nelkul..es nincenek nagyszulok stb...es mi az hogy 2 kiskorut 10es 13 eves gyereket napokra egyedul hagynak-ahogy irtad!!!hat normalisak a szuleid????
2010. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!