Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye még nem kell aggodnom?...

Ugye még nem kell aggodnom? 19honapos a fiam és hát nem sok mindent mond, föleg csak mutogat és nyög. Amugy nagyon értelmes, megért mindint. Hallgat is rá. De még csak ilyeneket mond:anya, apa, mama, tata, dudu, traktor, cia, avav, lámpa

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiuknál általában később indul be a beszéd. Egy a lényeg: értse, mutassa, amit mondanak neki. Volt egy ismim, 2 éves koráig a gyerek mindenre "tütü"-zött. Tütü volt az anyja, az apja, a játékai, könyvei, állatok stb. De értett mindent. Kérdezték : melyik a nyuszi a képen? mutatta. Kérdezték : hol az anya? mutatta. stb. És ez a lényeg. 2,5 évesen kezdett el igazából beszélni, de akkor már teljesen jól.

2010. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom is ezeket tudja.Ne aggódj!Ha valamit akar akkor visít.Ráadásul addig amíg kinem találom hogy mit is akar :))
2010. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van a kisfiad beszédfejlődése. Az én fiam most vasárnap múlt 2 éves, és mostanában kezdett még csak pár szavas mondatokban beszélni. Ha egyszerre sok mindent akar elmesélni, még ma is halandzsázik, vagy nyöszörög. :) Eleinte ő is a kedvenc tárgyai nevét mondta ki egyedül (autó, kakaó, maci, stb.), de pár hete robbanásszerűen beindult a beszédfejlődése. Most egy hete a "Mi ez?" korszakba léptünk, és már toldalékolni is próbál... :) Pedig 18-19 hónaposan kábé ott tartott, mint most a te kicsikéd.


Egy jótanács: Ha teheted, vidd játszóházba, gyerekek közé, és ha van ott ugrálóvár, akkor vedd rá, hogy ugráljon. Állítólag segíti az ugrálómozgás a beszédfejlődést. És tényleg. Mi érezhetően jobban beszélünk, mióta járunk ugrálni. :)


Különben a fiúknál ez tényleg lassabban alakul, mint a kislányoknál. A fiam unokanővére csak egy hónappal idősebb nála, de már kerek, tagolt, nyelvtanilag helyes mondatokban csacsog hónapok óta... A fiútestvére viszont két éves koráig csak egyszótagos szavakat használt...

2010. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jol van,akkor probálok nem aggodni:) Várom még a válaszokat
2010. márc. 16. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Eh, miért is kellene aggódnod? Teljesen normálisan fejlődik a fiad, az a lényeg, hogy ért, és nem az, hogy beszél. Mellesleg az én fiam 5-én múlt 19 hónapos, és még ennyi szót sem mond, mint a tiéd. Csak a "buckalakó-nyelven" beszél, de azt folyamatosan mondja, van, hogy 10 percet sztorikat mesél, mutogat is hozzá. Sok hangutánzó szava van, ezen felül csak ata(anya), ba(banán), hnta(hinta). Ennyi.
2010. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egy csöppet se aggódj, semmivel nincs még elkésve!

A lányom 18 hónaposan még szinte semmit nem mondott, csak folyamatosan áthatóan figyelt bennünket, mindig azon filóztam, mit gondolhat magában :-)) ? Aztán egyszer csak mintha kinyitnának egy csapot, az a sok minden amit addig csak megfigyelt, elkezdett ömleni belőle, azóta néha jó lenne már egy kis csend :-)

És ráadásul amikor végre beszélni kezdett, nagyon szép tisztán mondott szinte mindent, nemhiába figyelt annyit... sose kellett logopédushoz mennünk.

2010. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!