Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van annak valami jelentősége,...

Van annak valami jelentősége, hogy a kisfiam nem a szavak elejét kezdi kimondani, hanem az utoló betüket? Pl. Lámpa=mpa. Aggódnom kellene emiatt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi, nálunk is előfordul 2 éves
2010. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
AZ én fiam is ugyanígy mondja a lámpát:) Ne aggódj, majd megtanulja rendesen is:)
2010. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

semmi jelentősége. Sőt, annak se, ha a kimondott szó nem is hasonlít az eredetihez, de következetesen azt használja rá.


Pl. nálunk a lányom apát új hívta, hogy "Ta". Nem igazán hasonlít az Apa szóra! :-)

Meg volt egy szava: "Pö". Ez kb. mindent jelentett. Rámutatott valamire: Pö. Kérsz vizet? Pö.


Amúgy két évesen már nagyon szépen folyékonyan beszélt, és folyamatosan nyomja azóta is, tehát a kezdeti "furcsaságoknak" nincs jelentősége. Lényeg a kommunikáció, hogy akarjon közölni valamit, és az ne csak mutogatás legyen.

2010. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
új hívta = úgy hívta
2010. nov. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ja, és közben eszembe jutott, a lámpa nélunk is "pa" volt, a hinta meg "ippa"


De még csak beszédhibás sem lett, teljesen tisztán ejt minden hangot (most 4 éves).

2010. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én 2 évesem is gyakran ugy mondja, valaminek meg csak az elejét. Igy lett például a hinta-palintábol pinta :)
2010. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!